שתף קטע נבחר

ליברמן נגד נתניהו: "האיש מקיסריה מכנה את האיש מנוקדים שמאל"

ההתכתשות בין יו"ר ישראל ביתנו לשותפו הפוליטי לשעבר מסלימה. הבוקר כתב ליברמן בפייסבוק: "צר לי על נתניהו, כנראה שהלחץ קשה לו, אבל היסטריה זו לא תכנית עבודה". אתמול אמר נתניהו: "יש שמציג עצמו כימני וחובר לאיימן עודה כדי להחליף את ממשלת הימין בממשלת שמאל קיצוני"

 

מלחמת התכתשות. נתניהו וליברמן (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
מלחמת התכתשות. נתניהו וליברמן(צילום: גיל יוחנן)

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן תקף הבוקר (יום ב') בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו. "שמעתי אתמול את דבריו של נתניהו נגדי וגיחכתי", כתב ליברמן בעמוד הפייסבוק. "האיש מקיסריה מכנה את האיש מנוקדים שמאל".

 

דבריו של ליברמן נאמרו לאחר שאתמול תקף נתניהו את יו"ר ישראל ביתנו במרומז באירוע הרמת כוסית לכבוד פסח: "אני רואה שאתם רואים מעת לעת את הניסיונות הבלתי פוסקים להפיל את הממשלה בראשותנו. יש מי שאפילו חובר לאיימן עודה, מי שמציג את עצמו כימני וחובר לאיימן עודה להחליף את ממשלת הימין בממשלת שמאל קיצוני. זה לא יקרה. כדי שזה לא יקרה אנחנו צריכים לגלות אחדות פנימית".

 

הבוקר כתב ליברמן על נתניהו: "זה אותו איש שרק לפני שבועיים היה כפסע מצירוף מפלגת העבודה לממשלתו. אותו נתניהו שמשנה את דעותיו מיום ליום, בהתאם לכיוון הרוח. צר לי על נתניהו, כנראה שהלחץ קשה לו: הממשלה צרה ואי אפשר להרחיבה, הסקרים לא טובים, המציאות זו לא תוכנית כבקשתך אז הוא נלחץ ויורה לכל עבר. אבל היסטריה זו לא תוכנית עבודה, חבל. אני מקווה, אדוני ראש הממשלה, שתנצל את החג הקרוב לנוח ולהירגע קצת ושלמרות הכל יהיה לך פסח כשר ושמח".

 

בשבת פרסמה מפלגת הליכוד הודעה חריפה נגד שר החוץ לשעבר: "ליברמן מנסה לעשות הסבה מקצועית מפרשן פוליטי כושל לפרשן צבאי שלא עומד בתנאי הסף. אדם שהכדור היחיד ששרק לו ליד האוזן הוא כדור טניס, אדם שלא הוביל מימיו אפילו לא חייל אחד לשדה הקרב ולא קיבל החלטה מבצעית מימיו, אדם שלא שרד ישיבת קבינט אחת מתחילתה ועד סופה, לא יכול להיות פרשן צבאי.

 

"ואם לא פרשן אז נשאר רק פוליטיקאי קטן וקשקשן שמתעקש להשיא עצות למי שמנהיגים את המדינה בתקיפות ובאחריות. ליברמן חבר לשמאל אחרי הבחירות ובימים אלה עובד על ריצה משותפת עם לפיד במטרה להמליך ממשלת שמאל. הוא הוכיח דבר אחד: ברגע האמת, ליברמן בוחר בשמאל".

 

קודם לכן באותו יום אמר ליברמן בשבתרבות כי ממשלת נתניהו נותנת לארגון הטרור להתעצם לקראת עימות נוסף עם ישראל. "הממשלה אימצה מדיניות שגויה", אמר ליברמן. "היא מאפשרת לחמאס להמשיך לבנות את תשתית הטרור ולעסוק בבניין הכוח שלו כדי שיוכל לצאת למערכה בזמן שנוח לו", אמר ליברמן. "‏אם אומרים שהעימות הבא הוא בלתי נמנע, אז למה מאפשרים לחמאס להמשיך ולהתעצם?".

 

הוא הוסיף כי "‏הממשלה הזו מנהלת מדיניות תבוסתנית ורופסת, זו הנהגה שלא בנויה ולא מסוגלת, לא מנטלית, לא פסיכולוגית ולא אישית, להתמודד עם האתגרים שעומדים על סדר היום. ממשלה שלא יודעת להחליט ופוחדת להילחם מול הטרור. ‏חייבים להכריע את הטרור ולא להכיל אותו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ליברמן ונתניהו. עימות מתמשך
צילום: גיל יוחנן
מומלצים