שתף קטע נבחר

רדיפה עד שווייץ וחומר צחנה: ייסורי הזוג החרדי

4 גברים הואשמו בהתנכלות ליועץ נישואין חרדי ולאשתו, בטענה שהרומן ביניהם החל עוד לפני נישואיהם. התוקפים רדפו את הגבר עד לשווייץ, כבלו אותו לכיסא באיומי אקדח צעצוע והפצירו שישכנע את זוגתו לעזוב את תשעת ילדיה

איומים באקדח צעצוע, פשקווילים, השלכת בקבוקים עם שמן דגים וביצים סרוחות. אלו רק חלק מההתנכלויות שספג זוג חרדי, שגורמים בקהילה החרדית החליטו להתנכל לו בשל הטענה שהרומן בין השניים החל בעת שהם היו נשואים. הפרשה המסועפת פורסמה לראשונה ב-mynet.

 

כתב אישום שהוגש היום (יום ה') לבית המשפט המחוזי בירושלים כנגד ארבעה נאשמים - אלעזר ויגדרוביץ, ישראל אברהם אמסלם, רועי קריספין ורפאל אביכזר - מתאר את מסכת הייסורים שעבר הזוג, שניהם גרושים והורים לילדים. כאשר הגבר, יועץ נישואין במקצועו, ברח לשווייץ בשל ההתנכלויות, התוקפים רדפו אחריו עד לשם. הארבעה מואשמים בעבירות של סחיטה, תקיפות בנסיבות מחמירות ובעבירות נוספות.

היועץ החרדי ואשתו (צילום: censor.net.ua) (צילום: censor.net.ua)
היועץ החרדי ואשתו(צילום: censor.net.ua)

על פי כתב האישום, האישה, א.א. הייתה נשואה במשך 18 שנה והיא אם לתשעה ילדים. כשהיא ובעלה חוו קשיים בזוגיות הם הגיעו לייעוץ זוגי אצל ב.ב. אך הם לא הצליחו להציל את הנישואין והתגרשו בשנת 2015. גם ב.ב. התגרש באותה שנה, ומשפחתה של א.א. וכן אנשים נוספים המשתייכים לציבור החרדי, החלו לחשוד כי בין השניים מתקיים קשר רומנטי אשר החל עוד לפני גירושיהם של השניים. חשדות אלו הביאו לתליית פשקווילים בגנותו של ב.ב. ולהטרדות שונות כלפי השניים, תחילה במטרה להפסיק את הקשר ביניהם, ובהמשך בדרישה כי א.א. תוותר על משמורת ילדיה.

 

באחד המקרים המתוארים בכתב האישום, פנה אלעזר ויגדרוביץ לישראל אמסלם וביקש ממנו לתקוף את ב.ב. באמצעות חומר צחנה. כתב האישום מפרט את חומר הצחנה, שמיוצר מתערובת של שאריות דגים, ביצים ושמן אשר טוחנים אותם יחדיו ולאחר מכן מניחים את התערובת מספר ימים בשמש על מנת שהחומר יתסס וריח הצחנה של החומר ייגבר בצורה משמעותית. אמסלם ורפאל אביכזר עקבו אחרי המתלונן עד חיפה, וכאשר נהג במכוניתו הם תקפו אותו, אך הצליחו לשפוך את החומר רק על הרכב שלו ובהמשך ניקבו את אחד הגלגלים שבמכוניתו. באותו לילה הם תקפו אותו בשנית בירושלים עם החומר המסריח. תמורת שתי התקיפות שילם להם ויגדרוביץ 3,500 שקלים.  

הכרזה שנתלתה נגד יועץ הנישואין ()
הכרזה שנתלתה נגד יועץ הנישואין
 

הסמים שנתפסו במזוודות של הזוג החרדי (צילום: censor.net.ua) (צילום: censor.net.ua)
הסמים שנתפסו במזוודות של הזוג החרדי(צילום: censor.net.ua)

בעקבות ההתנכלויות שספג ברח ב.ב. לציריך, אולם ויגדרוביץ החליט להמריא לחו"ל להמשיך באיומיו. הוא ביקש מאמסלם ומרועי קריספין להתלוות אליו לנסיעה ורכש אקדח צעצוע כדי לאיים על ב.ב. השלושה הגיעו לציריך וארבו לב.ב. בסמוך לדירתו, וכשזה נכנס לדירה תקפו אותו באגרופים, כבלו אותו לכיסא תוך שהם מאיימים באקדח הצעצוע, ואז אמר ויגרדוביץ בין היתר למתלונן כי עליו לשכנע את א.א. לעזוב את ילדיה במסגרת הליך הגירושין שהתקיים בבית הדין הרבני, וכי על המתלונן לשכנע את א.א. להגיע במיידית לשווייץ ולהינשא לו.

 

עוד אמר ויגדרוביץ למתלונן כי עליהם להישאר לתקופה של כשנה בחו"ל, וכי הוא ישלם את הוצאות החתונה והמזונות של הילדים. ב.ב. המפוחד התקשר לא.א. וביקש ממנה להסכים לתנאים. בימים שלאחר התקיפה המשיך ויגדרוביץ להתקשר לב.ב. ולדרוש ממנו למלא את התנאים, ואף הבהיר לו כי הוא שולט בתקיפות ובהטרדות שאותן עבר המתלונן בארץ וכי הוא יכול לגרום לכך להפסיק, והכול אם ב.ב. יעמוד בתנאים. כשחזרו לארץ שילם ויגדרוביץ עשרת אלפים שקלים לאמסלם וקריספין תמורת הנסיעה.

עו"ד ששי גז (צילום: יאיר שגיא "ידיעות אחרונות") (צילום: יאיר שגיא
עו"ד ששי גז(צילום: יאיר שגיא "ידיעות אחרונות")
 

פרשת התנכלות נוספת, שלא נכללה בכתב האישום, היא הטמנת סמים במזוודותיהם של בני הזוג בקייב. לפני מספר חודשים נסע הזוג נסע לאוקראינה על מנת לבדוק הצעת עבודה. בחזרה הם עצרו באומן כדי להתפלל על קברו של רבי נחמן מברסלב, ומשם נסעו לשדה התעופה בקייב. לטענתם, ניצלו גורמים עברייניים את ההזדמנות להטמין להם סמים במזוודה, וליידע במקביל את שלטונות החוק, והם נעצרו. לעת עתה הפרשה לא נכללה בכתב האישום, ובפרקליטות מחוז ירושלים עדיין בוחנים את חומר הראיות בטרם יגבשו החלטה.

 

עו"ד ששי גז ועידן שני המייצגים את הנאשם אלעזר ויגדרוביץ אמרו כי "היום הוגש כתב האישום, נלמד את חומר החקירה ונגיב בהמשך. הלקוח שלנו ללא עבר פלילי ואנו סמוכים ובטוחים שבסופו של יום כשהתמונה תתבהר הכל יבינו שלא כצעקתה".

 

עו"ד מיכאל עירוני המייצג את רועי קריספין: "למרשי אין כל קשר לפרשיה המוזכרת בכתב האישום. אין לו כל נגיעה לסיפור הרקע, אני בטוח שתוך ימים בודדים הטעות אכן תתברר ומרשי ישוחרר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפשקווילים שנתלו נגד יועץ הנישואין
מומלצים