שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מצרים: שר העליב את הנביא מוחמד - ופוטר
  שר המשפטים רצה להסביר שישלח לכלא כל אדם שמגיע לו, ואמר: "אפילו את הנביא מוחמד". זה עלה לו בכיסא

  שר המשפטים של מצרים, אחמד א-זנד, ידוע כאישיות שנויה במחלוקת במדינה וכמי שנוהג להשמיע הצהרות פרובוקטיביות, אבל האחרונה שבהן עלתה לו הערב (יום א') בכיסאו.

   

  בסוף השבוע התראיין א-זנד בטלוויזיה וכשנשאל על מעצרם של עיתונאים במצרים השיב: "אכניס לכלא כל מי שחטא נגד המדינה. אם המקום של העיתונאים האלה לא בכלא, אז איפה המקום שלהם? אכניס לכלא כל אחד, אפילו את הנביא, עליו השלום".

   

  דבריו של א-זנד נתפשו בעיני רבים כהעלבת מוחמד, נביא האיסלאם, וברשתות החברתיות דרשו המונים להדיח אותו מהתפקיד ולהעמידו לדין בשל פגיעתו בנביא. גם עורכי דין הגישו קובלנות לתובע הכללי ודרשו לחקור אותו בגין "פגיעה בדת האיסלאם". עורך העיתון המצרי "אל-מיסריון", הידוע באיבתו למשטרו של הנשיא עבד אל-פתאח א-סיסי, אף אמר כי סיסי צריך להתנצל אישית בפני מיליוני מוסלמים על העלבון של השר נגד הנביא.

  השר א-זנד. "הנביא סלח לי"
  השר א-זנד. "הנביא סלח לי"

  גם המוסד ההלכתי החשוב ביותר במצרים ובעולם הערבי, "אל-אזהר", הזהיר בעקבות הדברים מכל פגיעה בכבודו של הנביא מוחמד, גם אם הדבר לא נעשה בכוונה. א-זנד עצמו התנצל באופן לא רשמי כשאמר בראיון בטלוויזיה "אני יודע שההתנצלות שלי התקבלה כיוון הנביא קיבל את ההתנצלות של הכופרים כששחרר אותם במהלך כיבוש מכה".

   

  ובכל זאת, ראש ממשלת מצרים איסמעיל שריף התקשר לא-זנד וביקש ממנו להגיש את התפטרותו. הערב, אחרי כמה שעות של התייעצויות, א-זנד פוטר מהתפקיד, כנראה אחרי שלא נענה לדרישת ראש הממשלה.

   

  בעולם המוסלמי יש רגישות רבה לכל אמירה שעלולה להתפרש כהעלבה נגד נביא האיסלאם מוחמד. בעבר הוביל פרסום

  קריקטורות שנתפשו כלועגות לנביא מוחמד או סרטים שנתפשו ככאלה המשפילים את דמותו, למהומות דמים ברחבי העולם המוסלמי ולהפגנות סוערות של קהילות מוסלמיות ברחבי העולם. ארגוני ג'יהאד גם השתמשו בהעלבות כאלה כתירוץ למתקפות טרור כמו אלה שביצע למשל דאעש במערכת העיתון "שרלי הבדו" בפריז בשנה שעברה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מצרים: שר העליב את הנביא מוחמד - ופוטר"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים