שתף קטע נבחר

הרצוג מגיב לחקירה: טוב שבודקים, אני רגוע

יו"ר האופוזיציה הגיע לאירוע הרמת כוסית שעות לאחר חקירתו במשטרה בחשד לעבירות של קבלת תרומה אסורה ואמר: "תפקידו של מנהיג הוא להתמודד עם תופעות כאלו, אם מישהו לא רגוע - כדאי שיירגע"

 

 

הרצוג, הערב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הרצוג, הערב(צילום: מוטי קמחי)

לאחר החקירה , הרצוג מתייצב באירוע פומבי ומתייחס בקולו: יו"ר האופוזיציה והמחנה הציוני, ח"כ יצחק הרצוג, הגיע הערב (א') לאירוע הרמת כוסית בהסתדרות לקראת חג הפסח עם חברי סיעת העבודה בתל אביב.

 

"בכל פעם שעולה סוגיה של בחירות כלליות צפות תלונות שונות ומשונות. טוב שהדברים נבדקים כפי שנבדקו בעבר על יושבי ראש אופוזיציה בעבר. תהיו רגועים, גם אני רגוע ואם מישהו לא רגוע, כדאי שיירגע. תפקידו של מנהיג הוא להתמודד עם תופעות שכאלו, להתגבר ולהמשיך ולנצח", אמר הרצוג באירוע.

 

הרצוג נחקר היום במשך שש שעות במשדרי יחידת להב 433 של המשטרה בחשד לעבירות של קבלת תרומה אסורה, אי דיווח על קבלת תרומה ומסירת תצהיר כוזב. זאת בהקשר לבחירות המקדימות לראשות מפלגת העבודה לפני כשלוש שנים. בסביבת הרצוג נמסר כי הוא שיתף פעולה באופן מלא וענה על כל השאלות.

הרצוג מגיע לאירוע הרמת הכוסית עם יו"ר ההסתדרות אבי ניסקורן (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הרצוג מגיע לאירוע הרמת הכוסית עם יו"ר ההסתדרות אבי ניסקורן(צילום: מוטי קמחי)

החשד לגבי התצהיר הכוזב קשור לדיווחים שהועברו למבקר המדינה בנוגע לתרומות שקיבל הרצוג בפריימריז. בהודעה ששלח לחברי סיעתו בקבוצת הווטסאפ שלהם כתב הרצוג: "חברותיי וחבריי. הגעתי הבוקר למשטרה למסור את גרסתי. בצאתי משם, אני משוכנע לחלוטין שלא דבק במעשיי שום רבב, ושבקרוב הפרשה תהיה מאחוריי. תודה לכם על החברות והגיבוי". בנוסף להודעה, הרצוג ערך סבב טלפונים בין חברי הסיעה. חברי כנסת ששוחחו איתו אמרו כי הוא נשמע רגוע ונינוח. חבר הכנסת איתן כבל: "השלב הקשה מבחינתו עבר ואני מקווה שבטוב, מבחינת הנסיבות".

 

"במהלך השבועיים האחרונים הצהרתי שוב ושוב לאור מה שהוזכר קודם שאגיע לכל מקום ואמסור את גרסתי ואת זאת עשיתי הבוקר", אמר הרצוג לנוכחים באירוע הרמת הכוסית. "אסייע ככל שיידרש כדי שהפרשה הזו תהיה במהרה מאחורינו. אני סומך לחלוטין על גורמי אכיפת החוק ומודה להם על המכובדות וההוגנות בטיפול בפרשה".

 

"שמעתי חברות וחברים בסיעה שלנו ומנהיגות ומנהיגים אחרים במפלגה שנתנו גיבוי מוחלט ואני מודה להם מקרב לב. זוהי המהות של השותפות הפוליטית. זה לא קל בוודאי לא לי. מה שלא הורג, מחשל. לפני שנה הובלנו ביחד לסף כיבוש השלטון. הבאנו 24 מנדטים שהוכיחו לכל הספקנים, למלגלגים ולחוכמולוגים שהיינו על סף ניצחון. בבחירות הקרובות ננצח. המחנה הציוני ינצח. רוצה לאחל לכם ולמשפחותיכם שנצא מעבדות לחירות".

 

על פי החשד שהגיע למשטרה, ארגון העוסק בייבוא עובדים סיעודיים העביר עשרות אלפי שקלים כתרומה לא חוקית למטהו של הרצוג. על פי המידע שבידי החוקרים, מאחורי הגוף ישנם כמה עורכי דין שדאגו להסוות את הכסף שהועבר. לאחר שנאספו החומרים החלו החוקרים בזימון אנשים הסובבים את להרצוג. אחד מהם הוא שמעון בטאט, לשעבר ראש מטהו, שנחקר כמה שעות באזהרה והכחיש כל קשר לעבירה של מימון מפלגות.

 

המשטרה מנסה לבדוק מי שילם עשרות אלפי שקלים לקמפיין מטה הפריימריז של הרצוג ב-2013. הרצוג עצמו טוען שדיווח כדין למבקר המדינה את כל הידוע לו על תרומות שקיבל, אבל במשטרה חושדים שאיש עסקים העביר בדרך עקיפה 40 אלף שקל לטובת קמפיין שלילי כנגד יריבתו דאז על ראשות המפלגה, שלי יחימוביץ'.

 

בידי המשטרה טענות על כך שכסף אכן שולם בצ'קים לטובת פעיל במפלגה, והוסווה תחת שירות משפטי. לטענת איש העסקים, התשלום נשוא החקירה לא היה עבור הקמפיין אלא עבור שירות משפטי שקיבל מאותו הפעיל. אותו איש עסקים נעזר בעבר גם בשירותיו של הרצוג המיוצג על-ידי עורכת הדין נוית נגב.

 

מחר בבוקר צפוי להיחקר בשנית מנהל מטהו של הרצוג, שמעון בטאט, ולא מן הנמנע שייערך עימות עם אותו איש עסקים שהעביר את הכסף. עו"ד ירון לונדון, ממשרד "כהן, סטרשנוב לונדון", המייצג את בטאט, לא רצה להתייחס לטענות ואמר רק: "עד כמה שהבנתי, מרשי לא קשור בכלל לסיפור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
הרצוג, הערב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים