שתף קטע נבחר

אחרי 16 שנה: נמצאה בהימלאיה גופת המטפס הטוב בעולם

מטפס ההרים הנודע אלכס לואו והצלם דיוויד ברידג'ס נהרגו במפולת שלגים ב-1999 בעת טיפוס על הר בטיבט. שני מטפסים איתרו את שרידי גופותיהם בתוך קרחון שנמס. "הם קפאו בזמן", אמרה אלמנתו של לואו, שמאז האסון נישאה למטפס ההרים היחיד ששרד את המפולת, חברו של בעלה

 (צילום: קרן אלכס לואו) (צילום: קרן אלכס לואו)
(צילום: קרן אלכס לואו)

 

גופותיהם של מטפס ההרים האמריקני הנודע אלכס לואו ושל בן ארצו, צלם המסעות דיוויד ברידג'ס, נמצאו בהרי ההימלאיה 16 שנים לאחר שהשניים נהרגו במפולת שלגים.

 

עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

אלמנתו של לואו מסרה בסוף השבוע הודעה שבה נמסר ששני מטפסים שניסו לטפס לפסגת הר שישאפנגמה בטיבט, שמתנשא לגובה של 8,013 מטרים, מצאו שרידים של שתי גופות בתוך קרחון שנמס.

 

 (צילום: קרן אלכס לואו) (צילום: קרן אלכס לואו)
(צילום: קרן אלכס לואו)

השניים תיארו את הלבוש והציוד שנמצא ליד שרידי הגופות לקונראד אנקר, שטיפס ביחד עם לואו וברידג'ס באזור באוקטובר 1999 ושרד את מפולת השלגים. אנקר הסיק מן הדברים כי מדובר בשני המטפסים שנקברו במפולת לפני 16 שנים.

 

"אלכס ודיוויד נעלמו, הם נלכדו וקפאו בזמן. שש עשרה שנים של חיים עברו וכעת הם נמצאו. אנחנו אסירי תודה", מסרה ג'ני לואו-אנדר, אלמנתו של לואו, שבשנת 2001 נישאה למטפס ההרים היחיד ששרד את המפולת והחבר של בעלה, אנקר. השניים חים בבוזמן, מונטנה, ומנהלים ביחד קרן צדקה מיוחדת לזכרו של אלכס לואו.

 

אנקר אמר שגילוי הגופות הביא לסגירת מעגל ולתחושת הקלה. בראיון למגזין "אאוסייד", הוא שאף שהוא לא ראה תמונות של שרידי הגופות, הוא משוכנע שמדובר בלואו ובברידג'ס. "הם היו קרובים זה לזה. עם תיקי גב כחולים ואדומים של חברת North Face. מגפי Koflach צהובים. מדובר בציוד מאותה תקופה. הם היו בערך שני המטפסים היחידים שהיו שם", אמר אנקר.

 

לואו, אנקר, ברידג'ס ומטפסים נוספים יצאו למסע טיפוס על השישאפנגמה, ההר ה-14 בגובהו בעולם. לאחר שהגיעו לפסגתו הם ירדו ממנו בגלישת סקי ואז אירעה מפולת השלגים הקטלנית.

 

לואו נחשב למטפס ההרים הטוב ביותר בעולם כשהלך לעולמו בגיל 40. הוא נודע בכינוי "ריאות עם רגליים" בשל כוח הסיבולת המדהים שלו. קודם למותו הוא ביצע טיפוסי הרים קשים ביותר ברחבי העולם, והגיע פעמיים לפסגת האוורסט.

 

במהלך קריירת הטיפוס שלו הוא היה מעורב בחילוץ כמה מטפסים - למשל באלסקה ב-1995, שנה שבה מתו שישה מטפסים בהר מקינלי.

 

ברידג'ס, בן 29 במותו, היה מאספן, קולורדו. הוא גם נחשב למטפס הרים מנוסה ולצלם קולנוע מוכשר ביותר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קרן אלכס לואו
"ראות עם רגליים", היה כינויו של מטפס ההרים לואו
צילום: קרן אלכס לואו
מומלצים