שתף קטע נבחר

מכון המקדש טוען: "קיימנו חתונה יהודית סודית בהר הבית"

הגפרור שיצית את חבית הנפץ? ארגון ימני טוען כי חיתן בחשאי זוג יהודים בהר הבית. "אנשי המשטרה והווקף לא שמו לב, והחתן אמר לכלה - 'הרי את מקודשת לי'", כתבו. במערכת הביטחון הזהירו מהסלמה בהר הבית בפסח

בישראל הזהירו מתבערה בהר הבית במהלך הפסח, והפרסום הזה עלול להיות הגפרור שידליק את חבית הנפץ: "מכון המקדש", העוסק במחקר על בית המקדש ומטרתו לדבריו היא "להקים את בית המקדש השלישי", טען אמש (יום ג') כי חיתן בסודיות זוג יהודים על הר הבית.

"בטבעת זו". התמונה שפורסמה בפייסבוק של "מכון המקדש| ()
"בטבעת זו". התמונה שפורסמה בפייסבוק של "מכון המקדש|
בפרסום בעמוד הפייסבוק של המכון צוין כי הרב הרב חיים ריצ'מן, מנהל הפעילות הבינלאומית של המכון, נענה לבקשת זוג מאורס שביקש ממנו לנהל את חתונתם בהר הבית. על פי פרסום המכון, לאחר בחינת ההלכה בדבר טקס הנישואין והתייעצות עם פוסקים אחרים החליט הרב להיענות לבקשה.

 

מדובר באירוע חריג מאוד במתחם הרגיש, שבו המשטרה והווקף פועלים נגד כל יהודי שמנסה להתפלל במקום. מדי שבוע מעוכבים לחקירה ואף נעצרים פעילים של נאמני הר הבית בחשד שהתפללו או הפרו את הכללים באופן אחר. במכון אמרו עוד כי קיום הטקס הוא הישג גדול, "נוכח האפליה האנטי-יהודית של הווקף והמשטרה, שדוחה כל ביטוי יהודי באתר הקדוש"

 

על פי פרסום המכון, בני הזוג נפגשו עם הרב לפני כמה ימים בשעת בוקר מוקדמת בעיר העתיקה בירושלים, שם התקיימה הברכה על היין. לטענתם, העדים נפגשו בכניסה להר הבית. על פי המכון, תוך כדי הליכה לאורך ההיקף המזרחי של הר הבית, בעת שהמבקרים בודקים שאנשי המשטרה המלווים אותם אינם מבחינים בנעשה, כמו גם אנשי הווקף - אמר החתן לכלה "הרי את מקודשת שלי בטבעת זו כדת משה וישראל", והניח את הטבעת על אצבעותיה כשהעדים מבחינים בכך.

בני הזוג בהר הבית, בתמונה שפורסמה על ידי "מכון המקדש". השניים לא נחשפו ()
בני הזוג בהר הבית, בתמונה שפורסמה על ידי "מכון המקדש". השניים לא נחשפו
 

המכון ציין עוד כי רגע זה תועד בסרטון וידאו, אך לדבריו לבקשת הזוג הם לא פרסמו את הסרטון במלואו. עם זאת, בדף הפייסבוק של המכון פורסמה תמונת הידיים של הזוג הנשוי הטרי, ללא חשיפת זהותם. "המנהג העתיק של חתנים וכלות להגיע להר הבית בנפרד ביום חתונתם התקיים בשנים האחרונות, אבל חופה בפועל בהר הבית היא אירוע חד פעמי בהיסטוריה, מאז חורבן הבית לפני 2,000 שנה", כתבו בפרסום המכון.

 

אדם שהיה מעורב בתכנון הטקס הסודי טען כי התרחש בשבוע שעבר: "קבוצה של 13 יהודים עלתה להר הבית. אחד מהם עשה איזו הטעיה כדי לגרום לשוטרים ולווקף להסתכל לכיוון כיפת הסלע. אז, כשאדם אחר מסתיר את בני הזוג, בוצע מעשה הקידושין". הוא סיפר שכל המעורבים התבקשו לשמור על סודיות.

 

במטה ארגוני המקדש אמרו כי הם "מברכים את הזוג הטרי על נישואיהם בהר הקודש. אין כמו המקום הזה להתחיל בו חיים של קדושה. עם זאת, צר מאוד שמעשה יהודי כזה הפך לנדיר בגלל מדיניות אפלייה בלתי חוקית של הרשויות בהר הבית, האוסרות כל ביטוי יהודי במקום". לדבריהם, מקרה דומה התרחש לאחרונה לפני שבע שנים.

 

רק היום, בתדרוך לכתבים שערך, דיבר שר הביטחון משה (בוגי) יעלון על חשיבות שמירת השקט בהר הבית במהלך הפסח. במערכת הביטחון סימנו את חג הפסח הקרב ואת תפילות היהודים בהר הבית לאורכו כמבחן להמשך השקט. בחודשים האחרונים הנחה ראש הממשלה בנימין נתניהו את השרים וחברי הכנסת שלא להגיע להר הבית על מנת שהדבר לא יצטייר כפרובוקציה.

 

במקביל, ישראל וירדן הסכימו להצבת מצלמות במתחם ההר, שיתעדו את המתרחש במקום באופן קבוע עבור שני הצדדים, אבל מהלך זה טרם בוצע על רקע התנגדות של הפלסטינים. השר יעלון עדכן היום כי פריסת המצלמות עשויה להתבצע אחרי חג הפסח.


פורסם לראשונה 12/04/2016 23:47

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התמונה שפרסמו במכון המקדש
מומלצים