שתף קטע נבחר

בדיקה משטרתית נגד יו"ר האופוזיציה הרצוג

אחרי פרסום הבדיקה בעניין דרעי, עוד פוליטיקאי בכיר בעין הסערה: המשטרה ורשות המסים בודקות חשד כי יו"ר המחנה הציוני עבר על חוק מימון מפלגות בפריימריז ב-2013. הרצוג: "הכפשות פוליטיות של הליכוד ופעילים מתוסכלים, בטוח שהבדיקה תפריך אותן"

 

 

במשטרה וברשות המסים בודקים חשד לעבירה על חוק מימון המפלגות של יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג בפריימריז לראשות מפלגתו בנובמבר 2013. הרצוג הוא הפוליטיקאי הבכיר השני שנמצא כעת תחת בדיקה משטרתית, אחרי שאמש (יום ג') נחשפה הסתבכותו לכאורה של יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי.

 

ממשרד המשפטים נמסר כי באישור היועץ המשפטי לממשלה נפתחה בדיקה בעניינים הקשורים להתנהלותו של הרצוג בפריימריז האחרונים במפלגת העבודה. בשלב זה לא הורה היועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה נגד יו״ר האופוזיציה. לעת עתה, במשטרה מתבצע הליך של איסוף מסמכים יחד עם רשויות חוק נוספות. כמו במקרה של דרעי, מדובר בבדיקה משטרתית שהיא שלב מקדים לחקירה פלילית. היועץ המשפטי לממשלה התקשר להרצוג בשעה 17:30 ועדכן אותו בפרטי הבדיקה.

 

בתגובה מסר הרצוג: "אני מברך על הבדיקה שנעשית על פי הודעת היועץ המשפטי. מדובר בהכפשות פוליטיות שהליכוד ופעילים מתוסכלים ניסו להפיץ טרם הבחירות והוכחשו כבר אז. אני בטוח שהבדיקה תפריך את הטענות ההזויות הללו אחת ולתמיד. אשתף פעולה באופן מלא עם כל שאתבקש על מנת שהנושא יתברר בהקדם".

 

 

יצחק הרצוג, הערב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יצחק הרצוג, הערב(צילום: מוטי קמחי)
 

הרצוג משתתף הערב באירוע עם סטודנטים באוניברסיטת תל אביב. "היועץ המשפטי לממשלה הודיע לי על פתיחתה של בדיקה, בדיקה בשלב זה, בעניין שקשור אליי", אמר הרצוג. "אמרתי לו שאני אשתף פעולה בכל צורה ובכל דרך. חשוב לי לומר שלפי מיטב ידיעתי, לפי הפרסומים, מדובר במחזור של הכפשות שהליכוד הוציא ערב הבחירות האחרונות כדי לנגח אותי ואת מפלגתי, ואני מניח שלאחר מכן זה גם הגיע לאיזושהי תלונה. כל היום היו אמירות מצד גורמים בליכוד, כאלה ואחרים, ופעילים ממורמרים ומתוסכלים, אז טוב שתיבדקנה הטענות הללו. אני משוכנע שיתגלה בסוף הדרך שאין בהן שום דבר. אני בטוח בכך ואני בהחלט מברך על כך שיש בדיקה ונמצה אותה עד תום".

 

בשנת 2000 בעת שהיה מזכיר הממשלה של אהוד ברק, נחקר הרצוג תחת אזהרה במסגרת מה שכונה "פרשת העמותות". הוא נחשד בעבירות על חוק מימון המפלגות, בכך שגייס כסף למסע הבחירות של מפלגת "ישראל אחת" (שתחתיה רצה אז מפלגת העבודה) ב-1999 באמצעות עמותות. הרצוג שמר על זכות השתיקה. המשטרה המליצה להגיש נגדו כתב אישום, אולם היועץ המשפטי לממשלה דאז אליקים רובינשטיין סגר את התיק בנימוק של חוסר בראיות מספיקות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יצחק הרצוג, הערב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים