שתף קטע נבחר

יו"ר האופוזיציה הרצוג נחקר במשטרה באזהרה

מהמשטרה נמסר כי יו"ר המחנה הציוני נחקר שש שעות בחשד לקבלת תרומה אסורה, אי דיווח על קבלת תרומה ומסירת תצהיר כוזב בהקשר לפריימריז בשנת 2013. באופן תמוה, היועמ"ש לא שיתף את הציבור שהבדיקה הפכה לחקירה. לשכת הרצוג: "יש לו אמון מלא בגורמי האכיפה". יחימוביץ': חקירה מחמירה את המצב

הרצוג. מבדיקה לחקירה של ממש (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הרצוג. מבדיקה לחקירה של ממש(צילום: AFP)

 

ראש האופוזיציה בחקירה פלילית: יחידת להב 433 של המשטרה חקרה היום (א') באזהרה במשך כשש שעות את יו"ר המחנה הציוני, ח"כ יצחק הרצוג, בחשד לעבירות של קבלת תרומה אסורה, אי דיווח על קבלת תרומה ומסירת תצהיר כוזב. זאת בהקשר לבחירות המקדימות לראשות מפלגת העבודה לפני כשלוש שנים. בסביבת הרצוג נמסר כי הוא שיתף פעולה באופן מלא וענה על כל השאלות.

 

החקירה התקיימה במשרדי להב 433. החשד לגבי התצהיר הכוזב קשור לדיווחים שהועברו למבקר המדינה בנוגע לתרומות שקיבל הרצוג בפריימריז. בהודעה ששלח לחברי סיעתו בקבוצת הווטסאפ שלהם כתב הרצוג: "חברותיי וחבריי. הגעתי הבוקר למשטרה למסור את גרסתי. בצאתי משם, אני משוכנע לחלוטין שלא דבק במעשיי שום רבב, ושבקרוב הפרשה תהיה מאחוריי. תודה לכם על החברות והגיבוי". בנוסף להודעה, הרצוג ערך סבב טלפונים בין חברי הסיעה. חברי כנסת ששוחחו איתו אמרו כי הוא נשמע רגוע ונינוח. חבר הכנסת איתן כבל: "השלב הקשה מבחינתו עבר ואני מקווה שבטוב, מבחינת הנסיבות".

 

חברת הכנסת שלי יחימוביץ': "אני משוכנעת שטובת המפלגה והאופוזיציה לנגד עיניו של הרצוג, ואפעל בשיתוף פעולה איתו ועם חבריי למפלגה כדי להחליט אילו צעדים יש לנקוט. אין ספק שחקירה באזהרה של יו"ר המפלגה ויו"ר האופוזיציה מחמירה את הסיטואציה. אני סומכת לחלוטין על המשטרה ועל רשויות החוק". חברת הכנסת ציפי לבני: "צריך לחכות לתוצאות החקירה ולקבלת ההחלטה בעניין. מקווה שהנושא יתברר במהרה".

 

תגובות הח"כים מהמחנה הציוני:

קבוצת הווטסאפ של המחנה הציוני. "בהצלחה לך", כתב אראל מרגלית, שהוזכר כמי שעומד מאחורי החקירה (והכחיש) ()
קבוצת הווטסאפ של המחנה הציוני. "בהצלחה לך", כתב אראל מרגלית, שהוזכר כמי שעומד מאחורי החקירה (והכחיש)

 

 

היועץ מנדלבליט לצד הרצוג, לפני כשבועיים בכנס באילת. הפעם לא פרסם הודעה על אישור לחקור (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
היועץ מנדלבליט לצד הרצוג, לפני כשבועיים בכנס באילת. הפעם לא פרסם הודעה על אישור לחקור(צילום: מוטי קמחי)

 

כבר בשבוע שעבר התריעו גורמים המעורים בנושא כי לא יהיה מנוס מזימונו של הרצוג לחקירה, והדבר היה תלוי רק בקבלת אישור מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שהגיע ככל הנראה לאחר פגישה עם ראש אגף החקירות ופרקליט המדינה.

 

המשטרה ורשויות החוק אמנם טוענות כי החלו בבדיקה לאחרונה, אך מתברר כי מתחת לפני השטח התנהלה כבר כמה חודשים חקירה סמויה, באישור היועמ"ש ובכירי המשטרה.

החקירה נוגעת לחשדות לעבירות על חוק מימון מפלגות שבוצעו לכאורה במטהו של הרצוג במהלך הפריימריז נגד שלי יחימוביץ' ב-2013.

 

על פי החשד שהגיע למשטרה, ארגון העוסק בייבוא עובדים סיעודיים העביר עשרות אלפי שקלים כתרומה לא חוקית למטהו של הרצוג. על פי המידע שבידי החוקרים, מאחורי הגוף ישנם כמה עורכי דין שדאגו להסוות את הכסף שהועבר. לאחר שנאספו החומרים החלו החוקרים בזימון אנשים הסובבים את להרצוג. אחד מהם הוא שמעון בטאט, לשעבר ראש מטהו, שנחקר כמה שעות באזהרה והכחיש כל קשר לעבירה של מימון מפלגות.

 

מלשכת הרצוג נמסר בתגובה: "הוא הגיע הבוקר למסור את גרסתו לבקשת גורמי האכיפה. מרגע שהודלף דבר קיום הבדיקה הדגיש וביקש הרצוג לאפשר לו לתת גרסתו כדי להניח את הענין מאחוריו, וכך עשה. להרצוג יש אמון מלא בגורמי האכיפה והוא מודה על ההתנהלות המכובדת וההגונה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים