שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  10 ימים מאז חטיפת הבן: "רוצה את הילד שלי חי"
  סכסוך מתמשך על משמורת הילדים בין הורים חרדים הביא לחטיפתו לכאורה של הילד על ידי אביו. המשטרה כלל לא הגדירה את האירוע כחטיפה, ורק כעת מתייחסת אליו "בחומרה". האם: "איך עברו עשרה ימים ואף אחד לא יכול לומר לי את הדבר הכי פשוט, אם הוא חי?"

   

  האם חרדה לבנה: "התעלל בי מול הילדים    (צילום: עפר מאיר)

  האם חרדה לבנה: "התעלל בי מול הילדים    (צילום: עפר מאיר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  סכסוך בין זוג הורים חרדים מאזור ירושלים על משמורת של הילדים הידרדר לחטיפת בנם בן הארבע בידי האב, עבריין מורשע שריצה עונש מאסר על עבירות אלימות. האם שהתה בחודש וחצי האחרונים במקלט לנשים מוכות יחד עם בנה ובתה בת השנתיים, אך כבר עשרה ימים לא הגיע אות חיים מהפעוט. 

   

  לפני עשרה ימים האב הגיע לגן של בנו והציג צו של משמורת מלאה. הוא הוציא את הילד מהגן, ומאז נעלמו עקבותיהם. אף שבית הדין הרבני הגדיר את האירוע כחטיפה ושירותי הרווחה טענו כי נשקפת מהאב סכנה, משטרת מחוז ירושלים טענה כי "לא מדובר בחטיפה ולא קיימת סכנה לקטין". עם זאת, לאחר שבוע שבו המשטרה לא הצליחה לאתר את האב ולא יודעת מה מצבו של הילד, כעת מתייחסים במחוז למקרה בחומרה.

   

  ההורים היו נשואים במשך שבע שנים שבהן סבלה האישה מאלימות מצדו, והם נפרדו וחזרו כמה פעמים. לאב רקע פלילי, והוא ישב בכלא בין היתר ם בגין זריקת רימון. בנוסף, נעצר לפני שנתיים במסגרת חקירה בחשד לניסיון רצח, אך לא הוגש נגדו כתב אישום.

  האם ובנה - לפני שנחטף ()
  האם ובנה - לפני שנחטף
  בקיץ האחרון השניים החלו בהליכי גירושין, אך לאחר שבית הדין הרבני קבע כי המשמורת על הילדים תהיה משותפת האישה החליטה לחזור לבעל. "לא ידעתי מה לעשות, אם להציל אותי או את הילדים, לא רציתי להשאיר אותם איתו", סיפרה מדוע בחרה לחזור לבעל אלים. "זו הייתה חצי שנה הקשה בחיי.

   

  "אני רוצה את הילד שלי חי", היא זועקת, "אני מבקשת מכל מי ששומע, תמצאו לי את הילד. אם תראו את הגרוש שלי, כלפי חוץ הוא נראה הכי צדיק בעולם, חרדי, לבוש שחור לבן, אבל הוא בן אדם מסוכן מאוד. הוא לא עבריין שיושב ומעשן סיגריות. הוא מטורף, הוא פסיכופת".

   

  "עמד מעליה וקרא עליה קדיש"

  למשטרה הוגשו תלונות הדדיות על אלימות מצד שני בני הזוג. האישה אינה טוענת כי הבעל הכה את הילדים, אך אומרת כי התעלל בהם נפשית. "ברגע שמשהו לא היה נראה לו הוא היה תופס לי בשיער, מטיח לי את הראש ברצפה, קורע לי את הבגדים, הכול מול הילדים". לדבריה, בתקופה האחרונה המצב החמיר, כשבעלה לא נתן לה לישון בלילות, עמד מעליה וקרא עליה קדיש ונעל אותה מחוץ לבית. "הוא הכריח את הילד שלי להגיד 'אימא פרוצה, אימא טמאה, אימא גויה'. הילד שלי היה מפחד. הוא התחיל לנתק אותם ממני. הוא לא היה מרשה לי לאסוף אותם מהמסגרות בטענה שאני לא מספיק צנועה. הוא לא נתן להם לאכול מהאוכל שהכנתי. הרגשתי שאם אני לא בורחת על נפשי אני לא אשרוד את זה".

   

  לפני שהאם לקחה את הילדים למקלט לנשים מוכות, הבעל הלך לבית הדין הרבני עם צו המשמורת המשותפת שלא בוטל, וטען כי אשתו הפרה אותו בכך שלקחה את הילדים למעון. בית הדין הרבני קיבל את הטענה, ובתגובה הוציא צו למשמורת מלאה. לפני שבועיים השניים נפגשו בבית הדין הרבני, שם הבעל נתן גט לאישה, וסוכם כי שירותי הרווחה יבחנו במשך שבועיים את המקרה ויגישו תסקיר, ובמהלך השבועיים האלו הילדים יישארו אצל האישה.


  בית הדין הרבני בירושלים (צילום: מאיר אזולאי) (צילום: מאיר אזולאי)
  בית הדין הרבני בירושלים (צילום: מאיר אזולאי)
   

  האב התעקש כי בנו הקטן יחזור ללמוד בגן על מנת שלא לנתק אותו מסביבתו הטבעית, והתחייב בפני בית הדין כי ישמור מרחק מהגן. למחרת, בזמן שהשניים היו בדיון בבית הדין הרבני, האב נעלם מהדיון והגיע לאסוף את בנו. מאז - נעלמו עקבותיו.

   

  בתחילה הצליח בית הדין הרבני לשוחח איתו בטלפון ודרש ממנו להחזיר את הילד, אך מ-29 במרס, יום החטיפה, הוא לא יצר קשר עם אף אחד, והמשטרה לא הצליחה לאתר אותו. "איך עברו עשרה ימים ואף אחד לא יכול לומר לי את הדבר הכי פשוט, הוא חי? הוא בארץ?", אומרת האם, "אני רוצה את הילד שלי חזרה חי. לא בשקית, חי. אני מבקשת מכל מי ששומע: פשוט תמצאו לי את הילד".

   

  "העוול הגדול ביותר שיכול להיות לאישה נפגעת אלימות"

  עו"ד אסנת קרפלוס גלעם ממרכז רקמן באוניברסיטת בר אילן המייצגת את האישה יחד עם עו"ד נחמה איזאק מעמותת בת מלך ועו"ד לאה קליין אליאב, מסרה: "העוול הגדול ביותר שיכול להיות לאישה נפגעת אלימות, שחיה שנים תחת משטר של הפחדה, טרור ואיומים, היה בחטיפת בנה. עכשיו, עשרה ימים אחרי שהילד נעלם והיא לא יודעת איפה הוא ומה מצבו, ראוי שכלל הגורמים המעורבים יעשו הכול כדי להחזיר את הילד הביתה".

   

  עו"ד עדנה אשכנזי המייצגת את האב מסרה: "מבחינת האבא האישה היא אישה אלימה, זה מופיע בתסקיר של פקידת הסעד, שנקבע בעקבותיו המשמורת משותפת. לא עלו טענות של מסוכנות של האב כלפי הילדים מלבד טענות האם. מבחינת האבא הוא לקח את הילד בהתאם לצו משמורת תקף, לאחר שהיא הפרה במשך ארבעה שבועות בהם שהתה עם הילדים במקלט לנשים מוכות.

   

  "המשטרה מסרה הודעה לבית הדין כי האירוע לא הוגדר כחטיפה ולא נראה שנשקפה סכנה לחייו. הילד התחנן בפני האב שייקח אותו מהמקלט בגלל שהוא סבל שם מאלימות מילדים אחרים. אני לא בקשר עם האב, אבל לא נראה על פניו שהילד נמצא בסיכון. החשש הגדול של האב לאורך חמשת השבועות היה מהמקלט לנשים מוכות. אני בטוחה שאם הוא היה יודע שהילד יחזור לכל מקום חוץ מהמקלט לנשים מוכות הוא היה מחזיר אותו מייד".

   

  מהמשטרה נמסר כי מתנהלת חקירה ו"פעולות רבות, תוך הפעלת אמצעים ומשאבים מגוונים, לשם איתורו של הקטין".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "10 ימים מאז חטיפת הבן: "רוצה את הילד שלי חי""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים