שתף קטע נבחר

"הרגשתי שהוא מלווה אותי לאורך כל הדרך"

"רציתי להיות קרבי ולהיות תותחן כמוהו, אבל ההורים התנגדו", מספר רב"ט נאור ניסן, אחיו של סמל ינון ניסן שנהרג במלחמת לבנון השנייה. נאור היה אז בן 10. כיום, עשר שנים אחרי, הוא משרת באותו בסיס שבו שירת אחיו

 

 

 

"הוא לא הספיק לחוות צבא, שמונה חודשים הוא היה בשיזפון. היינו בטקס סיום המסלול שלו בלטרון, זה היה ב-12 ביולי. חודש אחרי, ב-12 באוגוסט, הוא נהרג", מספר רב"ט נאור ניסן, אחיו של סמל ינון ניסן ז"ל שנהרג במלחמת לבנון השנייה.

 

לחצו לכל הסיפורים: בדרכם - פרויקט מיוחד  

 

סמל ינון ניסן שירת בחטיבה 188 של חיל השריון. הוא נפל במהלך קרב בבינת ג'בל, בעת שסייע יחד עם שאר אנשי צוות הטנק לחלץ טנק אחר שנפגע מטיל נ"ט. הטנק שבו היה ניסן נכנס לעמדת חיפוי כדי לירות לעבר אנשי החיזבאללה שאיימו על הטנק התקוע, בזמן שהוא חשוף באור יום.

נהרג חודש בלבד אחרי שסיים מסלול. סמל ינון ניסן ז"ל ()
נהרג חודש בלבד אחרי שסיים מסלול. סמל ינון ניסן ז"ל

בתום פעולות החילוץ נפגע גם הטנק שבו היה ניסן מטיל נ"ט, וכל אנשי הצוות נהרגו. בנוסף לניסן, נהרגו באותו אירוע גם סמ"ר עוז צמח ז"ל, סמ"ר דן ברויר ז"ל וסמ"ר הרן לב ז"ל. צל"ש אלוף הוענק לכל הארבעה.

 

"ינון תמיד התנדב לכל דבר, הוא היה הראשון לקפוץ לכל משימה. אני זוכר שהיה לו ברור שהוא יתגייס לקרבי, הוא לא היה מוכן לשמוע על שום אופציה אחרת. הוא תמיד השקיע, נתן את כל כולו בכל משימה. היו לו בעיות רפואיות בברכיים, ולמרות זאת הוא מעולם לא חיפש הנחות. הוא תמיד רצה להתקדם ולהיות שווה בין שווים", מספר האח נאור.

"רציתי להיות תותחן כמוהו". רב"ט נאור ניסן ()
"רציתי להיות תותחן כמוהו". רב"ט נאור ניסן

"סיפרו לנו שבזמן המלחמה הוא הלך לצד, התבודד עם עצמו ושקע במחשבות. המ"מ ראה אותו עצוב ושאל אותו מה קרה, וינון ענה שהוא לא יודע מה קורה עם האחים שלו ודואג להם".

 

נאור היה אז ילד בן 10. "ינון תמיד היה דואג, הייתה לו אהבה אינסופית למשפחה שלו. אני והוא היינו כל הזמן ביחד, אימא שלי אומרת שהיא בחיים לא ראתה אהבה כזו בין אחים".

 

כמו ינון, גם נאור הגיע לחיל השריון, והוא משרת כיום בחטיבה 460 שמוצבת בשיזפון כמדריך כושר קרבי. "בהתחלה מאוד התרגשתי להיות שם, איפה שינון היה. לחוות את השירות שהוא עשה, לראות בדיוק את השטח שהוא התאמן בו. הרגשתי שהוא מלווה אותי לאורך כל הדרך", הוא מספר. "נראה לי שזו הדרך שלי להנציח אותו. אני רציתי להיות קרבי ולהיות תותחן כמוהו, אבל ההורים שלי ממש התנגדו לזה. הבנתי אותם".

 

ריכוז: נעה גליקשטיין, הפקה: בקי עזרן

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים