שתף קטע נבחר

מכבי האש: לא ראינו פיגוע שכזה מאז האינתיפאדה השנייה

בשירותי הכיבוי נדהמו מעוצמת האש בפיגוע באוטובוס בכניסה לשכונת תלפיות בירושלים, ואומרים כי לא נתקלו בפגיעה שכזו מאז ראשית שנות ה-2000

 

 

מטען שהתפוצץ בחלקו האחורי של אוטובוס בכניסה לשכונת תלפיות גרם לפציעה של 21 נוסעים באוטובוס הזה ובאוטובוס וברכב שהיו סמוך. הערב (יום ב') אומרים בשירותי הכיבוי כי לא נתקלו באוטובוס שנשרף כך בפיגוע מאז האינתיפאדה השנייה.

 


 (צילום: עומרי אפרים) (צילום: עומרי אפרים)
(צילום: עומרי אפרים)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 

בשעה 17:50 לערך הוזנקו שישה צוותי כיבוי וחילוץ ועשרים לוחמי אש ומתנדבים לרחוב משה ברעם באזור תלפיות, עקב דיווח על פיצוץ ושריפת כמה כלי רכב. לוחמי האש בפיקודו של רשף רוני סונינו שהגיעו למקום הבחינו בלהבות ענק המיתמרות משני אוטובוסים ורכב פרטי, כשעל הכביש שוכבים פצועים המטופלים על-ידי כוחות מד"א ירושלים ואנשי הצלה. לוחמי האש החלו מיד בכיבוי הלהבות באמצעות קצף כיבוי וחומרים מדכאי בעירה. הם השתלטו על הלהבות ומנעו התלקחות כלי רכב ומבנים סמוכים, וכן פגיעה בכוחות החירום שפעלו במקום.

 

רשף רוני סונינו, מפקד כוחות הכיבוי וההצלה באירוע, סיפר שהאוטובוס בער כלפיד "הצוותים שהגיעו למקום הבחינו באוטובוסים כשהם בוערים בעוצמה רבה, וסביבם פצועים רבים המטופלים על-ידי כוחות מד"א. למרות החום האדיר והסיכון לפיצוצים נוספים באוטובוסים, חדרו לוחמי האש באומץ רב אל תוך האש והעשן וביצעו סריקות לאיתור לכודים ופעולות כיבוי ומניעת התפשטות הלהבות. אם לא היו מצליחים להוציא מפה את הנוסעים בזמן, ייתכן שהיינו עדים לאסון מאוד גדול מאוד בקנה מידה שלא ראינו זה שנים רבות. לשמחתנו לא איתרנו נפגעים ולכודים נוספים ברכבים הבוערים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עומרי אפרים
הפיגוע בכניסה לשכונת תלפיות
צילום: עומרי אפרים
מומלצים