שתף קטע נבחר

שרי אלפי לא חושבת שיש לה טפשת הריון

היא אומרת מגבון במקום נכון ועירום במקום הריון, שוכחת את הקוד בבנק ואפילו את השם של בעלה אבל יש לה הסבר טוב לכל הטעויות האלו, והוא לא קשור לטפשת הריון. שרי אלפי, בהריון שלישי, על התופעה המוזרה

גילוי נאות, אני בהריון שלישי ועדיין לא קראתי אף פעם ספר כלשהו על הריון ולידה. כן, אני אישה אינטליגנטית, עצמאית, שסומכת על הגוף שלה ומעדיפה להיות ניזונה משמועות. השמועות מספרות שיש תופעה בהריון שגורמת לאישה להיות - איך אני אגדיר את זה בעדינות – סתומה בלחץ. כן, אנשים אומרים שיש דבר כזה שנקרא 'טפשת הריון'. אז מה? אנשים גם אומרים שיש דבר כזה פקיד שומה לא עיראקי. אל תאמינו לכל מה שמספרים לכם. גם לרוב פקידי השומה, אין בכלל שומה, וזה מאד מאכזב. בכל מקרה, אני בהריון, ואין לי בכלל שומה. רגע, על מה דיברנו?

 

לטורים הקודמים:

- "מרגישה בהריון סקסית כמו נהג משאית"

- לגדול עם בנים ולגדל בנות

 

אז נכון שלאחרונה אני מתקשה להשלים משפט בלי שחוט המחשבה שלי נקטע באמצע, מתקשה לעשות חשבון פשוט בלי להשתמש בבדידים, ושהרגע שמתי את הכלב בגן ולקחתי את הילדה לטיול, אבל עדיין, אני מסרבת להגדיר את כל זה כ'טפשת'. זה יותר 'סממנים מוקדמים של אידיוטיזם', או 'דביליות קלה'.

 

מה שכן, יש לי נטייה לא ברורה להחליף מילים בהריון. זה לא נשמע חמור במיוחד, מגבון? זאת אומרת, נכון? והייתי חיה מעולה עם התופעה הזו, אם לא הייתי מכניסה את עצמי למצבים מביכים פעם אחר פעם. כמו בשבוע שעבר כשהחלפתי את המילה "הריון" במילה "עירום" ואמרתי לבעלי: "אתה יודע, אין לי בכלל תמונות שלי בעירום. חוץ מתמונה אחת שחבר שלך רני צילם".

"מעדיפה להגדיר את המצב כסממנים מוקדמים של אידיוטיזם" ( )
"מעדיפה להגדיר את המצב כסממנים מוקדמים של אידיוטיזם"

ואני שוכחת מלא דברים. את הקוד בבנק, את מספר הטלפון של ההורים שלי, את השם של בעלי. אז קראתי לו רני בטעות פעם אחת, או שלוש, מה קרה? (רני, הייתי עוברת דירה לחודשים הקרובים אם הייתי אתה). כן, זה מרגיש כאילו מאז ההריון המוח שלי מסרב להיאחז באינפורמציה חשובה ומתעקש למלא את עצמו בהרבה אוויר ותוכניות ריאליטי. מישהי אמרה לי שהיא קראה באיזה ספר על הריון ולידה שאכן יש דבר כזה 'טפשת הריון' ושזה אבולוציונית נחוץ לנו כדי שהצאצאים שלנו ישרדו. אז ככל שאמא נהיית יותר סתומה בלטה ככה היא בעצם נהיית אמא יותר טובה? כן, זה נשמע לי הגיוני לחלוטין (אני כרגע מאד מטומטמת, הכל נשמע לי הגיוני).

 

אז אמרתי לעצמי: "היי, אני בחורה אינטילגמנטית. זאת אומרת, אינטילגמנטית. זאת אומרת... טוב, אולי כדאי שאקרא את הספר הזה!". מכל הספרים בעולם נפלתי על ספר הריון ולידה אחד שנכתב כנראה לפני מלא זמן, בערך בתקופה שהיי פייב נולדו.

 

לכתבות וטורים נוספים - היכנסו לפייסבוק הורים של ynet

 

העצות השימושיות שם כללו בין השאר –"אל תשכחי לכתוב מראש מכתבים לכל החברים והמשפחה שמודיעים שילדת", ו"אם התינוק בוכה, תבדקי שסיכת הביטחון בחיתול לא מציקה לו", ו"כשאת מרגישה שהלידה קרבה, תכיני אוכל ותקפיאי כדי שיהיה למשפחה מה לאכול בזמן שאת בחדר לידה".

 

את העצה האחרונה בעלי דווקא די אהב. אז שמתי את הספר במקפיא ומצאתי את השלט! איך חיפשתי את זה!! טוב, אני צריכה קצת לנקות את הראש מכל החשיבה הזאת. זה חשוב בשבילי אבולוציונית.יאללה, איזה תוכנית ריאליטי משודרת ברגע זה ממש?


הכותבת היא זמרת, יוצרת ותסריטאית. נשואה לאיש חתיך ואמא לשתי בנות קסומות
 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אז מה אם אני מחליפה מילים?
מומלצים