שתף קטע נבחר

ברקע הבדיקה: הרצוג ומנדלבליט בארוחת בוקר בכנס לשכת עורכי הדין

יו"ר האופוזיציה והיועץ המשפטי לממשלה ישבו סביב אותו שולחן בשולי כנס לשכת עורכי הדין. גם פרקליט המדינה שי ניצן היה במקום

 

הרצוג ומנדלבליט, הבוקר. מימין: יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נוה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הרצוג ומנדלבליט, הבוקר. מימין: יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נוה(צילום: מוטי קמחי)

 

 

מפגש מעניין התרחש היום (ב') בכנס לשכת עורכי הדין באילת שבו נפגשו יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, באירוע ארוחת בוקר עם בכירים נוספים. האירוע התקיים מול עיני עיתונאים וצלמים. יצוין כי השבוע אמור להתקיים אצל היועמ"ש דיון שבו יכריע בעניין הבדיקה שעורכת המשטרה בנוגע להתנהלות המטה של הרצוג במערכת הפריימריז של שנת 2013.

 

זמן מה לאחר מכן, כשעלה לנאום, אמר הרצוג: "שמעתי דיווחים דרמטיים שאני יושב עם היועמ"ש באותו שולחן. אז היה לנו באמת דיון מרתק ומעמיק, גם על הסלט וגם על החביתה".

גם סביב השולחן, נשיאת העליון מרים נאור (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
גם סביב השולחן, נשיאת העליון מרים נאור(צילום: מוטי קמחי)
 

השניים הגיעו לכנס לשכת עורכי הדין והיו אורחיו של יו"ר הלשכה אפי נווה בארוחת בוקר שארגן לבכירים. הרצוג ומנדלבליט נפגשו בכניסה, לחצו ידיים וישבו קרוב זה לזה בשולחן משני צידיו של נווה. הרצוג פגש באולם גם את פרקליט המדינה שי ניצן והחליף איתו אמירות שלום.

 

ממשרד המשפטים נמסר: "ראש לשכת עורכי הדין הזמין את הבכירים שמשתתפים בכנס לארוחת בוקר בעודם ממתינים לתחילת הטקס. ישבו בשולחן גם נשיאת ביהמ"ש העליון, מנהל בתי המשפט, מבקר המדינה, מנכ"לית משרד המשפטים ואחרים. לא היתה פגישה אישית של היועמ"ש עם יו"ר האופוזיציה מעבר למילות נימוסין".

 

בישיבה אצל היועמ"ש השבוע יציגו נציגי המשטרה והפרקליטות את החומר שנאסף עד כה במהלך הבדיקה ומנדלבליט הוא שיחליט אם החומר מצדיק פתיחה בחקירה. 

 

בדברים שנשא הרצוג בכנס הוא התייחס לפתיחת הבדיקה נגדו: "כמו שיש משטרת התנועה ומשטרת הגבולות, יש בשנים האחרונות גורמים שמנסים להכתיב למשטרה יחידה חדשה: משטרת הקמפיין. השיטה חוזרת על עצמה שוב ושוב. תמיד ערב בחירות או כשקואלציות כושלות מאיימות להתפרק, צצה תלונה. מייד יופצו מאות אלפי ווטסאפים עם מידע בלעדי וסודי, מייד יעופו לאוויר שמועות והמצאות ועלילות דם, ותמיד יקום אחד המועמדים שיגיד שממש כואב לו הלב, והשני יגיד שהוא מתייסר, והשלישי יגיד שזה לא הוא וכך עובדת שיטת חיסול-סיכול החדשה. אני לא אתן לזה לקרות. אני לא אתן לאף אחד להקים לנו כאן משטרות קמפיין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
הרצוג ומנדלבליט, הבוקר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים