שתף קטע נבחר

המנטורית שמאמנת את האמהות

"הקבוצה הסודית של אמא מאמנת" בפייסבוק מונה 5,500 אמהות שמתייעצות על דילמות מחיי היום יום. אפרת לקט, יוזמת הקבוצה - "אמא מאמנת זו אישה שמבינה שהיא מכשירה את הילדים שלה לחיים מאוד שונים מהחיים שהיו לנו בתור ילדים". ומה עם האבות? הם מוזמנים להצטרף

 

 

אולי יעניין אותך גם:

- האמא שהחליטה להצטלם במקום הילדים

- כשהמתבגר לא רוצה לבוא איתכם

- הכנה לכיתה א' - הרבה מעבר לאחיזת עיפרון

 

ללמד את הילדים להיות נחושים

"אמא מאמנת זו אישה שמבינה שהיא מכשירה את הילדים שלה לחיים החדשים של המאה ה-21 שהם מאוד שונים מהחיים שאנחנו גדלנו בהם, והילדים שלנו נדרשים למיומנויות חדשות", אומרת אפרת לקט, מאמנת עסקית ואישית.

 

לדבריה, "הרעיון הוא שאני כאמא לא יכולה ללמד שום דבר שאני בעצמי לא יודעת לעשות, כמו להיות נחושה בדרך למטרות שלי, להיות מסופקת, להיות מאושרת, להתנסות, להציב מטרות.

 

"לא תראי מאמן כדורסל נכנס לתוך המגרש, מכדרר וקולע לסל אבל כן תראי אותו מכוון את השחקנים, זה התפקיד ההורי שלנו, אנחנו צריכים לכוון את הילדים, לאמן אותם, להסביר להם שזה תהליך. עכשיו היא הצליחה איקס, מחר היא תשתפר קצת יותר וכל יום היא תשתפר עוד קצת עד שתשיג את המטרה.

 

"לדוגמה, ילדה בת שבע שרוצה ללמוד לפתוח את דלת הכניסה לבית, כלומר ללמוד לפתוח מנעול. זו מיומנות שהבת שלי ביקשה ללמוד אותה ולא הצליחה בהתחלה. אמא מאמנת יודעת להגיד לילדה שלה - בסדר, היום הצלחת סיבוב אחד, מחר תצליחי סיבוב וחצי, מחרתיים שניים ובסוף תצליחי לפתוח את הדלת".

 

כל ההורים עושים טעויות

"אני חושבת שאמהות נולדות טובות", אומרת לקט ומוסיפה - "אני מלמדת אותן דווקא להסתכל על הטוב שכבר יש ולהבין שכל יום הן יכולות להיות טובות קצת יותר.

 

"גם אני חושפת המון מהחיים הפרטיים שלי, המון מהטעויות שעשיתי ואני עדיין עושה, מתוך אמונה שאנושית זה המושלמת החדשה, אין כזה דבר אמא מושלמת או אמא הכי טובה, אבל כל יום אני טובה ומחר אהיה טובה קצת יותר. היום אני אלמד משהו, אז מחר אני אביא אותו לחיים שלי ואהיה אמא קצת יותר טובה מאתמול".

 

ומה מיוחד כל כך ברעיון? "זו לא איזו המצאה שלי על בסיס הילדים הפרטיים שלי. כשאמא צופה בסרטונים שאני מעלה בקבוצה ובדוגמאות היא יכולה לעשות את האדפטציה ולעבוד עם מה שמתאים לילד שלה, בבית שלה, על הערכים שלה וכן הלאה", אומרת לקט שבקרוב גם תצא לסיבוב הרצאות בחוף המזרחי בארה"ב, אותו ארגנו אמהות מהקבוצה הסודית של אמא מאמנת.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אמא לא יכולה ללמד ילד משהו שהיא בעצמה לא יודעת"
מומלצים