שתף קטע נבחר

הרצוג: אני מסתכל לכם בעיניים - אני רגוע

השבוע צפוי היועמ"ש להכריע על זימונו של יו"ר האופוזיציה לפתיחת חקירה, לפני כן המשיך הרצוג במתקפת הנגד: "אתמודד עם העלילה הזאת". יחימוביץ' עזבה לפני נאומו

 

היועץ המשפטי לממשלה צפוי להכריע השבוע בנוגע לפתיחת חקירה באזהרה נגד יו"ר המחנה הציוני - וזה משיב אש עוד לפני ההחלטה. "זה חלק מתפקידו של מנהיג להתמודד גם עם עלילות שצפות ועולות תמיד ערב בחירות. אני אגיע לכל מקום שצריך, אתן את התשובות לכל שאלה, לכל טענה. אני אתמודד עם העלילה הזאת. אני מסתכל לכם בעיניים ואומר לכם: אני רגוע לחלוטין", אמר הערב (יום ג') יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג בהרמת כוסית שערך עמיר פרץ לכבוד חג הפסח.  

 

"מעטים המנהיגים שעברו טלטלות אישיות ופוליטיות, ספגו ביקורת מרושעת, התמודדו באומץ עם מציאות מורכבת וצרבו בהיסטוריה הצבאית את אחת ההצלחות המרשימות ביותר אי פעם", אמר הרצוג לעמיר פרץ בתחילת נאומו. "תפקידו של מנהיג הוא להתמודד. להתמודד עם משברים, להתמודד עם ביקורת וגם להתמודד עם עלילות. נדמה לי שעמיר מכיר את כל אלו מקרוב מאוד".

"רגוע לחלוטין". הרצוג (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"רגוע לחלוטין". הרצוג(צילום: מוטי קמחי)

פרץ והרצוג באירוע הערב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
פרץ והרצוג באירוע הערב(צילום: מוטי קמחי)
 

יו"ר המחנה הציוני הבהיר את כוונותיו: "תפקידו של מנהיג הוא להתמודד, להוביל ולנצח. אתם בחרתם בי להוביל את המפלגה הזו ואת המחנה הזה לעבר השלטון ואני מתכוון להמשיך לצעוד בדרך הזו, גם אם היא קשה ומלאת מכשולים. אנחנו נתמודד, נוביל וננצח. אני בטוח שנעבור את זה ושנצא מחוזקים".

 

בהמשך נאם ח"כ עמיר פרץ באירוע. "אנחנו לא ליכוד ב' ולא ליכוד ג', ואסור לנו לפעול על-פי הסקר של היום ולא להשתנות על בסיס הסקר של אתמול, יש לנו דרך, יש לנו ערכים ואיתם נלך", אמר. "ולכן אנחנו לא הולכים ולא נלך לממשלתו של נתניהו. אין סיבה להצטרף לממשלת הפחד והשנאה של נתניהו, אסור להתפתות, כי ביבי כמו ביבי בהתחלה מבטיח ואחר כך בורח".

 

 

לאור הממצאים שעלו מחקירת פרשת הרצוג, אמרו אתמול גורמים המעורים בחקירה כי "לא יהיה מנוס מזימונו לחקירה". מהלך כזה מצריך את אישור היועץ המשפטי לממשלה, וישיבה בעניין צפויה להתקיים עוד השבוע. בישיבה צפויים להשתתף גם ראש אגף החקירות ופרקליט המדינה, ושם ככל הנראה יוחלט על פתיחה בחקירה פלילית נגד ח"כ הרצוג.

 

המשטרה ורשויות החוק אמנם טוענות כי הן החלו בבדיקה לאחרונה, אך מתברר כי מתחת לפני השטח כבר כמה חודשים מתנהלת חקירה סמויה, באישור היועמ"ש ובכירי המשטרה. החקירה נוגעת לחשדות לעבירות על חוק מימון מפלגות שבוצעו לכאורה במטהו של הרצוג במהלך הפריימריז נגד שלי יחימוביץ' ב-2013. יחימוביץ' עצמה לא נשארה לנאום הרצוג בכנס היום.

 

על פי החשד שהגיע למשטרה, ארגון העוסק בייבוא עובדים סיעודיים העביר עשרות אלפי שקלים כתרומה לא חוקית למטהו של הרצוג. על פי המידע שבידי המשטרה, שכבר החל להיבדק, מאחורי הגוף ישנם כמה עורכי דין שדאגו להסוות את הכסף שהועבר. לאחר שנאספו החומרים החלו החוקרים בזימון אנשים הסובבים את להרצוג. אחד מהם הוא שמעון בטאט, שנחקר כמה שעות באזהרה והכחיש כל קשר לעבירה של מימון מפלגות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יו"ר האופוזיציה הרצוג
צילום: מוטי קמחי
מומלצים