שתף קטע נבחר

יעלון במסר לפעילי הליכוד: "לא אתקפל"

שר הביטחון היה תחת מתקפה חסרת תקדים מצד פעילי ליכוד, שאף הפיצו תמונות מסיתות נגדו. יעלון הגיב בפוסט שפרסם ואמר: "ניסו להפוך אותי לעוכר ישראל, זה לא יעזור להם"

יעלון עונה להסתות נגדו מבית: לאחר שהופצו תמונות מסיתות שלו בעקבות הביקורת שהשמיע נגד מי שתקף את הרמטכ"ל ומערכת הביטחון בפרשת החייל היורה, שר הביטחון משה (בוגי) יעלון עונה לפעילי ליכוד.

 

בפוסט שפרסם בחשבונות הפייסבוק והטוויטר שלו אמר יעלון: "אחרי שכל מיני גורמי שוליים קיצוניים ניסו להפוך אותי לעוכר ישראל, הגיע השלב הבא (שלא אמור להפתיע איש), והוא הפצת תמונות מסיתות נגדי", כתב יעלון.

 

"זה לא יעזור להם. אין לי שום כוונה להתכופף ולהתקפל במאבק על דמותן של מדינת ישראל והחברה הישראלית. אני אאבק ואמשיך להיאבק על מדינת ישראל צודקת, שפויה ומוסרית. כזו הנלחמת ביד ברזל ובנחישות בדורשי רעתה, אך מצד שני אינה מאבדת את ערכיה ואינה הופכת קהת חושים".

 

זמן קצר לאחר מכן הגיב גם ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר: "פרסום תמונתו של שר הביטחון בתוך כוונות ירי הוא מעשה פסול וחציית קו אדום. ויכוח ציבורי חייב להתנהל באופן מכבד וענייני ואין בו שום מקום להתלהמות מסוג זה".

 

בימים האחרונים החל גל של התבטאויות קשות נגד יעלון והפצת תמונות ברשתות החברתיות ובקבוצות וואטסאפ של פעילי הליכוד הקוראות לחיסולו הפוליטי של שר הביטחון. פעילי שטח רבים בליכוד לא אהבו את התבטאויותיו בנושא החייל היורה מחברון ותמונות שלו הופצו כשסביבו מטרת ירי והכיתוב: "מחוסל פוליטית".

התמונה שהופצה נגד יעלון ()
התמונה שהופצה נגד יעלון

גורמים בליכוד אמרו כי התבטאויותיו של יעלון לא יישכחו לו והוסיפו כי בפריימריז ישלם יעלון את המחיר על חוסר הגיבוי לחייל היורה. גם ברשתות החברתיות הופצו תמונותיו ונשמעו מסרים דומים.

 

הביקורת של יעלון החלה בנאום במליאת הכנסת, שם תקף את שמגנים על החייל ואמר: "מה אתם רוצים, צבא מתבהם שאיבד חוט שדרה מוסרי?". הוא אמר כי מדובר בחייל שסרח ולא בגיבור. "זה אירוע חמור", הדגיש. "היה חשוב שנאמר מיד - גם הרמטכ"ל, גם שר הביטחון וגם ראש הממשלה - איך אנחנו רואים את האירוע הזה. אנחנו לא כמו הצד השני. אני גאה על זה שהמ"פ הצביע שזה אירוע חריג".

 

יעלון המשיך ואמר כי "זה לא עניין של ימין ושמאל - זה העתיד שלנו ושל ילדינו. זו השאלה באיזו מדינה אנו שואפים לחיות: מדינה שהיא חלק ממשפחת העמים, יהודית ודמוקרטית, מודרנית וסובלנית, או מדינה שמתדרדרת אל מחוזות מסוכנים והרסניים. מול הגל העכור הזה ששוטף את הארץ חייבים לעמוד איתן. בלי פשרות. המאבק הזה חשוב יותר ומשמעותי יותר מכל דבר אחר, ועל הכוחות השפויים בחברה הישראלית להיות מאוחדים כדי לנצח בו".

 

לסיום כתב שר הביטחון כי "זה הרוב השפוי של אזרחי ואזרחיות ישראל. ולמענו אני נאבק. לכן גם לא ארים ידיים, ולא אירתע מכל איום".

 

השבוע שלח יעלון מסר גם לתומכי החייל, כשהוא כנראה מכוון לאנשים במערכת הפוליטית, בעיקר מימין, שביקרו את עמדת הרמטכ"ל גדי איזנקוט בנושא פרשת החייל היורה. "הרמטכ"ל, ולא ראשי כנופיות, יקבעו את הוראות הפתיחה באש", אמר.

 

השר יעלון, שדיבר באירוע הפעלת סימולטור ה-F-35 בהרצליה, הוסיף: "לא אכנס להליך הפלילי. התייחסתי להליך הפיקודי שהסתיים והיה חד בשל המעשה החמור, שנוגד את החוק, הערכים ואת הוראות הפתיחה באש. איש מאיתנו לא הזכיר את המילה רצח ויש פה מניפולציה במושג רצח. החייל רק הוזהר בתחילת החקירה לעבירה החמורה ביותר רצח ובהמשך העבירה הפכה להריגה".

 

לגבי השיחה שקיים ראש הממשלה בנימין נתניהו עם אביו של החייל אמר יעלון: "לא אכנס למה שביני לראש הממשלה. אני מודאג מהאווירה הציבורית ומהעליהום על הצבא. יש גל התלהמות חסר תקדים. אני מציע שאת נוהלי הפתיחה באש יקבע הרמטכ"ל ולא ראשי כנופיות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים