שתף קטע נבחר

אחרי 28 שנה: אבשלום קור לא ינחה את חידון התנ"ך

הבלשן ואיש התקשורת שהיה מזוהה עם המפעל הוחלף אחרי קרוב לשלושה עשורים בעיתונאית סיוון רהב-מאיר, שאמרה: "גדלתי על החידון בהנחייתו של אבשלום, זו זכות להיכנס לנעליו הענקיות"

 

 

 

 

סוף עידן. אחרי שהנחה במשך 28 שנים את חידון התנ"ך העולמי לנוער והפך לדמות המזוהה ביותר עם המפעל, יסיים השנה ד"ר אבשלום קור את תפקידו ויוחלף ע"י העיתונאית סיוון רהב-מאיר - כך הוחלט במשרד החינוך.  

 

לפני כשנה הוחלט להעביר את מפעל חידון התנ"ך העולמי לנוער מאחריות צה"ל, והמהדורה הקרובה של התחרות תהיה הראשונה שתיערך תחת הפקתו המלאה של משרד החינוך.

 

קור והיורשת. רהב-מאיר: "קיבלתי את ברכתו של אבשלום" (צילום: דנה קופל, אלכס קולומויסקי) (צילום: דנה קופל, אלכס קולומויסקי)
קור והיורשת. רהב-מאיר: "קיבלתי את ברכתו של אבשלום"(צילום: דנה קופל, אלכס קולומויסקי)

בעקבות המעבר יצאו במשרד החינוך לשורה של מכרזים ובהם בחירת הפקה, מפיק, זמר ומנחה. משרד החינוך פנה לשלושה מנחים, בהם אבשלום קור וסיון רהב-מאיר. גורמים במשרד הסבירו כי הצעתה של מאיר הייתה טובה וזולה מזו של קור, ולכן היא זכתה.

 

"גדלתי על החידון בהנחייתו של אבשלום וזו זכות גדולה ומרגשת להיכנס לנעליו הענקיות", אמרה רהב-מאיר. "קיבלתי את ברכתו הבוקר ואני מקווה שיסכים לייעץ קצת במהלך ההכנות. חלום הילדות שלי היה להשתתף בחידון, אבל גם להנחות זה לא רע. לפחות אכיר את הסלבס האמיתיים". בשנה האחרונה הפכה רהב-מאיר מזוהה יותר עם הנושא: היא החלה להעביר שיעור תורה שבועי בירושלים ובחודש האחרון החל גם שיעור שבועי בימי ראשון ב"האנגר11" בתל אביב.

 

חידון התנ"ך העולמי לנוער מתקיים באופן עקבי משנת 1958. מטרתו לבדוק את בקיאותם וידיעתם של בני הנוער בתנ"ך. החידון מתקיים מדי יום עצמאות ומשודר בערוץ הראשון. ב-28 השנים האחרונות, כאמור, הנחה את החידון הבלשן, השדרן והמנחה ד"ר אבשלום קור. יש לציין כי מדי שנה מתקיים גם חידון תנ"ך למבוגרים, שגם אותו מנחה אבשלום קור עד היום. החידון למבוגרים נערך לפני כמה חודשים.

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה רשמית כי "לראשונה, חידון התנ"ך העולמי לנוער יתקיים השנה באחריותו של משרד החינוך בלבד (ללא צה"ל). בהתאם לזאת ובכפוף לחובת נוהל המכרזים, פרסם המשרד מכרז לבחירת מנחה לאירוע. במסגרת המכרז נבחרה העיתונאית סיון רהב-מאיר. המשרד והשר נפתלי בנט מודים לד''ר אבשלום קור על תרומתו הגדולה, המיוחדת והמקצועית רבת השנים לחידון התנ"ך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דנה קופל
אבשלום קור וסיון רהב-מאיר
צילום: דנה קופל
מומלצים