שתף קטע נבחר

תרגיל גדול של חיל הים בים סוף: "דאעש השתלט על ספינה ישראלית"

על רקע החשש מפעולת טרור של סניף המדינה האיסלאמית בסיני: ליד אילת תרגלו לוחמי חיל הים, ספינות טילים ושייטת 13 תרחיש של חטיפת כלי שיט אזרחי. קצין בכיר: "יש התגברות של האיומים הללו בשנה האחרונה". צפו בסרטון ובתמונות מהתרגיל

 

 

 כך ינסה דאעש לחטוף ספינה ישראלית מאילת ? לפנות בוקר (ה') הסתיים בזירת ים סוף תרגיל נרחב של חיל הים שהל אתמול וכלל תרחיש של ירי טילי נגד-טנקים ורקטות מהצד המצרי לעבר אזור אילת, ובהמשך חטיפה של כלי שיט אזרחי על ידי חוליית מחבלים.

 

בתרגיל השתתפו כוחות גדולים של חיל הים ובהם לוחמי פלגת הביטחון השוטף הזירתית, ספינות הטילים ושייטת 13, שהיו אחראים על החילוץ המסכם של בני הערובה, בהם כמה נפגעים בהיתקלות עם המחבלים.

 

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)
 

 

"יש התגברות של האיומים הללו בשנה האחרונה", הסביר קצין בכיר בחיל הים, "אפשר לראות זאת גם בפרסומים האחרונים מסיני וגם באירוע הפלת המטוס הרוסי. לכן התגובה שלנו צריכה להיות מהירה, גם בממשק עם כוחות המשטרה ומד"א של אילת. יש גורמים של דאעש שמתבססים בזירה הזו".

היו "נפגעים". תרגיל חיל הים ליד אילת (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
היו "נפגעים". תרגיל חיל הים ליד אילת(צילום: דובר צה"ל)

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

חיל הים עורך תרגילים מסוג זה בתדירות של פעם או פעמיים בשנה, כל פעם בזירה ימית אחרת, כמו מול לבנון או מול עזה, ומתרגל חדירה של מחבלים. בתרגיל הנוכחי מסר צה"ל הודעה מוקדמת וכללית לירדנים ולמצרים, שעמם יש שיתוף פעולה, אך התרגיל כולו היה במים הישראליים.

 

בחיל הים מתכננים לבנות גדר גבול ימית בקטע הסמוך למלון הנסיכה ומעבר טאבה כדי לסכל את איום חדירת הצוללנים, אך איום החדירה מעל פני המים נלקח בחשבון ביתר שאת, והנחת העבודה המחמירה היא שלאירוע מעין זה לא תגיע התרעה מודיעינית מוקדמת.

 

בצה"ל מנסים ככל הניתן לאפשר את המשך שגרת החיים באילת המבודדת למרות התגברות איום דאעש מסיני, והקצין הבכיר הבהיר כי חופש התנועה לכלי שיט אזרחיים או ספורטיביים בחוף הדרומי של אילת לא הוגבל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
תרגיל חיל הים במפרץ אילת
צילום: דובר צה"ל
מומלצים