שתף קטע נבחר

נאמני מגה לרשות ההגבלים: ההתנגדות לכך שרמי לוי ירכוש את הרשת - תמוהה

סאגת הרשת הקורסת מסרבת לדעוך: הנאמנים מגיבים לחוות הדעת של הרשות וטוענים כי התערבותה בשלב מקדמי זה ללא בדיקה משפטית היא פסולה. "רכישת מגה על ידי רמי לוי לא תפגע בתחרות, הרשת הממוזגת תהיה קטנה משופרסל"

נאמני רשת מגה פנו במכתב לרשות ההגבלים העסקיים שבו טענו כי רכישת מגה על ידי רמי לוי לא תפגע בתחרות שכן לרמי לוי אין סניפים בתוך הערים. "הרשת הממוזגת תחזיק בנתח שוק של 20% ולשופרסל לבדה נתח שוק גדול מזה", כתבו במכתב.

 

רשות ההגבלים לנאמני מגה: רכישת הרשת בידי רמי לוי תפגע בצרכנים

בקשה לאשר מכירת מגה ל-10 רשתות

 

לטענת הנאמנים ההתערבות של הרשות בשלב המקדמי ללא בדיקה משפטית - פסולה. הם תקפו בחריפות את הרשות: "אנו רואים את התנהלות הרשות כהתערבות מזיקה ובלתי הכרחית בהליכי המכר של מגה, אשר אף מעידה על חוסר ההגינות הצפוי והמובנה בהליכי האישור של העסקה. מוטב יהיה כי הרשות תתקן את הרושם העולה מעמדתה הראשונית בהקדם האפשרי ובדרכים המתאימות".

 

מועד הגשת ההצעות לרכישת הרשת הוארך אתמול (ד') בפעם הרביעית, עד ליום שישי בצהריים.  לצד זאת, נדחתה היום בקשתה של חברת קו אופ ישראל הירושלמית, אשר תכננה לרכוש מספר סניפים.

הנאמנים תולים בו את התקוות שלהם. רמי לוי (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
הנאמנים תולים בו את התקוות שלהם. רמי לוי(צילום: גיל יוחנן)
 

חברת רמי לוי הודיעה אתמול לבורסה כי הגישה הצעה לרכישת הרשת באמצעות חברת בת, אולם רשות ההגבלים העסקיים ממשיכה להתנגד בחריפות למכירת מגה לרמי לוי. הרשות שלחה לנאמני מגה חוות דעת מקדמית במסגרתה תיארה את הבעיה התחרותית שעלולה להוות עסקת רכישת מגה על ידי רמי לוי.

 

הרשות התייחסה גם לפגיעה צפויה בצרכנים. זאת משום שהתחרות בין חנויות בתחום קמעונאות המזון ומוצרי הצריכה על כיסו של הצרכן היא בעיקרה תחרות מקומית, והרשות חוששת מפגיעה בתחרות גיאוגרפית במספר לא מבוטל של אזורים גאוגרפיים. מסקנת רשות ההגבלים היא כי המיזוג צפוי לעלות חשש סביר לפגיעה משמעותית בתחרות.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים