שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תערוכת ציונות צונזרה באו"ם: "לא הולם"
  השגריר דנון וארגון פרו-ישראלי קיבלו אישור להציג תערוכה עם מיצגים ממורשת העם היהודי. באו"ם החליטו לפסול חלקים גדולים בתערוכה. התשובה הישראלית: מיצגים עם הכותרת "צונזר ע"י האו"ם". דנון: "הארגון מחיה את הגדרת הציונות כגזענות"

   

   

     שגריר ישראל באו"ם דני דנון וארגון StandWithUs יזמו תערוכה באו"ם להצגת ישראל, אך האו"ם החליט לפסול מיצגים בנושאי ציונות, ירושלים וערביי ישראל בטענה כי "הם אינם הולמים".

   

  השגריר דנון החליט בתגובה לפנות למזכ"ל האו"ם באן קי מון בדרישה לבטל את ההחלטה ולהציג את הנושאים שצונזרו במיצגי מחאה שיחשפו את האבסורד בהחלטת האו"ם.

      


   

  השגריר דנון (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  השגריר דנון(צילום: AFP)

  התערוכה תיפתח מחר (ב'), אך לאור ההחלטה לצנזר תכנים המהווים חלק ממורשת העם היהודי ומדינת ישראל, החליט השגריר דנון להציג מיצגים חדשים הנושאים את כותרות המיצגים שצונזרו עם הכותרת "צונזר על ידי האו"ם".

   

  "על פי ההחלטה השערורייתית, הציונות אינה הולמת את מוסד האומות המאוחדות ועל כן הוחלט על צעדי המחאה", אמר דנון, והוסיף: "נפעל להפצת המיצגים שצונזרו למיליונים ברחבי העולם".
   

  לפני כ-40 שנה התקבלה באו"ם החלטה שהגדירה את הציונות כגזענות, והיא בוטלה כעבור 16 שנים. דנון אומר שבהחלטת האו"ם לצנזר את המיצגים הוא מחדש הלכה למעשה את אותה החלטה שהגדירה את הציונות כגזענות.

   

  "בעצם פסילת מיצגים בנושא ציונות, האו"ם מערער על עצם קיומה של מדינת ישראל כביתו של העם היהודי", אמר השגריר דנון, והוסיף: "לא נאפשר צנזורה של האו"ם על היותה של ירושלים בירת ישראל לנצח נצחים".

   

  במקביל דיווח הבוקר רז שכניק ב"ידיעות אחרונות" על השג לתנועת החרם BDS בפסטיבל סיאול לזכויות אדם: מארגני הפסטיבל הודיעו ליוצרי הסרט הישראלי "גוף שלישי" על ביטול השתתפותם באירוע כחלק ממאמצי החרם על ישראל. הסרט, שהופק עבור ערוץ הדוקו של חברת הלוויין yes, עוסק באנשים שנולדו עם איברי רבייה זכריים ונשיים יחד. את הסרט ביימה שרון לוזון והפיקו יואב רועה ואורית זמיר ("גם סרטים"). לאחרונה קיבלו היוצרים הודעה ממארגני הפסטיבל בדרום קוריאה ובו הודעה על ביטול השתתפותם. "אנחנו מצטערים לבשר לכם על החלטתנו לבטל את ההזמנה", נכתב מטעם הפסטיבל. "נפגשנו עם אקטיביסט מהצד הפלסטיני והתוודענו לתנועת BDS. נושא הסרט שלכם חשוב, אבל אנחנו גם עם התנועות האנטי־מלחמתיות, והחלטנו ללכת עם ה-BDS. שלחנו לכם בחזרה את דמי ההשתתפות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים