שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לא ניתן לפגוע בחקלאות
  ראש הממשלה שלנו מנוכר לקיבוצים ולמושבים ושר החקלאות שלנו לא אוהב את החקלאות ואת החקלאים. הוא אוהב ופועל למען בוחריו בשטחים וכל פועלו מכוון למפעל חייו

  בשקט וללא כל פרסום, סגר בשנה שעברה קיבוץ מנרה את בריכת השחייה המפורסמת ביותר בישראל.

   

  פרסם אותה והפך אותה למותג, מנחם בגין ז"ל שהיה הראשון שהביא את ההסתה המגדרית לשיאים כשיצא בנאום אופוזיציוני חוצב להבות נגד "הקיבוצניקים המיליונרים".

   

  עוד בערוץ הדעות:

  הפצצה האמיתית

  מל"טים גרעיניים? אין לזלזל באיום התודעתי

  "כעומק האו"ם, כך עומק החרם"

  יחידה 8300

  תסביך הימין

   

  השנאה והמיאוס מהקיבוצים הלכה מאז וגברה.

   

  מאז סלחנו כולנו למנחם בגין ז"ל על הפילוג ועל ההסתה וזיכינו אותו בכבוד, בהערכה ובהוקרה על פעילותו המדינית.

   

  ראש הממשלה הנוכחי, בנימין נתניהו, מנוכר לקיבוצים. אולי השורשים נעוצים בסיירת מטכ"ל ובשירות המשותף עם "הקיבוצניקים" ואולי זהו עניין פוליטי גרידא; הוא לא מבקר בקיבוצים, לא מכיר אותם ולא מוקיר ובמובן הזה הוא איננו "ראש הממשלה של כולם".

   

  כעת, באמצעות משרד האוצר ושר החקלאות, מבקש בנימין נתניהו להוריד את המאכלת על החקלאות הישראלית המפוארת. הוא תולה את יוקר המחייה דווקא בחקלאים כאשר הוא יודע בפועל את האמת: יוקר המחייה נעוץ בפערי התיווך והקמעונאים ולא בחקלאים המתפרנסים מזיעת אפם, הרחק מלב העיר, לאורך הגבולות ובפריפריה.

   

  יותר קל לנתניהו להפנות את הלהבות נגד הקיבוצניקים והמושבניקים מאשר כלפיי רמי לוי וחבריו המעורבים בפוליטיקה, מתחככים בה ומעסיקים אלפי עובדים שיכולים בן לילה להתפקד.

   

  בחזרה לתרבות ה"סמוך"

  נתניהו ביחד עם שר החקלאות, מבקשים לבטל את התכנון שהוא לחם החוק של גידולים חקלאיים בצומח ובחי, הוא מבקש לבטל את מכסות הייצור המבטיחות מענה לדרישות השוק על פי עונות השנה, לבטל מכסים שמגנים על החקלאים ועל החקלאות העברית ולאפשר ייבוא חופשי, תוך פגיעה בחקלאים ובמשפחותיהם, בתשתיות שנבנו כאן במשך עשרות שנים ובעיקר, בעצמאות התזונתית של ישראל.

   

  מה יהיה כאן מחר? אלוהים גדול!

   

  נתניהו מחזיר אותנו לתרבות ה"סמוך" וה"יהיה בסדר" שמפניה הזהירו כבר רבים.

   

  נתניהו ואורי אריאל (ש"מפעל חייו" הוא מפעל ההתנחלויות) מבטיחים לנו "תמיכה ישירה". במקום שנתפרנס מעמל כפינו, במקום שנתגאה בתוצרת - נקבל תמיכה חודשית. נעבור מ"מחלקת העמל" ל"מחלקת התמיכה והרווחה".

   

  ראש הממשלה שלנו מנוכר לקיבוצים ולמושבים ושר החקלאות שלנו לא אוהב את החקלאות ואת החקלאים. הוא אוהב ופועל למען בוחריו בשטחים וכל פועלו מכוון למפעל חייו. הוא מוכר וימכור אותנו עבור עוד כמה שקלים או קרוואנים למפעל חייו.

   

  אנחנו נחושים להיאבק. נותרנו אופטימיים. התנועה הקיבוצית והמושבית עברו משברים קשים והתאוששו. אנחנו ברפתות ובלולים, בשדות ובמטעים, בבריכות הדגים ובכוורות, חשים שאנו משרתים

   את המולדת, מחזיקים באדמות, מוציאים מהם לחם, מכלכלים את העם ועושים זאת בגאווה ויושר - אנו רוצים להתפרנס בכבוד, רוצים יציבות וכיבוד הסכמים של הממשלה והתנערות מצעדים פופוליסטים ומרדף אחר כותרות של ממשלת "הכל דיבורים".

   

  עם יוקר המחייה צריך להתמודד כמו מדינות נאורות אחרות שדווקא תומכות בחקלאים ומסבסדות את החקלאות המקומית. שם, מתמודדים עם יוקר המחייה באמצעות ביטול מע"מ על מוצרי מזון בסיסיים כמו ביצים, חלב, לחם, פירות וירקות או על ידי הפחתה דרמטית של המע"מ. כך גם שומרים על חקלאות עצמאית ומקומית, גם על הביטחון התזונתי וגם על יוקר המחיה. בינתיים, 120,000 פרות ישראליות שנותנת חלב כל בוקר לילדי ישראל וכמובן ענפים אחרים בחקלאות העברית נהנות וסובלות לסירוגין כמו שמעון פרס לאורך השנים.

   

  הרבה כבוד יש לנו בעולם על ההישגים הגבוהים ואצלנו בבית אין טיפת כבוד, אין סיוע.

   

  כאן, מחסלים בלבד,

   

  בנו נשבענו - לא ניתן להם!

   

  אביתר דותן, מזכיר התאחדות מגדלי הבקר

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אגודת מים בגליל
  הפגנת חקלאים בגליל העליון. ארכיון
  צילום: אגודת מים בגליל
  מומלצים