שתף קטע נבחר

יצורים מכוכב אחר ביום הולדת 6

יערה בת ה-6 החלה לאהוב חייזרים בזכות תוכנית טלוויזיה, והיה לה ברור שגם את יום ההולדת היא תחגוג יחד עם חבריה מהגן ומהחלל החיצון. השיא היה בשיגור החללית לאוויר ואכילת "מאכלים חייזרים"

כשחבריה של יערה קיבלו הזמנה ליום הולדתה, הם הופתעו לגלות שמדובר במשהו מיוחד ולא בעוד יום הולדת בסגנון נסיכות או אבירים. על ההזמנה היה כתוב שהם חייזרים שנקראים לחזור לספינת החלל בכוכב "חייזריה" (שם שהמציאה החוגגת).

 

 ( ) ( )

עוד מסיבות ימי הולדת מיוחדות:

- משחקיה חלומית מקרטונים בתוך הבית

- האמא שעשתה לילות לבנים כדי להכין לבתה יום הולדת

- רז חגגה יום הולדת בשטח עם עששיות

 

אמה, סיגל ירון פסט, מספרת על החוויה:  

 

מי החוגגת?

"יערה פסט מקיבוץ נצר סרני. תחביבים: קריאת ספרים, אקרובטיקה, ציור, סריגה וצפייה בתוכניות אהובות בטלוויזיה".

 

איך החלטתם על נושא המסיבה?

"יום ההולדת היה אירוע שיא לחקירה של יערה בנושא החלל החיצון ויצורים מכוכב אחר. יערה התוודעה לנושא דרך תוכנית טלוויזיה אהובה 'ארתור', בה הופיעה דמות חובבת חייזרים. ומאז, כמה פעמים חזרה מהגן עם איורים וספרון שיצרה עם חייזרים מכוכב לו קראה חייזריה. כששאלתי אותה איך רוצה לחגוג את יום ההולדת, לא הפליאה אותי תשובתה, כי היא 'חיה ונשמה' את הנושא די הרבה זמן, ולכן הוחלט על מסיבה של חייזרים.

 

 ( ) ( )

"בבית חקרנו שאלות לגבי החלל החיצון: איך נראים כוכבי לכת שונים? כיצד חללית יכולה לעזוב את כדור הארץ? האם יתכנו חיים בחלל החיצון? ועוד. זאת בעקבות שיטה שפיתחתי (המשלבת את שיטת מונטסורי וקרויה 'בעקבות הילד') שעל פיה סקרנות שמגלה הילד בנושא מסוים היא עילה ללכת בעקבות העניין ולחקור אותו, ולבסוף לחגוג באירוע חווייתי. מבחינתנו יום ההולדת היה יום שיא לחקר בנושא החלל החיצון".

 

מה כללה מסיבת החייזרים?

"כשהילדים הגיעו, חיכה להם שלט בפתח המועדון ובו היה כתוב 'ספינת חלל של חייזרים מכוכב חייזריה התפרקה וצריך לבנות אותה מחדש. עזרו לי להרכיב אותה מחדש.

 ( ) ( )

"בכדי שיהיה לכם כוח הכנתי לכם 'מאכלים חייזריים שיזכירו את הבית'. לאחר האירוע קיבלתי דיווחים מההורים שכל הנושא העלה עניין בקרב ילדיהם סביב חלליות ויצורים מכוכב אחר, וגם בגן נושא החלליות וחייזרים הפך לנושא המרכזי בציורי הילדים.

 

לכתבות נוספות - היכנסו לפייסבוק הורים של ynet

 

"לפני האירוע אספנו ארגזי קרטון וגרוטאות לצורך בניית החללית. ביום ההולדת הילדים התבקשו לצייר ספינת חלל על בריסטולים שחורים. בכל פעם הוזמנו בודדים ל'מפגש חייזרי' ועם מנורת אולטרה סגול הואר החייזר עשוי קרטון לבן שנראה מאוד אותנטי והדבר ריגש מאוד את הילדים.

 ( ) ( )

"בשלב השני - תכנון ובניית דגם מוקטן של ספינת חלל מקערות חד פעמיות, צלחות ואביזרי יצירה. שלב שלישי בניית החללית מארגזי קרטון וגרוטאות שמצאנו. למעט תיווך קל מההורים, הילדים תכננו, ויצרו הכול לבד. שלב רביעי - בניית החללית לשיגור, מבקבוקי מים ממחזור, ולבסוף שיגור החייזר לחלל".

 

 

מהי העלות של יום ההולדת?

"זה היה היופי כאן, שרוב החומרים לא נרכשו אלא נעשה שימוש של חומרים ממוחזרים והכול פרי חשיבה יצירתית משותפת עם הילדה, וכידוע הילדים הם בעלי חשיבה יצירתית אשר עולה בהרבה על זו שלנו המבוגרים. קיים כאן ערך מוסף כיוון שהילדה היתה חלק בלתי נפרד מהתהליך ומהחשיבה".

 

מה היה הדבר הכי כיף?

"מי שלא ראה התרגשות של ילדים לקראת שיגור החלליות שהם עצמם בנו, לא ראה התרגשות אמיתית מימיו. כמו כן, המאכלים החייזריים עוררו עניין. כמו תמיד יש שנרתעים מהלא ידוע, אחרים מתגברים על הרתיעה הראשונית כי יצר הסקרנות חזק מהם, חבריהם רואים כי טוב ומצטרפים".

 ( ) ( )
 

טיפים להורים שרוצים לחגוג באותו אופן

"בעיניי החגיגה של הורים אחרים באותו אופן היא לאו דווקא לעשות מסיבת חייזרים. לעשות באותו אופן הוא ללכת "בעקבות הילד" שלכם לתחום עניין שמרתק אותו, לחקור אותו ולעשות מסיבת קונספט כארוע שיא ללימוד חקר. יש בזה הרבה יותר מיום הולדת. יש למידה מהחוויה וזיכרון של הילד לכל החיים לעניין שהוא היה מעורב וחלק ממנו והוא יזכור איך הצלחתם לראות את העולם דרך עיניו, אבל באמת. טיפ נוסף - תיעזרו בחברים ובני משפחה, זה מקל מאוד".

 
חגגתם לילדים בצורה מיוחדת? כתבו לנו
 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מאכלים חייזריים" כדי שיהיה כוח
מומלצים