שתף קטע נבחר

2 נק' יופחתו לבית"ר, המקום השלישי בסכנה

הירושלמים נענשו בחומרה עקב התנהגות הקהל מול סכנין: הדיין לנדאו הפעיל את עונש התנאי והורה על הפחתת נקודות, מכבי חיפה תוכל לחלוף על פני החבורה של דראפיץ'. היציע המזרחי ייסגר לשלושה משחקים, המועדון נקנס ב-35,000 ש"ח. נציגי בית"ר: יש התערבות של פעילי ימין קיצוני. איציק לוזון הושעה לשנתיים וחצי

בית"ר ירושלים נענשה היום (ג') בחריפות על-ידי בית הדין של ההתאחדות לכדורגל, זאת עקב התנהגות בלתי הולמת של קהל אוהדיה והקריאות הגזעניות שנשמעו במהלך משחק הליגה נגד בני סכנין לפני כשבועיים. הדיין גיורא לנדאו החליט להפעיל את עונש התנאי ולהפחית שתי נקודות ממאזנה של הקבוצה, שאף נקנסה ב-35,000 ש"ח. בנוסף, היציע המזרחי בטדי יהיה סגור בשלושת משחקיה הביתיים של הקבוצה בליגה.

 

מלבד הקריאות הגזעניות, בית"ר עמדה לדין גם על השלכת החפצים מיציעי אוהדיה שהסתיימה גם בפציעתו של אחד מהקוונים. לקבוצה נותר רק עוד משחק בית אחד העונה, כך שהעונש יימשך גם בשני משחקי הבית הראשונים בעונה הבאה. מספר הנקודות של הקבוצה יירד ל-55, כך שבמקרה של שני הפסדים מכבי חיפה תוכל לחלוף על פניה ולעלות למקום השלישי - תסריט שלא היה אפשרי ללא הפחתת הנקודות.

  

אוהדי בית"ר מול סכנין (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
אוהדי בית"ר מול סכנין(צילום: אורן אהרוני)

נציגי בית"ר אמרו לדיין לנדאו כי האוהדים הסוררים נתפסו והורחקו ע"י בית המשפט לתקופה של בין שנתיים לשלוש מהמגרשים, ובנוסף יוגשו נגדם תביעות. בנוסף, טענו נציגי בית"ר כי לצערם ליציעים בטדי נכנסו פעילי ימין קיצוני שמשפיעים ומלהיטים את היצרים. לחובת הקבוצה עומד עונש על תנאי של הפחתת שתי נקודות בשל הקריאות הגזעניות של אוהדיה.

 
"גם אם אני מביא בחשבון את מאמצי הנאשמת במאבקה בתופעות מכוערות כגון אלה אשר ארעו במהלך המשחק, חומרת האירועים, אשר סופם פגיעה פיזית ופציעת עוזר השופט וכן עברה הבעייתי עד מאוד של הנאמשמת בעונת משחקים זו, מאפילים על עובדה זו. במכלול השיקולים, השפעת מאמצי הנאשמת על העונש מצטמצמת בנסיבות אלה באופן משמעותי"
 

איציק לוזון הושעה לשנתיים וחצי

אב בית הדין העליון העליון של ההתאחדות לכדורגל, פרופסור מיגל דויטש, דחה את בקשתו של איציק לוזון ממכבי פתח תקווה כי כהונתו כמנכ"ל מחלקת נוער, ובהתאחדות לכדורגל (חבר וועדת נוער), לא תופסק למרות הרשעתו בפלילים.
 

דויטש, החליט להרחיק את לוזון מכל פעילות ל 30 חודשים והעונש יכנס לתוקף תוך 90 ימים. אב בית הדין ציין כי לפי תקנון ההתאחדות יש אפשרות להרחיק את לוזון לתקופה ארוכה של 7 שנים אבל הסתפק ב-30 חודשים.


פורסם לראשונה 10/05/2016 17:21

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
אוהדי בית"ר ירושלים
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים