שתף קטע נבחר

הבדיקה נגד הרצוג: נגבו עדויות מגורמים במפלגת העבודה

חוקרי המשטרה אספו בסוף השבוע עדויות ומסמכים בעקבות הטענות שלפיהן המטה של יו"ר האופוזיציה קיבל תרומות לא חוקיות בפריימריז על ראשות העבודה ב-2013

גורמים שקשורים למפלגת העבודה זומנו למסור עדות במסגרת הבדיקה שעורכת המשטרה בגין חשד לעבירה על חוק מימון המפלגות מצדו של ח"כ יצחק הרצוג. הבדיקה מתבצעת לנוכח טענות על תרומות לא חוקיות שהתקבלו במטה של הרצוג במהלך הפריימריז על ראשות מפלגת העבודה ב-2013 שבו ניצח הרצוג את ח"כ שלי יחימוביץ'.

 

בסוף השבוע המשיכו חוקרי המשטרה לאסוף עדויות ומסמכים שקשורים לאותן טענות לכאורה על תרומות לא חוקיות שהגיעו למטה הרצוג. בין היתר הזמינו חוקרי המשטרה לתשאול כמה גורמים שהיו מקורבים למטה. לאותם גורמים מידע על העברות הכספים והתרומות שהגיעו למטה במהלך הפריימריז.

 

הרצוג מצדו פרסם אתמול (שבת) פוסט בפייסבוק שבו התייחס לנושא. "אסור שרוחות רפאים שמנסות לעשות שימוש ברשויות האכיפה כחלק מקמפיין הבחירות יזהמו אותנו ויכניסו לכאן שיטות פוליטיות נקלות", כתב הרצוג. "ב-48 השעות האחרונות קורה מה שלא ידענו במפלגה שנים רבות. אני לא מצליח לצלצל חזרה ולענות לאלפי הודעות, פשוט אלפי הודעות של כעס וזעם וזעזוע של חברים ופעילים מכל הארץ, מכל המחנות, מכל הגילאים שאינם מוכנים לתת יד לגורמים המנסים

להחדיר רעל לתוכנו ולפורר אותנו. אני לא אתן להם להשיג את זה".

 

הרצוג כתב עוד כי "אני רוצה לומר לכם תודה על ההתגייסות והתמיכה אבל צריך שיהיה ברור: זו שעת מבחן לכולנו. בראשות המפלגה שלנו לעולם לא יעמוד אדם שדבק בו רבב וזה כולל אותי, לכן, מצדי שלא תהיה בדיקה אלא שיקראו לי, ואני אגיע עם כל התשובות לכל טענה, לכל עלילה, לכל דבר בלע וזדון".

 

לסיום שלח הרצוג מסר: "אני יודע שפעלתי ביושר ובניקיון ובדרך הגונה כפי שפעלתי כל חיי. אסור לנו לאפשר לתופעה הזו לחלחל וצריך לעצור אותה. להיות מנהיג זה להתמודד גם עם עלילות זדוניות. אנחנו נתמודד יחד, אנחנו נוביל יחד ואנחנו ננצח יחד. מי שניסה לתקוע לנו מסמר, הפך את כולנו לפטיש".

 

בתוך כך, חוקרי המשטרה ערוכים לסיים גם את איסוף המסמכים וגביית העדויות סביב נושא חקירתו של השר אריה דרעי, על מנת שיוכלו לזמן אותו בהקדם לחקירה. בשבוע שעבר הם קיבלו את אישורו של היועמ"ש לפתוח בחקירה, ולנוכח נכונותו של דרעי לשיתוף פעולה ייתכן שכבר השבוע הוא יזומן לחקירה.


פורסם לראשונה 02/04/2016 23:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים