שתף קטע נבחר

דרמה במגה: שלום שמחון פורש מהמירוץ, מוטי בן משה נכנס באיחור

שמחון מסר לנאמן מגה כי מכיוון שלא גובשו הסכמות לרכישת מלוא הסניפים ולאור התנגדות העובדים הקבוצה "מחוץ לתמונה"

הקבוצה שהוביל שר הכלכלה לשעבר שלום שמחון הודיעה לנאמן מגה כי מכיוון שלא גובשו הסכמות לרכישת מלוא הסניפים ולאור התנגדות העובדים היא פורשת מהמירוץ.

 

כתבות נוספות בנושא בערוץ הכלכלה :

3 הצעות לרכישת מגה: רמי לוי, שלום שמחון וביכורי שדה

נאמני מגה לרשות ההגבלים: ההתנגדות לכך שרמי לוי ירכוש את הרשת - תמוהה

 

שמחון הוביל קבוצה של 10 רשתות שיווק קטנות לרכישת הרשת הקמעונאית מתוך כוונה לחלקה לאחר מכן ל-15-10 חלקים, במטרה לגרוף דמי תיווך. הצעתו של שמחון עוררה כעס בהסתדרות העובדים. יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן אמר היום: ״אני רוחש כבוד לשר לשעבר שמחון אבל מתקשה להעלים עין מכך שהצעתו הנוכחית, נועדה להגדיל את רווחי קבוצתו על חשבון גורל העובדים ושלמות הרשת. הצעה זאת באה בניגוד גמור לעולם הערכים ולערבות ההדדית שעליהם גדל שמחון״.

 

שמחון מסר כי: "היה חלון הזדמנויות הסטורי לעשות שינוי בתחרות במשק אבל לאור העובדה שהקבוצה לא הצליחה להסכים על רכישת כל הסניפים נאלצנו לוותר על ההצעה. זה חבל לנו ברמה האישית ואנו משוכנעים עדיין שחיזוק הרשתות הקטנות-בינוניות זה המהלך הנכון מבחינה המשקית אבל לאור התוצאות מסתבר שהמקסימום שאפשר היה להשיג פשוט לא מספיק טוב. במהלך כל הסופ"ש עשינו מאמצים כבירים להביא הצעה שעומדת בתנאי הנאמנים וזה לבסוף לא צלח. ההצעה בתנאים לא מספקת את דרישות המכרז. לכן אנחנו מחוץ לתמונה".

 

מגיש נוסף: מוטי בן משה

במקביל נודע כי גם מוטי בן משה, איש העסקים שסיכם על רכישת אלון רבוע כחול, מעוניין לרכוש את מגה. ל"כלכליסט" נודע כי בן משה פנה ביום שישי האחרון לנאמני מגה,לאחר סגירת המכרז בו הוגשו שלוש ההצעות לרכישת החברה, והודיע להם כי הוא מעוניין לרכוש את הרשת ולשלם מחיר גבוה מההצעות האחרות. עוד נודע ל"כלכליסט" כי הנאמנים שלחו מכתב חריף לבן משה היום (א') בו האשימו אותו בעובדה שלא הגיעו הצעות טובות ורבות יותר למגה ואף הכחישו כי בן משה הגיש הצעה לרכישת החברה. עם זאת, ההערכות הן שהנאמנים צפויים לפתוח במו"מ מול בן משה תוך מספר ימים.

 

לצפייה במכתב הנאמנים לבן משה - לחצו כאן

 

מטעם בן משה נמסר בתגובה: "עורכי דיני פנו לנאמני מגה בכדי לקיים פגישה כדי לדון בהצעה להסדר כולל ברמת הריבוע הכחול כולל רכיש ת מגה. נאמני מגה סרבו לפגישה בנושא לפני שיסיימו לקיים היתחרות בין המציעים האחרים על מגה, כבסיס למו"מ איתי".

 

השתתפו בהכנת הכתבה גולן חזני (כלכליסט) ומירב קריסטל

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים