שתף קטע נבחר

רובוטים, ברקים ורחפנים: גיק פיקניק כובש את י-ם

ביום הראשון של הפסטיבל הגיעו אלפי מבקרים לגן סאקר כדי לחזות ברובוט דרקון, ביד שמוחצת מכוניות וגם להתנסות בהטסת רחפנים. חבל שהתורים לאטרקציות הם ארוכים, אבל הסבלנות משתלמת

אלפים הגיעו היום לגן סאקר בירושלים ליום הראשון של פסטיבל גיק פיקניק, שיימשך עד יום רביעי הקרוב. את מירב תשומת הלב בכניסה למתחם תפס רובוט דמוי דרקון. מדובר ברובוט שעולה עד שלושה מטר באוויר. אפשר להיכנס אליו, לטפס על גבו ואפילו להנחות אותו. את הרובוט בנו בשמונה ימים בלבד באוניברסיטת מוסקבה.

 

 

בהמשך הוצב רובוט ענק נוסף, בעל צורה של יד. מי שהמתין בסבלנות יכל לעלות ביחד עם מדריך על הרובוט, להפעיל את היעד ולרסק בעצמו מכוניות, שכבר ראו ימים טובים יותר על כבישי הארץ.

 

מרסקים מכוניות בכיף (צילום: ירון דרוקמן) (צילום: ירון דרוקמן)
מרסקים מכוניות בכיף(צילום: ירון דרוקמן)

דרקון הענק בכניסה למתחם (צילום: ירון דרוקמן) (צילום: ירון דרוקמן)
דרקון הענק בכניסה למתחם(צילום: ירון דרוקמן)

 

לצד דוכני יצירה ומדע, בין היתר של האוניברסיטה העברית, הוצב אוהל של חברת SpaceIL המתעדת לשלוח חללית לירח. אחת האטרקציות באוהל הייתה דווקא בצידו החיצוני, שם יכלו ילדים וגם מבוגרים לצייר. בתוך האוהל הוקרן הסרט "בחזרה לירח תמיד", המתאר את סיפורו של מרוץ החלל המודרני.

 

מציירים על הקיר של SpaceIL (צילום: ירון דרוקמן) (צילום: ירון דרוקמן)
מציירים על הקיר של SpaceIL(צילום: ירון דרוקמן)

 

משם המשכנו עד הקצה השני של המתחם כדי לצפות במופע "ברקים", מלווה במוזיקה תואמת. בשעות הערב, כך אומרים, מופע הברקים הופך אטרקטיבי יותר.

 

מופע הברקים באוהל החשוך (צילום: ירון דרוקמן) (צילום: ירון דרוקמן)
מופע הברקים באוהל החשוך(צילום: ירון דרוקמן)

 

לא ויתרנו על הטסת רחפנים, למרות התור הארוך. החוויה של הילדים בהטסת הרחפן הייתה שווה את ההמתנה הארוכה. בינתיים הם נהנו ממופע של רחפנים, שהוטסו על-ידי מטיסים מקצועיים. הרחפנים טסו במהירות בין כמה מכשולים ועצים עד שנתקעו בעצים או ברשתות. על מסך גדול הוקרן מה הרחפן רואה ומה רואה זה שמטיס אותו.

מקבלים הסבר מפורט מהמדריך (צילום: ירון דרוקמן) (צילום: ירון דרוקמן)
מקבלים הסבר מפורט מהמדריך(צילום: ירון דרוקמן)

וואוו! הרחפן באוויר (צילום: ירון דרוקמן) (צילום: ירון דרוקמן)
וואוו! הרחפן באוויר(צילום: ירון דרוקמן)

 

אבל זה לא היה התור הארוך היחיד במתחם. ליד האוהל של אינטל השתרך תור ארוך של מבקרים, שהמתינו בשמש לתורם כדי לצפות בטכנולוגיות של חברת הענק. תור ארוך היה גם ליד הדוכן שבו הרכיבו המבקרים משקפי תלת מימד וגם לאוטובוס שבו ניתן ללמוד על תאורת לדים ובטריות היה צריך להמתין זמן רב.

כבשה ומחשבים ולידו התור לאחד האוהלים (צילום: ירון דרוקמן) (צילום: ירון דרוקמן)
כבשה ומחשבים ולידו התור לאחד האוהלים(צילום: ירון דרוקמן)

 

מחיר הכניסה הוא 144 שקלים לאדם, על-פי אתר הפסטיבל, אבל ניתן להשיג

 כרטיסים במחירים מוזלים יותר, כמו כרטיס משולב למשפחה. אמנם ניתן לשהות במתחם חמש שעות וחצי בשעות הבוקר והצהריים או שש שעות בשעות אחר-הצהריים והערב – אבל בכל זאת מדובר במחיר גבוה למי שמשלם את מחיר הכרטיס המלא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון דרוקמן
רובוט-דרקון בכניסה למתחם
צילום: ירון דרוקמן
מומלצים