שתף קטע נבחר

רון כחלילי: "עוזב את רדיו לב המדינה אחרי תלונות על שמאלניות ועיסוק במזרחיות"

בפוסט שפרסם הבמאי רון כחלילי, טען שהתבקש לעזוב את תוכנית הרדיו שהגיש יחד עם מרגול. "מגיעות המון תלונות על השמאלניות שלך, היא אמרה, כמו גם על העיסוק הבלתי פוסק שלך במזרחיות". לדבריו הבעלים לא ידעו על פיטוריו: "מקווה שמדובר באי הבנה כמו שהם אומרים"

הבמאי והתסריטאי רון כחלילי הודיע אתמול (א') שהפסיק לשדר לצד מרגלית צנעני בתוכנית "פה זה לא אירופה" ברדיו לב המדינה, לאחר שנאמר לו כי "מגיעות תלונות על השמאלניות והעיסוק במזרחיות". עם זאת, לדבריו הבעלים של התחנה דוד ואבי בן בסט לא ידעו כלל על המהלך, וייתכן שיחולו שינויים.

 

נעשה פה מהלך חמור בעיניי", אמר היום, "אם הטיעון שאני שמאלני מדי ומזרחי מדי זה חמור. המיתוג של רדיו לב המדינה הוא מזרחי, אם שם זה קורה - אז איפה אהיה? אני מקווה שמדובר באי הבנה כמו שטוענים הבעלים של התחנה".

 

רון כחלילי, לא מוותר על דעותיו (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
רון כחלילי, לא מוותר על דעותיו(צילום: ירון ברנר)

 

בפוסט שפרסם אתמול כחלילי בפייסבוק, טען שנאלץ לעזוב את הגשת התוכנית בגלל טענות על דעותיו הפוליטיות ועיסוקו המוגבר בנושא המזרחיות. "בפינת הקפה מרגול סיפרה לי", כתב, "שפרנסי התחנה הודיעו לה שנוכחותי בתוכנית הפכה לבעייתית וכי הגיעה העת להיפרד. מגיעות המון תלונות על השמאלניות שלך, היא אמרה כמו גם על העיסוק הבלתי פוסק שלך במזרחיות".

 

כחלילי, שהגיש לצדה של מרגול את התוכנית בשנה האחרונה,  מזוהה עם השקפת עולם שמאלנית, ויצר סדרה תיעודית "על צד שמאל", העוסקת בתולדות השמאל הישראלי. גם דעותיו בנושא המזרחיות מוכרות בעיקר בעקבות המיני סדרה הדוקומנטרית  "ערסים ופרחות-האליטות החדשות" שיצר.

 

"הם רוצים שאעשה תוכנית יותר קלילה", כתב עוד כחלילי בפוסט שלו, "עם קצת פרפראות ושירים", והוסיף שאינו מתכוון לקפל את דגליו ולוותר על דעותיו ונקודת מבטו בתקופה בוערת שכזו. הוא הודה למאזיניו, לאנשי התחנה ולמרגול "שנתנה לי להביע את דעותיי האיומות".

 

אבי בן בסט, מבעלי רדיו לב המדינה, סירב להגיב לטענות: "אני לא אחראי למה שמישהו אחר אמר".

 

ממרגול טרם נמסרה תגובה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים