שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שיחה נדירה בין ארדואן לריבלין: "נגד הטרור עלינו לעמוד יחד"
  עוד איתות להתחממות היחסים בעקבות הפיגוע באיסטנבול שבו נרצחו שלושה ישראלים: נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן שוחח עם הנשיא ראובן ריבלין וביקש להביע תנחומים על מותם של התיירים הישראלים

   

   

  הנשיא ריבלין והנשיא ארדואן. ניחומים הדדיים (צילום: AFP ,AP, אמיל סלמן) (צילום: AFP ,AP, אמיל סלמן)
  הנשיא ריבלין והנשיא ארדואן. ניחומים הדדיים(צילום: AFP ,AP, אמיל סלמן)

   

  נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן שוחח היום (ד') בטלפון עם נשיא המדינה ראובן ריבלין כדי להביע תנחומים על מותם של שלושה ישראלים בפיגוע באיסטנבול. "טרור הוא טרור, חיים הם חיים, ודם הוא דם - באיסטנבול, בבריסל, בפריז ובירושלים. אנחנו חייבים לעמוד יחד במאבק נגד הטרור הנורא", אמר ריבלין לארדואן. הנשיא הטורקי השיב למקבילו הישראלי: "נגד הטרור הזה עלינו לעמוד יחד, עם הקהילה הבינלאומית, לנקוט עמדה ברורה וחזקה מולו ולהגביר את שיתוף הפעולה נגד כל פעולות הטרור".

   

  השיחה הנדירה הזו - איתות נוסף להתחממות היחסים בין טורקיה לישראל בעקבות הפיגוע באיסטנבול - באה לאחר שארדואן שלח איגרת תנחומים לריבלין. השיחה האחרונה בין ארדואן למנהיג ישראלי הייתה לפני שלוש שנים - בעת ביקור הנשיא אובמה בישראל.

    

  פינת ההנצחה להרוגי הפיגוע באיסטנבול (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  פינת ההנצחה להרוגי הפיגוע באיסטנבול(צילום: רויטרס)

  הבאת ארונות הנרצחים לישראל (צילום: AP) (צילום: AP)
  הבאת ארונות הנרצחים לישראל(צילום: AP)

   

  השיחה בין השניים התקיימה בעקבות אגרת התנחומים שהעביר הנשיא הטורקי לנשיא המדינה לאחר רציחתם של שלושה אזרחים ישראלים, ופציעתם של רבים נוספים במתקפת הטרור באיסטנבול בשבת. "אני רוצה להודות לך על מכתבך לאחר רציחתם של אזרחים ישראלים במתקפת הטרור באיסטנבול", פתח ריבלין את השיחה.

   

  בתגובה ענה הנשיא הטורקי: "אני רוצה לשתף אותך בעצב העמוק שחשתי למשמע הבשורה על הרג שלושת האזרחים הישראלים אשר היו באיסטנבול בטיול, בביקור בעיר. לאחר הפיגוע, הוריתי מיד לגופים הרלוונטיים לעשות כל שנדרש על מנת לסייע. באופן מיידי נרתמו המושל באיסטנבול, שר הפנים, שר החוץ ושר הבריאות על מנת לסייע בשיקום. חשתי שגם הקהילה היהודית שלנו, שהיא חלק אינטגרלי בחברה שלנו, סיפקה כל סיוע שנדרש. שוחחתי עם הרב הראשי, הרב יצחק חליבה, וגם עם ראש הקהילה היהודית".

   

  הנשיא ריבלין הודה לנשיא ארדואן על הניחומים והביע ניחומים בעצמו לעם הטורקי. "אני רוצה להודות לך על כל הסיוע

  שהענקתם ועל העזרה בהבאת הקורבנות ארצה בכבוד".

   

  ארדואן סיכם ואמר: "אני מאמין שנגד הטרור הזה עלינו לעמוד יחד, עם הקהילה הבינלאומית, לנקוט עמדה ברורה וחזקה מולו ולהגביר את שיתוף הפעולה נגד כל פעולות הטרור. אנחנו נכונים לשתף פעולה בנושא עם ישראל נגד הטרור. מתקפת הטרור אתמול בבלגיה היא הדבר שממנו חששנו. אין טרור טוב וטרור רע, הוא כולו רשע. עלינו להילחם נגד הרשע הזה. נתפלל כולנו שמתקפות שכאלה לא יתרחשו שוב".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AFP ,AP, אמיל סלמן
  נשיא טורקיה ארדואן ונשיא ישראל ריבין
  צילום: AFP ,AP, אמיל סלמן
  מומלצים