שתף קטע נבחר

צפו: ביריוני נסראללה זרעו הרס בעיתון סעודי?

המתיחות בין ריאד לביירות: מתפרעים פרצו למשרדי העיתון המפורסם "א-שרק אל-אווסט" שביקר את לבנון והשחיתו רכוש. צפו בסרטון. בנוסף: רשת הטלוויזיה "אל-ערבייה" הסעודית סוגרת את משרדיה בלבנון

מתפרעים פרצו אתמול (ו') למשרדי העיתון הערבי המפורסם "א-שרק אל-אווסט" בביירות וזרעו בו הרס, כנראה על רקע המתיחות הקשה בין סעודיה ללבנון ובעיקר בין סעודיה לחיזבאללה, שהוא פלג משמעותי מאוד במרחב הפוליטי הלבנוני. במקביל הודיעה רשת הטלוויזיה הסעודית הגדולה "אל-ערבייה" כי היא סוגרת את משרדיה בלבנון ומפטרת 27 עובדים – צעד פתאומי שבא גם הוא על רקע המשבר.

 

ההתקפה על משרדי "א-שרק אל-אווסט" באה בעקבות קריקטורה שפורסמה בעיתון, הנמצא בבעלות סעודית. הקריקטורה מתחה ביקורת עוקצנית במיוחד על לבנון כשהציגה את דגל ארץ הארזים עם הכיתוב למעלה "שקר ה-1 באפריל"". המסר שהמדינה הלבנונית היא בעצם מתיחה של ה-1 באפריל, כפי שעלה מהקריקטורה בעיתון הסעודי, עורר זעם אדיר בלבנון גם בקרב פוליטיקאים וגם בקרב הציבור. נשמעו אפילו קולות של פוליטיקאים שאיימו לנקוט צעדים נגד העיתון בעקבות אותה קריקטורה.

הקריקטורה שהשוותה את לבנון למתיחה של ה-1 באפריל ועוררה סערה ()
הקריקטורה שהשוותה את לבנון למתיחה של ה-1 באפריל ועוררה סערה

.

ההרס במשרדי העיתון ()
ההרס במשרדי העיתון

סעודיה ביטלה לפני שבועות אחדים סיוע של שלושה מיליארד דולר לצבא לבנון אחרי שממשלת לבנון לא גינתה את ההתקפה על שגרירות סעודיה בטהרן בינואר. איראן היא הפטרון המרכזי של חיזבאללה, וסעודיה פירשה את היעדר ההזדהות הלבנונית עם

ריאד כסימן לכך שממשלת לבנון נכנעת לתכתיבי חיזבאללה.

 

באשר לסגירת משרדי "אל-ערבייה", ממשלת לבנון דחתה את טענת הרשת כי סגרה את משרדיה בלבנון בשל חשש ביטחוני, ולטענת הממשלה הלבנונית הסיבה להחלטת "אל-ערבייה" על הסגירה היא פוליטית.


פורסם לראשונה 01/04/2016 22:33

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרס במשרדי "א-שרק אל-אווסט"
מומלצים