שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מפגן תמיכה פומבי בחיזבאללה ליד רמאללה

  עשרות פלסטינים השתתפו באירוע שארגנה החזית העממית והניפו דגלים של הארגון ותמונות של נסראללה: "ההתנגדות אינה טרור". ברקע עומד סכסוך בין החזית העממית לבין הרשות ואבו מאזן בגין כספים שלא שלא הועברו לארגון

   

  אירוע חריג בגדה המערבית: כמה עשרות פלסטינים קיימו היום (שבת) מפגן תמיכה פומבי בארגון חיזבאללה ולוחמיו בכפר נעמה שמערבית לרמאללה. את המפגן ארגנו פעילים של החזית העממית ובמהלכו הונפו דגלי חיזבאללה לצד דגלי פלסטין, וכן תמונות של מזכ"ל הארגון חסן נסראללה.

   

  בין היתר השתתפו במפגן גם דרוזים תושבי רמת הגולן. "אנחנו עומדים שורה אחת מאחורי הבחירה בהתנגדות שהיא בחירה אסטרטגית, ולטעמי ההתנגדות היא לא טרור", אמר עומר שחאדה, פעיל בחזית העממית שהשתתף בעצרת.

   

  הוא הוסיף כי הדור של הלוחמים הפלסטינים ממשיך - דור אחר דור - להביא "לגירוש הכיבוש" והקמה של מדינה על כל האדמות הפלסטיניות שבירתה ירושלים.

    

  בעצרת הושמעו שירי הלל לחיזבאללה ולמשטרו של בשאר אסד בסוריה. "הגענו לכאן כדי לומר 'כן' להתנגדות ו'כן' לחיזבאללה, שהוא המצפון הלאומי המתנגד. אנחנו שולחים את ברכתנו מכאן להנהגת חיזבאללה ולשהידים שלו", אמר משתתף אחר, מוחמד טה.

   

  המשתתפים בעצרת גינו במהלכה את החלטת שרי החוץ של המדינות הערביות אשר הגדירו את חיזבאללה ארגון טרור. אך נראה שמתחת לפני השטח הייתה למארגנים כוונה אחרת.
  בימים האחרונים מתנהל מאבק ציבורי עיקש בין יו"ר הרשות אבו מאזן לבין ארגון החזית העממית.

   

  בארגון תקפו את אבו מאזן לפני שבועיים על אמירותיו כי הוא מתנגד לאינתיפאדה וקראו לו להתפטר מתפקידו. בתגובה החליט אבו מאזן להפסיק לחלוטין את ההעברות הכספיות שמגיעות לחזית העממית מאש"ף (בהיותו ארגון שחבר באש"ף).

   

  הפסקת החמצן הפיננסי לפעילים הרתיחה את אנשי החזית העממית ונראה כי עריכת העצרת נועדה בעיקר להתריס נגד אבו מאזן ונגד הרשות הפלסטינית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים