שתף קטע נבחר

נתניהו לפעילי סביבה שהתפרצו לנאומו: "אתם חושבים שיש לנו עץ כסף?"

את דבריו של רה"מ בוועידת הנגב קטעו מפגינים מארגון "מגמה ירוקה", שמחו על הזנחת יישובים ותיקים. 5 הורחקו. נתניהו: "אנחנו משקיעים כאן מיליארדים"

 

 

נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בוועידת הנגב בירוחם הופרע הבוקר (ג') על ידי חמישה מפגינים מארגון "מגמה ירוקה", שמחו על בניית יישובים חדשים – על חשבון השקעה ביישובים הקיימים. "אתם הורגים את הנגב", קראו המפגינים לפני שהורחקו מהאולם.

 

נתניהו דיבר בוועידת הנגב השביעית שנערכת בירוחם. למפגינים הוא ענה בציניות: "אני מתרשם מהספונטיות של ההפגנה", והוסיף: "אין ממשלה שעושה יותר למען הדרום. העובדות חזקות יותר. אנחנו משקיעים מיליארדים בנגב".

המחאה במהלך נאום נתניהו בוועידת הנגב ()
המחאה במהלך נאום נתניהו בוועידת הנגב

ראש הממשלה ביטל את טענות המפגינים להיעדר השקעה ביישובים הקיימים: "שום דבר שהצעירים האלה אומרים לא יתקיים בלי מנוע. החברות המתקדמות ביותר בעולם מגיעות לנגב. מתי זה היה? איך אתם חושבים שמייצרים מקומות עבודה? אתם חושבים שלממשלה יש עץ כסף שאפשר לקטוף ולקטוף? צריך להקים עץ כלכלה".

 

נתניהו פנה גם לתושבי הנגב הבדואים, על רקע הניסיונות להגיע מולם להסדר קרקעות: "הזינוק של הנגב משרת את כל האוכלוסיות באזור. כולם נהנים מפירות ההשקעה והצמיחה. אני קורא לתושבים הבדואים בנגב: אנחנו חייבים להגיע להסדר. הוא ישרת אתכם לא פחות מאת המדינה. כל אחד נותן ומקבל. ההזדמנות לעשות זאת זה עכשיו".

 

אחד המפגינים אמר לאחר מכן: "הפרענו לנאום של נתניהו מפני שהוא דיבר על פיתוח הנגב כביכול, אך זה נתון מטעה. הוא מקים ערים חדשות עבור האנשים שאמורים לרדת לנגב ולפתח ערים קיימות. זה יוצר בועה בתוך הנגב של אוכלוסיות מסוימות בלבד, וזה גם מחליש את היישובים הקיימים. תושבים עוזבים את ירוחם ודימונה בשביל לגור שם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל יוסף
נתניהו, הבוקר בירוחם
צילום: ישראל יוסף
מומלצים