שתף קטע נבחר

"מטוס צבעוני זה הדבר האחרון שצריך" / דעה

"מטוס הגאווה" מעורר סערה בקהילה הגאה בשל ההשקעה העצומה בתיירות הנכנסת, בזמן שלא ניתנות זכויות מלאות ללהט"בים בישראל. אבי בוסקילה, מנכ"ל "שלום עכשיו" ופעיל בקהילה הגאה בטור מיוחד: "לתקצב אירועי גאווה בכל הארץ במקום להביא עוד אלף תיירים"

תסלחו לי שזה לא מרשים אותי. במדינה בה השכול שלנו אינו שווה, זכות הבחירה שלנו בנישואין אינה קיימת, ההורות שלנו מוגבלת על ידי החוק והמנעד הקיומי שלנו מאותגר יום יום, התקציבים שמקבלים הארגונים שלנו קטנים משמעותית, אנו מופלים ומופלות על בסיס חוקתי, והגוונים שלנו כולן וכולם מאויימים שעה בשעה במרחב הציבורי ונאלצות ונאלצים להאבק על זכותן וזכותם לחיות בכבוד - מטוס צבעוני זה הדבר האחרון שאנחנו צריכים וצריכות.

מאידך, זה מעניין שדווקא המאבק הגאה הוא קרש ההסברה האחרון שעליו קופצת מדינת ישראל. אנחנו רוצות ורוצים שוויון. לא מטוסים צבעוניים.

 

רבים ורבות תוהים ותוהות אם אני חושב שצריך לבטל את תקציב משרד התיירות. אני לא חושב שצריך לבטל אותו,

אני חושב שצריך להקצות אותו אחרת. אני חושב שצריך לדאוג לפזר חלק מן התקציב הזה גם לעיריות נוספות לצורך מצעדי גאווה, חושב שצריך להקצות חלקים ממנו לארגוני הקהילה, חושב שצריך להעביר נתחים ממנו לפעילות הסברה מסיבית ברחבי ישראל (כך שבפעם הבאה שעולה חקיקה תהיה לממשלה עבודה קלה מול דעת הקהל) ואת חלקו - כן, גם לתיירות זרה.

 

אבל נקודת הבאלנס חייבת להשתנות. נקודת האיזון צריכה להיות כזו שמאפשרת לכל חבר/ת קהילה בכל מקום בארץ להרגיש חלק מזה. אם נצליח לגרום לכך שבדרום ובצפון יתקיימו אירועים גאים משמעותיים ומתוקצבים, זה יהיה משמעותית טוב יותר מעוד אלף תיירים. זה יגרום לכך שהקהילה תוכל לחיות ולפעול בכל רחבי הארץ וזה ייתן הרבה יותר אופציות להתפתחות מעבר לתל אביב.

אבי בוסקילה
אבי בוסקילה
 

הקהילה ערכית, מסורה, חכמה ובעיקר עוסקת בצדק חברתי כבר שנים. הגיע הזמן להפוך את זה למנוע השפעה על החברה הישראלית.

 

אבי בוסקילה הוא מנכ"ל "שלום עכשיו" ופעיל בקהילה הגאה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים