שתף קטע נבחר

צילום: רועי עידן, בראל אפרים

ליברמן: "מדיניות ההכלה מסכנת את הביטחון"

יו"ר ישראל ביתנו הגיב על חשיפת מנהרת חמאס בישראל: "הוכחה נוספת לכך שמדיניות ההכלה שמובילים נתניהו ויעלון מאפשרת לחמאס להתעצם"

 

 

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן הגיב היום (ב') לחשיפת המנהרה ההתקפית של חמאס בשטח ישראל. "המנהרה שהתגלתה היא פגיעה קשה בריבונות הישראלית", אמר ליברמן, "זו הוכחה נוספת לכך שמדיניות ההכלה שמובילים נתניהו ויעלון מאפשרת לחמאס להמשיך להתעצם, לפעול בשטח ומסכנת את חייהם של תושבי הדרום ואת ביטחונה של מדינת ישראל".

 

שר החוץ לשעבר הוסיף ואמר כי "כנראה שזו גם לא המנהרה היחידה שחצתה כבר את גבול ישראל. אם לא תשתנה המדיניות החמאס ימשיך לחפור, להתחמש, להתעצם ולערער את יסודות הביטחון הישראלי".

 

הבוקר הותר לפרסם כי קרוב לשנתיים מאז סיום מבצע צוק איתן, הצליחו כוחות צה"ל ובעזרת אמצעים טכנולוגיים לאתר מנהרה התקפית שנחפרה לפי רוב ההערכות אחרי סבב הלחימה האחרון, וחצתה את הגדר.

 

 

הפיר התגלה בשטח ישראל כמה עשרות מטרים מגדר הגבול מאזור מרכז רצועת עזה, באזור השייך למועצה האזורית אשכול, אך לא בסמיכות ממשית ליישובים. לפי ההערכות במערכת הביטחון, המנהרה יועדה לשמש ביום פקודה לפיגוע אסטרטגי שיכלול החדרה של עשרות לוחמי היחידה המובחרת של חמאס – "נוכבא".

 

המנהרה נחשפה לפני כשבועיים, ומאז נערכה במרחב הפתוח שבין כיסופים לכרם שלום פעילות מבצעית נרחבת של כוחות הנדסה ולוחמים מיחידות מיוחדות של צה"ל כדי להשמידה. הפעילות התרחשה משני צדי הגבול, והפלסטינים בעזה דיווחו על אודותיה, אך חמאס נמנע מלהפעיל את המנהרה או לנקוט צעד התקפי אחר נגד צה"ל. זאת חרף הערכות בישראל שלפיהן חמאס ידע בימים האחרונים שצה"ל חשף וסיכל את המנהרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים