שתף קטע נבחר

שב"כ חשף: פעיל ג'יהאד חדר למערכת המזל"טים של צה"ל

כתב אישום שהוגש נגד מג'ד עווידה (23), מומחה סייבר מרצועת עזה, חושף שחדר למערכת הצה"לית ומאז 2012 אפשר לבכירי הארגון לצפות בנעשה באיכות Full HD. הוא נעצר כשיצא מהרצועה להיפגש עם כישרונות ל"כוכב נולד"

 

מזל"ט צבאי (צילום: חיים הורנשטיין) (צילום: חיים הורנשטיין)
מזל"ט צבאי(צילום: חיים הורנשטיין)

מג'ד עווידה (23), מהנדס מחשבים ומומחה סייבר מרצועת עזה, הצליח לפצח את מערכת המזל"טים של צה"ל המרחפים מעל לרצועת עזה, לחדור אליה, ואפשר לבכירי הג'יהאד האיסלאמי לצפות בנעשה ברצועה בזמן אמת ובאיכות Full HD. כך עולה מכתב אישום שהגישה היום (ד') פרקליטות מחוז הדרום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע. הוא נאשם בביצוע עבירות חמורות נגד ביטחון המדינה. 

 

הוא נעצר ב-23 בפברואר בעת שהיה בדרכו להיפגש עם כישרונות צעירים פלסטינים שהיו מועמדים לתוכנית המקבילה ל"כוכב נולד", מתוקף תפקידו שהוגדר "יו"ר מועדון הכישרונות הפלסטינים".

 

לפי כתב האישום, עווידה הצטרף לפני חמש שנים לג'יהאד האיסלאמי, ובמסגרת פעילותו בארגון פיתח תוכנה שבאמצעותה חדרו למערכת המזל"טים הצבאית. היא אפשרה לבכירים לצפות בכל מצלמות הדרכים ומצלמות משטרת התנועה בישראל, ואף לעקוב אחר מיקומי ריכוז אוכלוסין ומיקומי כוחות הביטחון בעת ירי טילים על ישראל בעתות מלחמה.

 

בנוסף, פיתח תוכנה שבאמצעותה הצליח הארגון לעקוב אחר תנועת המטוסים בנתב"ג, לראות את רשימות הנוסעים, סוג המטוס ומשקלו, שעות נחיתה והמראה ועוד.

 

פרקליטות מחוז דרום מייחסת לעווידה עבירות חמורות כנגד ביטחון המדינה, אחרי חקירה, בין היתר, של יחידת הפח"ע של מרחב נגב.

  

בחקירה התברר כי לאחר שגויס לג'יהאד האיסלאמי, הוא החל לעבוד כמגיש בתחנת הרדיו "אזאעזת אל-קדס תעלימיה", של אגודת הסטודנטים של הארגון. בהמשך עבד כמהנדס קול, ואחת התוכניות שבהן עבד עסקה בפוליטיקה והסיתה נגד יהודים. אחרי כחצי שנה ברדיו נסגרה התחנה והוא הועבר לתחנה אחרת, בניהולו של פעיל צבאי של התנועה.

 

לאחר שסיים לעבוד בתחנת הרדיו, ביקשו ממנו לפתח תוכנת מחשב שבאמצעותה ניתן יהיה לראות את צילומי מצלמות הכבישים בישראל לצורך פעילותם נגד המדינה. הנאשם איתר תוכנות של משטרת ישראל, בדק את הקישורים למצלמות הכבישים בשידור ישיר, והשתמש בתוכנת Website Hacking. כך פיתח תוכנה שהציגה את כל תשדורות המצלמות בשידור ישיר על מסך המחשב הנייד ואיפשרה הקלטת השידור בווידיאו.

 

עווידה מסר את התוכנה כשסבר כי הג'יהאד האיסלאמי יכול להפיק תועלת מהתוכנה באיסוף מידע ובמעקב אחר תנועת כלי רכב בישראל, כך שבעת ירי טילים לעבר ישראל יוכלו פעילי הארגון  לדעת את מיקום הפגיעה המדויק של הטיל, וכן לדעת את מיקום כוחות הביטחון.

 

בתנועה ביקשו ממנו לייצר אמצעי  שיוכל לסייע לחדור לשידור התמונה של המזל"ט הישראלי מעל שמי רצועת עזה לכוחות הביטחון הישראליים וכך לעקוב אחר שידור המזל"ט. לצורך כך רכשו ציוד מארצות הברית: דרך מנהרות רפיח העבירו לרצועת עזה קורא תדרים, צלחת לווין עם עינית של לווין עמוס ומחשב נייד.

 

עם קבלת המוצרים, החל עווידה לבנות תוכנה שאפשרה חדירה למערכת מזל"טים של כוחות הביטחון הישראליים, בעזרת קריאת תדרים ותרגומם לכדי תמונה על המחשב הנייד שברשותו. הנאשם עשה שני ניסיונות כושלים לחדור למזל"ט ובניסיון השלישי - הצליח. המוצר אפשר לנאשם לראות בזמן אמת את התשדורות אותן רואה המזל"ט הישראלי מעל שמי עזה באיכות גבוהה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מזל"ט "רוכב שמיים" בידי איש חמאס. ארכיון
מומלצים