שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עד 3 שנות הרחקה מהמגרשים לאוהדי בית"ר
  13 אוהדים, ביניהם גם שתי נשים, הובאו בפני שופטת שהרחיקה אותם לתקופות של 2-3 עונות וקבעה: "אלימות במגרשי ספורט הפכה להיות דבר כמעט שגרתי". בית"ר ירושלים וקליימן יעמדו לדין משמעתי בעקבות האירועים בסיום ה-3:0 לסכנין

  בבית משפט השלום בירושלים הסתיימו הדיונים בעניינם של אוהדי בית"ר ירושלים שנעצרו אתמול (א') במהלך המשחק נגד בני סכנין. 14 עצורים, ביניהם שני קטינים, הובאו בסך הכל בפני השופטת ג׳ויה סקפה שפירא ומתוכם 13 הורחקו לתקופות של 2-3 עונות מכל מגרשי הכדורגל בארץ. בין המתפרעים היו גם שתי נשים שאחת מהן הואשמה בתקיפת שוטר והורחקה לשנתיים.

   

  כמו כן, ההחלטה כוללת התייצבות בתחנת משטרה בעת משחקיה של קבוצת בית״ר ירושלים. במהלך הדיונים ציינה השופטת כי ״תופעות של אלימות במגרשי ספורט הפכו להיות, למרבה הצער, דבר כמעט שגרתי. כפי שעולה מתוך חומר החקירה שהונח בפניי בתיק זה ובתיקים נוספים, בתום המשחק אירעה התפרעות קשה בה נטלו חלק צופים רבים ואשר המשטרה עשתה מאמצים רבים כדי לפזרה ולהרגיעה״.

   

  צפו שוב בתקציר    (באדיבות ONE)

  צפו שוב בתקציר    (באדיבות ONE)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בהחלטה נוספת ציינה "אני סבורה כי קריאות גזעניות הן מעשה חמור. מעשים מסוג זה הפכו להיות שכיחים באירועי ספורט ויש בהם כדי לסכן באופן ממשי את הקהל הנוכח במקום. קריאות אלה מלהיטות את האווירה, מעודדות לאלימות ופעמים גם מובילות לאלימות״. המשטרה מבהירה כי תופעת האלימות בספורט מחייבת טיפול רב מערכתי של כלל הנוגעים בדבר. טיפול משטרתי יעיל ומרתיע ככל שיהא, אינו פתרון מספיק לתופעת האלימות בספורט ולמחולליה".

   

  ח"כ אורן חזן: "עקב מה שקרה אז עם הרדיוס במושבה חוסר השוויון שקיים מחד והחלל שקיים בחוק מאידך, אני מוביל לשינוי חקיקה בחוק הספורט כזה שיקבע את היקף הענישה, יאפשר מתן רשות לערעורים על עונש קולקטיבי ואישי ומעל הכל יתן אפשרות חנינה בידי שר התרבות והספורט, במקרה שלנו השרה מירי רגב, במקרה קולקטיבי ואישי".

   

  דו"ח חמור בטדי: "קליימן העליב, נזרק מצת מהיציע"

  "אחרי אירועי שרלרואה אלי טביב כמעט ועזב את בית"ר. צריך לקוות שאחרי כל מה שהיה אמש בטדי הוא לא ישים שוב את המועדון למכירה על המדף". כך אמרו בבית"ר ירושלים בעקבות האירועים הקשים אמש בטדי, בסיום ה-3:0 לבני סכנין.

   

  בית"ר תעמוד דין משמעתי על מספר סעיפים: פציעת הקוון משה בוחבוט בראשו (ככל הנראה על ידי מצת), קריאות גזעניות, השלכת חפצים למגרש, הדלקת אבוקות, חזיזים ורימוני עשן. גם בוריס קליימן יוזמן לוועדת משמעת על כך שביקר את צוות השיפוט בסיום. לטענתם גם קילל את הקוון דוד מור חיים.  

   

  צפו בתגובות בסיום    (צילום ועריכה: אורן אהרוני)

  צפו בתגובות בסיום    (צילום ועריכה: אורן אהרוני)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בדוח השופט מנשה משיח מצויין, בין השאר, כי "נשמעו קריאות גזעניות מיציע אוהדי בית"ר, נזרקו מצת וכוס מכיוון היציע המזרחי אל השופטים, הקוון נפגע ממצת בראשו, דימם וקיבל טיפו רואי מרופא בית"ר ירושלים. בהמהלך המשחק נזרקו פירות, הודלקו ביציע המזרחי שני רימוני עשן, אבוקות ונפצים. מצת נזרק גם מהיציע המערבי לספסל סכנין. השוער בוריס קליימן אף מחה בסיום על השיפוט ואמר לקוון דוד מור חיים: 'שים משקפיים'".

   

  בית"ר לא העניקה הזמנות לתא הכבוד בטדי לאנשי סכנין. קבוצה של כ 20 מלווים שהגיעה עם סכנין ולא היתה רשומה בטופס, הופנתה ליציע הדרומי במטרה למנוע כל חיכוך עם אוהדי בית"ר. 

   


   


  פורסם לראשונה 02/05/2016 08:22

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים