שתף קטע נבחר

קשרי חוץ: צפו במרוץ הדיפלומטים בירושלים

במקום חליפות ועניבות: סניקרס וחולצות מדיפות זיעה. במקום טרקלינים וחדרים ממוזגים: רחובות הבירה. משרד החוץ ארגן מרוץ של 10 קילומטר למאות דיפלומטים ישראלים וזרים המשרתים בארץ. בסוף האוסטרי ניצח

 

 

דיפלומט אוסטרי, עובד משרד החוץ הישראלי ודיפלומט משבדיה זכו היום (א') בשלושת המקומות הראשונים ב"מרוץ הדיפלומטי" ל-10 קילומטר שהתקיים ביוזמת המשרד ובשיתוף אגף הספורט בעיריית ירושלים. המנצח הוא הוא מייקל שימוניאק בן ה-36 מאוסטריה שסיים בזמן של 39:25 דק'. אחריו הגיע רונן פלד ושלישי השבדי דניאל יאנדרוס.

 

המרוץ - שנערך לראשונה בתקווה להפוך למסורת - כלל שני מסלולים: הראשון תחרותי של 10 קילומטר ריצה, והשני עממי של שלושה קילומטרים ריצה/הליכה. בסך הכול השתתפו במיזם כ-500 רצים וצועדים, מהם כ-400 עובדי משרד החוץ וכ-100 דיפלומטים זרים, בהם שגרירים ועיתונאים מחו"ל המשרתים בישראל.

יוצאים לדרך (צילום: אביעד תבל, משרד החוץ  ) (צילום: אביעד תבל, משרד החוץ  )
יוצאים לדרך(צילום: אביעד תבל, משרד החוץ )

 (צילום: אביעד תבל, משרד החוץ  ) (צילום: אביעד תבל, משרד החוץ  )
(צילום: אביעד תבל, משרד החוץ )

 (צילום: אביעד תבל, משרד החוץ  ) (צילום: אביעד תבל, משרד החוץ  )
(צילום: אביעד תבל, משרד החוץ )

והיו גם פרסים (צילום: אביעד תבל, משרד החוץ  ) (צילום: אביעד תבל, משרד החוץ  )
והיו גם פרסים(צילום: אביעד תבל, משרד החוץ )

המנצחים המאושרים עם ראש העיר (צילום: אביעד תבל, משרד החוץ  ) (צילום: אביעד תבל, משרד החוץ  )
המנצחים המאושרים עם ראש העיר(צילום: אביעד תבל, משרד החוץ )

 (צילום: אביעד תבל, משרד החוץ  ) (צילום: אביעד תבל, משרד החוץ  )
(צילום: אביעד תבל, משרד החוץ )

האירוע היווה סוג חדש של דיפלומטיה בין מדינות, כשבמקום לובשי חליפות ועניבות היושבים בחדרים ממוזגים, הפעם מדובר בנועלי סניקרס שהתרוצצו ברחובות ירושלים. במרוץ השתתפו כל הדרגים של הסגל הדיפלומטי הישראלי: מהמשנה למנכ"ל משרד החוץ, השגריר ג'רמי יששכרוף, ועד צוערי משרד החוץ שהצטרפו זה מכבר למשרד.

 

במקום הראשון במקצה הנשים זכתה עובדת משרד החוץ הישראלי, איימי כהן, כאשר בעורפה נשפה אסאמי מוי, עיתונאית יפנית המוצבת בישראל.

 

את הפרויקט יזמה והובילה מנהלת מחלקת אסטרטגיה בלשכתו של מנכ"ל המשרד, אורנה שגיב. "המרוץ היווה הזדמנות מרעננת ליצור קשרים בין הדיפלומטים הזרים המשרתים בישראל ועמיתיהם הישראלים באופן בלתי אמצעי ויצירתי", סיפרה. "הדיפלומטיה הישראלית עוסקת בכל רובדי החיים, ובדרך יצירתית כזאת מחזקים את הקשרים המדיניים של ישראל".

 

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, המשנה למנכ"ל משרד החוץ, ג'רמי יששכרוף, ושגריר אוסטרליה בישראל, דייב שארמה העניקו בסופו את הגביעים לזוכים. השגריר האוסטרלי היה בין רצי ה-10 ק"מ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביעד תבל, משרד החוץ
יזע ודמעות במרוץ הדיפלומטים
צילום: אביעד תבל, משרד החוץ
מומלצים