שתף קטע נבחר

פוליטיקאי נורבגי נאנס ע"י פליט - וחש אשמה על גירושו

כרסטן נורדל האוקן נאנס בביתו ע"י פליט סומלי, אבל קיבל ברגשות מעורבים את הידיעה שהתוקף גורש למולדתו: "בגללי הוא נשלח לעתיד של חוסר ודאות. הוא תוצר של עולם לא הוגן ושל ילדות בצל המלחמה"

פוליטיקאי נורבגי בשם כרסטן נורדל האוקן עורר בסוף השבוע עניין רב בארצו וברחבי העולם, אחרי שסיפר כי הוא חש אשמה על כך שמבקש מקלט מסומליה שאנס אותו בביתו - גורש בחזרה לארצו שסועת הקרבות.

 

מבקש המקלט סיים לרצות עונש של 4.5 שנות מאסר אחרי שאנס את האוקן, פמיניסט ושונא-גזענים. לקראת סיום הריצוי של העונש יצרו הרשויות קשר עם האוקן והודיעו לו כי התוקף שלו יגורש בחזרה למולדתו.

האוקן. "חשתי הקלה ואושר - אבל גם אשמה" ()
האוקן. "חשתי הקלה ואושר - אבל גם אשמה"

האוקן, שמודה כי חייו נהרסו וכי שקע בדיכאונות ובשימוש מופרז באלכוהול ובקנאביס, סיפר לתקשורת הנורבגית: "החיים שלי נהרסו, אבל אני מרגיש אשמה על כך שהוא גורש מהמדינה. כן, הרגשתי הקלה ואושר על כך שהוא הסתלק לתמיד. הרגשתי שנורבגיה כמדינה מילאה את אחריותה לנקום, כמו אב כועס שמתעמת עם התוקף של בנו. אבל הרגשתי גם תחושה חזקה של אשמה ואחריות. אני הייתי הסיבה לכך שהוא לא יהיה יותר בנורבגיה, אלא יישלח לעתיד של חוסר ודאות בסומליה".

 

הפוליטיקאי הנורבגי הסביר כי הוא רואה בתוקף שלו תוצר של עולם לא-הוגן ושל ילדות בצל המלחמה.

 

סומליה שבקרן אפריקה סובלת ממלחמת אזרחים זה יותר מ-25 שנה, וארגוני טרור איסלאמיסטיים קרעו אותה לגזרים. המוני סומלים מחפשים מדי שנה מקלט במדינות אירופה, אחרי שהם צולחים את הדרך המסוכנת אליה.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים