שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ועדת פסטיבל השירה במטולה: "נשאיר את בני ציפר בתפקידו"

  הוועד המנהל של פסטיבל השירה במטולה הודיע כי בני ציפר יישאר בתפקיד המנהל האמנותי, למרות ההתנגדות שהביעו משוררים, אך יצטרפו אליו שתי נשים מהתחום. ציפר עורר לאחרונה סערה בטור שנוי במחלוקת, ממנו השתמע כי אין מגבלה מוסרית בקיום יחסים אינטימיים בין אמנים לנערות

  למרות ההתנגדות שחוללה מינויו של ציפר למנהלו האמנותי של פסטיבל השירה במטולה, הודיעה הבוקר (א') ועדת הפסטיבל כי החליטה להשאיר את ציפר בתפקידו, וזאת על אף הטור השנוי במחלוקת שפרסם. בנימוקיה היא מציינת כי "ציפר ידוע כאיש מקצוע מהמעלה הראשונה, המבין ובקי בתחומי הספרות והשירה. הוועדה הציבורית של פסטיבל השירה במטולה גינתה ומגנה בכל פה את הדברים שהשתמעו מהטור של בני ציפר. הוחלט שלאור ההתנצלות והחרטה העמוקה והכנה שהביע, ימשיך בני ציפר לשמש כמנהלו האמנותי של הפסטיבל". עם זאת, הוועדה החליטה למנות שתי נשים נוספות לניהול האמנותי של הפסטיבל, לצד ציפר: המשוררת חוה פנחס-כהן והד"ר קציעה עלון.

   

  הסערה החלה עם פרסומו של טורו השבועי של ציפר בעיתון "הארץ", ממנו השתמע כי הכותב נתן היתר מוסרי ליחסי מין של אמנים "מגתה ועד אייל גולן" עם נערות, על מנת לספק את צרכיהם הרוחניים. בעקבות הזעקה שקמה נגד הטור וכותבו, הביע ציפר בטור נוסף, שהיה גם האחרון, חרטה עמוקה על דבריו.

   

  בעקבות הסערה הודיעו בסוף השבוע יותר מ-80 משוררים ישראלים כי לא ישתתפו בפסטיבל השירה, כל עוד ציפר משמש מנהלו האמנותי. בגילוי דעת שפרסמו ברשת הם אומרים בין היתר כי "פסטיבל שירה נועד לחגוג את חירות הרוח האנושית – לא החירות לאלימות, להתאכזרות ולניצול. העמדות שמבטא בני ציפר מבזות את הרוח האנושית".  

   

  חוה פנחס כהן. תצטרף כמנהלת אמנותית (צילום: נעמה מושקין) (צילום: נעמה מושקין)
  חוה פנחס כהן. תצטרף כמנהלת אמנותית(צילום: נעמה מושקין)

  בתגובה להחלטת הוועדה המשאירה את ציפר בתפקידו, אומר צביקה ניר, יו"ר אגודת הסופרים, כי הוא "מברך על מינוין של שתי הנשים

   המכובדות לניהול האמנותי של הפסטיבל", והבהיר את עמדתו: "אני נגד החרמות כעיקרון, אבל עקב חשיבות הפסטיבל לאזור בו הוא מתקיים, ומתוך חשש שהאמנים יבטלו את הגעתם, החלטנו להציב פסטיבל אלטרנטיבי כפתרון. כרגע זה לא מתארגן בשטח, זו הצעה על הנייר. צריך להבין שאנו באגודה אחראים על המשוררים המחרימים ולכן יש לנו אחריות כלפי האזור. במידה ותיווצר פגיעה במועצות האזוריות עקב ביטול המשוררים, ניצבת אפשרות ההתארגנות האלטרנטיבית. בכל מקרה, אני שולל את דעותיו של ציפר כפי שהתפרסמו בשבוע האחרון".

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים