שתף קטע נבחר

יעלון על שוברים שתיקה: איסוף סודות מבצעיים זו בגידה

שר הביטחון נפגש עם תלמידי תיכון והתייחס לסערת שוברים שתיקה: "לבדוק אם נעשה שימוש בחומרים שהם סודות צבאיים - במקומות שאסור. החקירה נפתחה ונראה לאן תוביל"

 

 

שר הביטחון יעלון עם תלמידים, היום (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
שר הביטחון יעלון עם תלמידים, היום(צילום: אביהו שפירא)

שר הביטחון משה יעלון התייחס בצהריים (יום ב') במפגש עם תלמידים בכפר בלום לסערת שוברים שתיקה בעקבות תחקיר חדשות 2, שבו מתועדים פעילי הארגון מנסים להשיג מידע מודיעיני, מבצעי, רגיש ומסווג על צה"ל. "סודות מבצעיים", אמר יעלון, "אם עושים שימוש בחוץ במידע כזה, אז כן, זו בגידה. אם שומרים לעצמם - גם".

 

יעלון הוסיף והדגיש: "לא אמרתי לסתום להם (לשוברים שתיקה) את הפה, לא אמרתי להוציא מחוץ לחוק. אמרתי לבדוק אם נעשה שימוש בחומרים שהם סודות צבאיים - במקומות שאסור. החקירה נפתחה ונראה לאן תוביל".

 

שר הביטחון אמר עוד: "אם אתם (שוברים שתיקה) דואגים לדמות המוסרית של צה"ל, אם אתם דואגים להתנהלות שלנו, למה אתם הולכים לספר את זה בחו"ל? זאת אומרת, יש פה אג'נדה פוליטית".

 

לדבריו, "מה שנחשף לאחרונה בכתבה שפורסמה בערוץ 2 זה ששואלים את החיילים גם שאלות שאינן קשורות לאופי הפעילות והמוסר, שמכניסים כל מיני רכיבים שהם לצורך העניין סוד מבצעי. אז אם הם עושים בזה שימוש בחוץ, שזה חמור ביותר, או אם מפיצים את החומר הזה בחוץ - זו בגידה. אם רק שומרים את זה לעצמם זה גם.

 

"מי שומר על החומר הזה? למה צריך לדעת באיזה כלי אנחנו משתמשים באוויר, ביבשה וכן הלאה, מהן שיטות הפעולה? זה משרת את סדר היום שלהם של לשמור על הדימוי המוסרי של צה"ל? על האופי המוסרי של צה"ל? ולכן על זה הוריתי לפתוח חקירה. לא אמרתי לסתום להם את הפה, לא אמרתי להוציא אותם מחוץ לחוק".

 

הוא הדגיש כי "אם חיילים גם עשו שימוש בעדויות שלהם, בחומר מסווג שהם נחשפו לו תוך כדי שירות וחלקו אותו עם אנשים אחרים שאינם ברי סמכות, גם זו עבירה, ולכן החקירה הזאת כרגע נפתחה ונראה לאן היא תוביל".

 

יעלון הוסיף כי "זכותו של כל אחד במדינת ישראל להתבטא, אלא אם בהתבטאות יש פגיעה ממשית בביטחון המדינה. גם אם הוא חולק על דעתי, זכותו להתבטא".

 

השר נפגש עם ראש מועצת גליל עליון, גיורא זלץ, ובהמשך היום ייפגש עם ראשי המועצות מקו העימות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
משה יעלון, היום
צילום: אביהו שפירא
מומלצים