שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם

  תמונות מרהיבות: אלמנות בפסטיבל הצבעים

  פסטיבל ה"הולי" ההינדי אסור על האלמנות, שנידונו לחיי אבל ותפילה. בזכות התערבות של ארגון זכויות אדם, כאלף נשים הינדיות השתחררו מהמסורת הישנה והכובלת, וחייהן נצבעו בצבעים עליזים במשך שעות ספורות. תראו

  פסטיבל הצבעים המסורתי (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  פסטיבל הצבעים המסורתי(צילום: EPA)

  אלמנות הינדיות פרצו את הגבולות, ובניגוד למקובל חגגו את פסטיבל הצבעים המסורתי "הולי", הנחגג בהודו ונפאל ומסמל את סוף החורף. אלמנות המתגוררות במקדשים הינדיים בערים ורדינאן ווראנאסי בהודו חגגו את החג, בפעם הראשונה, אתמול (ב').

   

  האלמנות לבושות מאז יום התאלמנותן בבגדים לבנים בלבד, ומצופה מהן להתפלל ולממש את אמונתן בשקט במשך שארית חייהן. ארונה סמאדר, אחת האלמנות, השליכה שלל אבקות צבעוניות לאוויר, והצבעים הנועזים נחתו על בגדיה הלבנים ועל בגדי הנשים הסובבות אותה. "אני כל כך שמחה", מספרת סמאדר, "אני חווה את ה'הולי' אחרי 12 שנים". בחלקים אחרים בהודו עדיין אסור לאלמנות להשתתף בחגיגות.

  לראשונה, האלמנות חוגגות (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  לראשונה, האלמנות חוגגות(צילום: EPA)

   (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

   (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

  מעמדן הנחות של האלמנות ותופעת דחייתן שכיחים כל כך, שרבות מהן מגורשות מבתיהן ונאלצות לבקש מחסה במקדשים, לרוב בעיר ורידנאן - שלימים נקראה "עיר האלמנות" בגלל נוכחותן הבולטת.

   

  בעזרת פעילי הארגון לזכויות אדם "סולהב אינטרנשיונל", יותר מאלף אלמנות חגגו את פסטיבל הצבעים. כומר הינדי דקלם פסוקים בזמן שהנשים התיזו אלה על אלה מים צבעוניים מרובי מים והאוויר התמלא בשלל צבעים, במוזיקה ובעלי כותרת.

  חגיגות בשאר הודו (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  חגיגות בשאר הודו(צילום: EPA)

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

   (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

   (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

  לא מעט מהנשים התקשו לפרוק מעליהן מנהגים ישנים, והסתפקו בהתזת טיפות אחדות של צבע על מצחיהן. "ההשתתפות ב'הולי' מהווה הפסקה מהמסורת, שבין השאר אוסרת עליהן להתהדר בסארי צבעוני", אמרה בינדשאוור פאת'אק, ראש ארגון סולהב.

   

  בית המשפט העליון בהודו הורה לפאת'אק לעקוב אחר זכויותיהן של האלמנות בעיר, לאחר דיווחים בתקשורת כי הן נאלצו להתחנן עבור אוכל והידרדרו לזנות. הארגון דואג לצורכיהן הבסיסיים ביותר, וגם להחדרת קצת שמחה לחייהן: "יש לנו רק יום אחד כדי לחגוג את החיים", אמרה פאת'אק וזרקה לאוויר אבקה צבעונית, "בואו ננצל אותו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: EPA
  חוגגות את פסטיבל הצבעים
  צילום: EPA
  מומלצים