שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סיירת משפטנים נגד BDS: נלחמים בחרם על ישראל
  סיורים בבתי דין צבאיים, סדנת לחימה במדיה החברתית ומפגש עם הצמרת ההסברתית. 45 עורכי דין, משפטנים ושופטים מכל רחבי העולם הגיעו לארץ מתוך כוונה להקים מערך סיוע לישראל במאבקה בתנועת החרם. "אנחנו משוועים לכוחות להילחם באיומים המופנים נגדה מכל עבר"

  מאבק בינלאומי נגד תנועת החרם על ישראל: משלחת משפטנים מכל העולם החלה השבוע סמינר בן שמונה ימים במטרה להקים רשת של גורמים משפטיים שיסייעו למדינת ישראל להילחם ב-BDS. מדובר ביוזמה של ארגון "שורת הדין", שבה נוטלים חלק 45 משפטנים, עורכי דין ושופטים מארצות הברית, קנדה, דרום אפריקה, גרמניה, איטליה, אוסטרליה ועוד.

   

  מטרת המשלחת היא ללמוד ולהבין את משמעות האיום הביטחוני על ישראל, וכיצד ישראל נאבקת על ביטחונה ותדמיתה הבינלאומית. חברי המשלחת ישמעו הרצאות ממשפטנים ישראליים ויקבלו סקירות מהצמרת הביטחונית וההסברתית.

  המשפטנים שבאו לסייע לישראל ()
  המשפטנים שבאו לסייע לישראל
   

  בין היתר ייפגשו חברי המשלחת עם סגן נשיא בית המשפט העליון, השופט אליקים רובינשטיין, עם המשפטן פרופ' אלן דרשוויץ, עם נשיא בית המשפט הצבאי בעופר סגן-אלוף מנחם ליברמן, עם עורכי הדין דניאל רייזנר ופנינה שרביט שמתמחים במשפט הבינלאומי בארץ ובעולם, ועם עו"ד קנט ילוביץ ממשרד "ארנולד אנד פורטר" מניו יורק, שזכה בתביעה נגד הרשות הפלסטינית.

   

  סיורים בגבולות ובחינת איומים אסטרטגיים 

  בנוסף יעברו חברי המשלחת שתי סדנאות על ידי מומחים, שילמדו אותם כיצד להילחם ב-BDS באוניברסיטאות בחו"ל בעזרת כלים משפטיים ובעזרת שימוש בטכניקות במדיות החברתיות. המשלחת תסייר גם בבתי דין צבאיים ותצפה במשפטים שמתנהלים נגד מחבלים. היא גם תסייר בגדר הביטחון ובמחסומים בגדה, בגבול הלבנון ובגבול עם סוריה, ותעמוד מקרוב על האיומים האסטרטגיים המופנים כלפי ישראל.

   

  עורך דין שמשתתף בסמינר אמר כי ביקש לבוא לישראל דווקא עכשיו בעיצומה של האינתיפאדה השלישית, על מנת להבין מה באמת מתרחש באזור ועד כמה ישראל מאוימת בהיבט הביטחוני ובהיבט המדיני.

   לדבריו, הוא מעוניין לשמוע את סקירת הצמרת הביטחונית, כך שתתקבל בפניו תמונה מלאה יותר ממקבלי ההחלטות עצמם. עורך הדין הוסיף כי הוא מבקש לבחון כיצד הוא יוכל לסייע לישראל במאבק נגד תנועת ה-BDS ובמלחמה נגד הטרור.

   

  מטרת הסמינר היא להקים רשת עורכי דין ומשפטנים שיסייעו למדינת ישראל להילחם בטרור ובאלה הקוראים להשמדתה בכלים משפטיים. המשתתפים יפעלו למציאת דרכים להיאבק בטרור ובאלה העושים דה-לגיטימציה למדינת ישראל תוך שימוש בכישוריהם המשפטיים.

   

  "אנו מקווים שהקבוצה היא סנונית שתיצור את הבסיס לרשת בינלאומית שתפעל להילחם למען מדינת ישראל באמצעות בתי המשפט ברחבי העולם", אמרה יו"ר ארגון שורת הדין, עו"ד ניצנה דרשן לייטנר. "מדינת ישראל משוועת לכוחות להילחם באיומים המופנים נגדה מכל עבר, ומאידך עורכי דין רבים, יהודים ולא יהודים, מבקשים לסייע למדינת ישראל להיאבק על קיומה. הסמינר הזה הוא המפגש בין שני הכוחות הללו".

  "ידיעות אחרונות" ו-ynet יערכו ועידה מיוחדת בנושא המאבק ב-BDS בהשתתפות נשיא המדינה, שרים, חברי כנסת ודמויות מפתח מתחומי התרבות, הכלכלה, האקדמיה והמשפט מישראל ומהעולם. הוועידה תתקיים ביום שני, 28 במרס 2016, בבנייני האומה בירושלים. לפרטים נוספים והרשמה - לחצו כאן


  פורסם לראשונה 16/03/2016 22:19

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים