שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות
   בדיקה: מהן התביעות השכיחות בביטוח נסיעות?
   אבדן מזוודה היא התביעה השכיחה ביותר בקרב הנוסעים הישראלים לחו"ל. במקום השלישי - גניבת מכשיר הסלולר ואיזו מדינה נושאת בתואר המפוקפק - עם הכי הרבה גניבות?

   לחופשה בחו"ל? בעוד אבותינו יצאו בפסח למסע של 40 שנה כדי להגיע לארץ המובטחת, אלפי ישראלים עושים את דרכם בימים אלו לחגוג את הפסח מעבר לים.

    

   נראה כי גם השנה צפויים הישראלים לשבור שיאים חדשים בכמות היוצאים לחו"ל וזוהי רק ההתחלה לקראת חופשת הקיץ הקרבה.

    

   לקראת עונת הקיץ' ערכה חברת ביטוח הנסיעות PassportCard בדיקה עבור ynet שבחנה את התפלגות התביעות של הישראלים.

    

   מהנתונים עולה כי התביעה השכיחה ביותר היא אובדן מזוודה - 15% מכלל התביעות מוגשות בעקבות מזוודה שלא הגיעה אל היעד. יש לציין כי הנתונים הבינלאומיים מצביעים על כך שאחת מתוך כל 140 מזוודות מדווחת כנעדרת.

    

    (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
   (צילום: shutterstock)

   בראש המדינות בהן אובדות לישראלים הכי הרבה מזוודות נמצאת ארה"ב (בפער ניכר מהבאות בתור), אחריה איטליה, יוון, גרמניה ספרד ותאילנד.

    

   ביטול הטיול הוא התביעה השניה השכיחה ביותר - 6% מכלל התביעות מוגשות בגין מקרה זה. בדרך כלל מדובר בסיבות הקשורות במצב בריאותי שארע למבוטח או לקרוב משפחתו מדרגה ראשונה, ערב הנסיעה.

    

   בהקשר זה כדאי לזכור כי יש חשיבות לרכישת ביטוח הנסיעות, או הפעלת ביטוח הנסיעות בכרטיס האשראי, זמן מה לפני הנסיעה ולא ברגע האחרון – כדי שמקרים מסוג זה יהיו מכוסים.

    

   התביעה השניה השכיחה ביותר היא גניבת מכשיר הסלולר (4% מהתביעות). שתי התביעות השכיחות הבאות אחריה הן טיפול בעקבות כאב שיניים וקיצור טיול.

    

   מנתוני PassportCard עולה, כי מתוך סך התביעות להחזרי הוצאות רפואיות, 25% הן בגין ביקור רופא או ביקור בחדר מיון, ו-1% בגין אשפוז - במילים אחרות, רק 1 מתוך כ- 10,000 תביעות היא בגין אשפוז.

    

   עלות בדיקה רפואית בחו"ל, כגון בדיקת דם או צילום רנטגן, נעה סביב 100-200 דולר (המחיר שונה ממדינה למדינה) ועלות הטיפול הממוצעת בפגיעות אורתופדיות היא כ- 2,100 דולר.

    

   ואיפה מתרחשות הכי הרבה גניבות? בדיקת חמש המדינות המובילות בשוד וגניבה באזור דרום אמריקה מעלה כי פרו ופנמה זוכות בתואר המפוקפק של המדינות המובילות בהן ישראלים מהווים קורבן למעשי שוד וגניבה, עם 23% כל אחת.

   מיד אחריהן ניצבת ארגנטינה עם שיעור של כ-20% מהגניבות. במקום הרביעי והלא מכובד נמצאת מקסיקו עם כ-18%. סוגרת את הרשימה, ברזיל, עם 16% מכלל הגניבות מישראלים.

    

    

    

    

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים