שתף קטע נבחר

לבני נגד כניסה לממשלה: "לעמוד נחושים ולהילחם על ערכינו"

שותפתו של הרצוג למחנה הציוני התייחסה לדיווחים על מגעים שקיים על כניסה לממשלה: "לא צריכים לספק אצבעות להלבנת מדיניות שאנחנו לא שותפים לה". ח"כ יחימוביץ': "לא נהיה קבלן ביצוע של נתניהו"

חברי הכנסת לבני והרצוג (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
חברי הכנסת לבני והרצוג(צילום: גיל יוחנן)

 

התנגדות בתוך המחנה הציוני לכניסה לממשלת נתניהו. בתגובה לדיווחים בתקשורת על מגעים שניהל יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג לכניסה לממשלה, לפני שהחלה הבדיקה המשטרתית נגדו, פרסמה ח"כ ציפי לבני מכתב לפעילי המפלגה ובו כתבה: "אין לנו דרך משותפת עם הממשלה, מי שחבר בה ומצביע אמון בה שותף לכרסום הערכים שלנו. התהום בינינו לבינם פעורה וחושך על פני התהום הזאת. אנחנו צריכים לעמוד נחושים ולהילחם על ערכינו ולא לספק אצבעות להלבנת מדיניות שאנחנו לא שותפים לה".

  

לבני הוסיפה וכתבה: "בשבועות הקשים האחרונים, בנוסף למתקפת הטרור בחוץ ראינו מתקפות על ערכי צה"ל, על שר הביטחון ועל בית המשפט העליון. המתקפות האלה מצד שרי הממשלה ותומכיה רק מדגישות את חשיבותה ונחיצותה של אופוזיציה לוחמת בימים אלו. לכן אני מתנגדת להצטרפות לממשלה הזאת".

 

היא הדגישה כי "יש לנו דרך אחרת, יש לנו סיפור אחר ויש לנו ערכים אחרים וזה הזמן להילחם עליהם ועל הדרך".

 

גם יו"ר המפלגה לשעבר, ח"כ שלי יחימוביץ', הביעה התנגדות לכניסה לממשלה. "להיכנס לממשלה כזו בתור קבלן ביצוע של בנימין נתניהו, שאנחנו מתנגדים לכל מהלך שהוא עושה בכל תחום אפשרי, זה דבר שהוא לא בא בחשבון", אמרה יחימוביץ' בתוכנית "המטה המרכזי" בערוץ 10.

 

יחימוביץ' התייחסה לדיווחים על המגעים ואמרה: "ידעתי שזה קיים באוויר ושמדי פעם יש דיבורים ושזה אף פעם לא ירד מהשולחן. שיתפו אותי במידה מצומצמת ביותר. בלשון המעטה, הרצוג רוצה להיות בממשלה יותר ממני".

 

היא הדגישה כי היא "לא פוסלת את הדיבור על האופציה הזו. לו היה מדובר בממשלת אחדות פריטטית, עם קווי יסוד משותפים - לא הייתי פוסלת. אבל זה לא המצב. המצב הוא שיש ממשלת ימין שיורה אל מערכת המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
ח"כ ציפי לבני
צילום: ירון ברנר
מומלצים