שתף קטע נבחר

סערת זוהיר בהלול: "הדוקר מחברון אינו מחבל"

הח"כ מהמחנה הציוני אמר כי "הופכים כל פלסטיני למחבל" - וספג ביקורת מימין ומשמאל. מנהיג מפלגתו הרצוג: "אני מגנה, מחבל הוא מחבל". נתניהו: "דבריו מבישים". הבית היהודי: "העבודה הופכת לפרו-פלסטינית"

הח"כ הערבי היחיד ברשימת המחנה הציוני התראיין על סערת החייל - וחולל סערה משלו. בראיון לתוכנית "דקלסגל" ששודרה הבוקר (יום ה') בגלי צה"ל טען ח"כ זוהיר בהלול כי הפלסטיני שדקר את חייל צה"ל בחברון ונורה למוות אינו מחבל. "מי שגודע את חייהם של משפחה שלמה הוא מחבל", אמר בהלול, אבל הבחין בין תוקפי אזרחים לתוקפי חיילים. "אני מסכים שהדוקר הוא רוצח, אבל הוא לא מחבל. הבעיה שלי היא שהמילה הזו הופכת לכוללנית מדי והופכת כל פלסטיני למחבל".

 

אמירתו של בהלול הובילה לגינויים מכל קצוות הקשת הפוליטית. ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב בפייסבוק: "דבריו של ח"כ בהלול מבישים. חיילי צה"ל מגינים בגופם על חיינו מפני מרצחים צמאי דם. אני מצפה מכל אזרחי ישראל, ובייחוד מחברי הכנסת, להעניק להם גיבוי מלא". בבית היהודי מיהרו להגיב: "מפלגת העבודה הופכת לאט לאט מפוסט-ציונית לפרו-פלסטינית. יצחק רבין מתהפך בקברו".

בהלול. זכה לגינויים גם מחברי מפלגתו (צילום: דוברות הכנסת) (צילום: דוברות הכנסת)
בהלול. זכה לגינויים גם מחברי מפלגתו(צילום: דוברות הכנסת)

אבל הגינויים הגיעו גם מביתו הפוליטי של בהלול. יו"ר המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג תקף את אמירתו של הח"כ ממפלגתו: "הבהרתי לח"כ בהלול שאני דוחה ומגנה בתוקף את האמירות שלו ושעמדת 'המחנה הציוני' היא שמחבל הוא מחבל הוא מחבל, ולא משנה אם יצא לרצוח ערבים או יהודים", אמר הרצוג, שתקף גם את הבית היהודי: "המנהיגים בבית היהודי, שמובילים את קמפיין הגזענות ואת הניסיון לשחרר את החשוד ברצח בדומא - עדיף שיפסיקו להטיף לנו מוסר ויסתמו את הפה".

 

ח"כ איציק שמולי מהמחנה הציוני אמר על כך: "זו אמירה קיצונית ולא מקובלת על מרבית הישראלים, בהם תומכי המחנה הציוני. הדרך להיפרדות מהפלסטינים לא עוברת דרך עיוות של המציאות וסילוף של המתרחש בה. מחבל הוא מחבל וכך צריך להתייחס אליו. יש לי כבוד רב לזוהיר, אבל אני חושב שבמקרה זה הוא טועה גם במהות וגם בדרך, ועליו לקחת את דבריו בחזרה".

 

ח"כ רוברט אילטוב מישראל ביתנו היה כצפוי בוטה יותר: "נראה שעידוד הטרור והצדקתו הפכו למנהג קבוע עבור חברי כנסת ערבים וחבל מאד שגם זוהיר בהלול בחר להצטרף לחבורת המסיתים גטאס, זחאלקה וזועבי. התרת דמם של חיילי צה"ל ושל אזרחי ישראל על ידי מתן לגיטימציה לטרוריסטים שרוצחים חיילים בעת שאלה מגינים בגופם על אזרחי ישראל היא נתעבת ונפשעת. אסור לנו לעבור לסדר היום ולהכיל אמירות שכאלה. הגיע הזמן לשים קץ להסתה האלימה והמסוכנת שמלבים ח"כים אלה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל נחושתן
ח"כ זוהיר בהלול
צילום: גיל נחושתן
מומלצים