שתף קטע נבחר

ההצהרה המקוממת של מתאם האו"ם על דומא

רוברט פייפר מיהר להאשים את היהודים בשריפה שפרצה בביתו של העד היחיד לרצח קרובי משפחתו ביולי 2015. חקירת השב"כ הוכיחה אחרת: לא מדובר בטרור יהודי

 

 

השריפה בבית משפחת דוואבשה, הבוקר. לא טרור יהודי ()
השריפה בבית משפחת דוואבשה, הבוקר. לא טרור יהודי

 

הצהרה מוקדמת מדי: מתאם האו"ם למזרח התיכון, רוברט פייפר, לא המתין לתוצאות חקירת השריפה בבית משפחת דוואבשה היום (א') בדומא, ושחרר הודעה חריפה שבה האשים יהודים במעשה. אלא שכמה שעות מאוחר יותר התברר שאין ליהודים קשר לכך.

 

האש אחזה בביתו של אברהים דוואבשה בן ה-24 - העד היחיד לאירוע שבו נרצחו שלושה מקרובי משפחתו, כשבית הוצת על פי הנטען בידי עמירם בן אוליאל ונער בן 17 מירושלים, שאף מואשמים ברצח משולש. לפיכך, הטענה הראשונה שעלה מכיון הנפגעים כי מדובר בניסיון חיסול של דוואבשה.

 

הבית שהוצת הלילה הוא בן שתי קומות. ההצתה הייתה בקומה שבה מתגוררים בני הזוג, ואחד החדרים נשרף כליל. מהמשטרה נמסר כי סמוך לשעה 03:00 לפנות בוקר התקבל דיווח על הבית שעלה בלהבות ושנפתחה חקירה בנושא. צו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה. "זה קרה בערך ב-1:30, איברהים ישן ושמע משהו מחוץ לחלון", סיפר מחמוד דוואבשה, אחד השכנים. "זרקו פנימה בקבוקי תבערה והוא העיר את אשתו ואמר לה שתצא מהבית. הוא אמר שראה שניים בורחים".

 

אחמד דוואבשה. הניצול היחיד מהפיגוע בחודש יולי 2015 ()
אחמד דוואבשה. הניצול היחיד מהפיגוע בחודש יולי 2015

 

בעוד בישראל ומדים את פרטי האירוע, בחר פייפר לשחרר הצהרה שקובעת חד משמעית כי את המעשה ביצעו יהודים. "אני מגנה בחריפות את ההצתה שנחשד כי בוצעה על ידי יהודים קיצונים בביתם של איברהים דוואבשה בכפר דומא שבגדה המערבית הכבושה", כתב פייפר. "דוואבשה

 ואשתו היו בביתו בזמן ההתקפה וסובלים מפציעות קלות כתוצאה משאיפת עשן. אני מאחל להם החלמה מהירה. האירוע האלים הזה היה יכול בקלות להיגמר בתוצאות טרגיות יותר, כפי שנגרמה התקפת הטרור המתועדת בחודש יולי האחרון על בית קרוביו של דוואבשה באותו כפר".

 

פייפר קרא לישראל ככוח הכובד, לחקור את התקרית הזאת ביסודיות ולהביא את האחראים לדין ולנקוט בכל הצעדים האפשריים כדי להבטיח את שלומה של הקהילה הפלסטינית בגדה המערבית, כולל מזרח ירושלים. "ההתקפה היום מדגישה את הצורך הדחוף לעבוד ביחד להביא לפתרון הסכסוך ולהביא סוף לכיבוש", אמר מתאם האו"ם, רק כדי לגלות כמה שעות אחר כך שגינה מוקדם מדי. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים