שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו: שינוי דרמטי ביחס מדינות ערביות לישראל
  בישיבת סיעת הליכוד שהתקיימה במרכז למורשת בגין בירושלים דיבר ראש הממשלה על "מערכת יחסים ענפה" שמקיימת ישראל עם מדינות באזור. הרצוג סייר בעוטף ירושלים והזהיר: "אם לא ניפרד מהכפרים הפלסטיניים - נאבד את ירושלים"

   

  נתניהו, היום בישיבת סיעת הליכוד    (צילום: אלי מנדלבאום)

  נתניהו, היום בישיבת סיעת הליכוד    (צילום: אלי מנדלבאום)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בנימין נתניהו אמר היום (ב') כי חל "שינוי דרמטי" ביחסם של משטרים ומדינות ערביות כלפי ישראל. ראש הממשלה, שדיבר בפתח ישיבת סיעת הליכוד במרכז למורשת בגין בירושלים לציון יום פטירתו של ראש הממשלה המנוח, הוסיף: "מדינות שונות מבינות שישראל איננה האויב של העולם הערבי אלא שותפה שלהן במאבק המשותף נגד גורמי האיסלאם הקיצוני. אני מאמין שהשותפות הזו טומנת בחובה גם סיכוי להביא את שכנינו הפלסטינים לעמדה יותר ריאלית, יותר אחראית, לגבי הסדר אפשרי איתנו".

   

  נתניהו ציין שמנחם בגין, שהלך לעולמו לפני 24 שנים, "פרץ את הדרך בהסכם השלום עם מצרים. זה היה הסכם שלום היסטורי שעדיין עומד תחת טלטלות הזמן בימינו והוא מאותגר כל הזמן ועדיין מחזיק מעמד. זה התרחב לשלום עם ירדן וזה מתרחב היום למערכת יחסים ענפה שיש לנו עם מדינות באזור".

   

  על פי ראש הממשלה, ישראל מפתחת בריתות אסטרטגיות עם מדינות רבות בעולם, "לא רק עם מדינות המערב אלא גם עם מדינות אסיה, אמריקה הלטינית, אפריקה. אני בא עכשיו מפגישה עם שרת החוץ של גאנה. כמעט כל יום יש כאן ראש ממשלה, נשיא, שר חוץ, שר הגנה או נציג אחר של 161 מדינות בעולם שמקיימות יחסים דיפלומטיים עם ישראל. כשמנחם בגין ז"ל היה ראש ממשלה, המספר היה קטן בהרבה, נדמה לי כמחצית".

  ישיבת הליכוד, היום בירושלים (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
  ישיבת הליכוד, היום בירושלים(צילום: אלי מנדלבאום)

   

  סיור משותף להרצוג ופרץ בעוטף ירושלים    (צילום: גיל יוחנן)

  סיור משותף להרצוג ופרץ בעוטף ירושלים    (צילום: גיל יוחנן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  נתניהו דיבר על הצורך לפעול "באופן נחוש מאוד נגד ארגוני הטרור ואויבינו בתוך גבולותינו ומחוץ לגבולותינו, ובמידת הצורך הרבה מעבר לגבולותינו. בעניין זה אנחנו מקדמים גם את חוק השב"חים שהתקדם היום צעד חשוב, ואני מודה לחברנו דודי אמסלם שעוסק בפעילות החשובה הזאת. אנחנו צריכים לתת הגנה מחוץ לגבולות ובתוך הגבולות".

   

  לדברי נתניהו, ישראל חייבת לעמוד איתנה על התנאים לכל הסדר עם הפלסטינים: "הכוונה שלי היא קודם כול לצורך שלהם להכיר בזכויות הלאומיות שלנו, בזכותנו למדינת לאום משלנו. כל העולם מדבר על מה אנחנו צריכים לתת להם, אבל אנחנו מדברים על מה הם צריכים לתת לנו. העיקרון השני בכל הסדר אפשרי הוא האפשרות להבטיח את פירוז השטח, כל השטח, מערבית לירדן. ההבטחה היחידה בעתיד הנראה לעין לפירוז השטח היא שליטה ישראלית ביטחונית במרחב הזה". 

  השר לשעבר סער באזכרה לבגין, היום בהר הזיתים בירושלים ()
  השר לשעבר סער באזכרה לבגין, היום בהר הזיתים בירושלים

  סיור העבודה באזור ירושלים: הח"כים פרץ, הרצוג ובר-לב (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  סיור העבודה באזור ירושלים: הח"כים פרץ, הרצוג ובר-לב(צילום: גיל יוחנן)

  מנגד, היום הזהיר יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג כי "אם לא ניפרד מהכפרים הפלסטיניים - נאבד את ירושלים. אם לא ניפרד מהפלסטינים ימשיכו להירצח פה יהודים על-ידי מפגעים רצחניים שיכולים לצאת מהכפרים האלה בכל רגע".

   הרצוג ערך סיור ביטחוני עם ח"כ עמיר פרץ ועם ח"כ עומר בר לב, חבר ועדת החוץ והביטחון, באזור עוטף ירושלים. "אנחנו חייבים להוציא את עיסאוויה מירושלים, ואת קלקיליה מתל אביב וכפר סבא. זה המהלך היחיד שישאיר את ישראל יהודית ובטוחה", הוסיף הרצוג.

   

  לדבריו, "החלום של בנט ואורי אריאל הוא הסיוט של אזרחי ישראל ותושבי ירושלים. אנחנו נתעורר בוקר אחד עם ראש עיר פלסטיני. זו הסכנה האמתית לגורלה של ירושלים, עיר הנצח שחוברה לה יחדיו ועכשיו גורמים משיחיים רוצים לחרב את ההישג הזה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים