שתף קטע נבחר

נעצר חשוד ברצח שי שירזי

לאחר שדווח על התפתחות משמעותית בתיק, היום הותר לפרסם כי צעיר בן 29 מנתניה נעצר בחשד לחיסולו של בנו של ראש ארגון הפשיעה ריקו שירזי לפני כשבוע בתל אביב. במשטרה מעריכים: סכסוך אישי בין השניים הוביל לחיסול

 

שירזי ולוי (צילום: צביקה טישלר, מוטי קמחי) (צילום: צביקה טישלר, מוטי קמחי)
שירזי ולוי(צילום: צביקה טישלר, מוטי קמחי)

מיכאל לוי, צעיר בן 29 מנתניה, נעצר בחשד שרצח את שי שירזי, בנו של ראש ארגון הפשיעה ריקו שירזי, לפני כשבוע בתל אביב. כך הותר היום (ב') לפרסום. מעצרו של החשוד הוארך היום בבית משפט השלום בראשון לציון בתשעה ימים. גורם בעולם התחתון סיפרו כי לוי היה בעבר בחבורה הקרובה של שי שירזי. "לפני כמה חודשים התגלע ביניהם סכסוך ונהייה נתק".

 

הצעיר נעצר על ידי היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית. לפי הערכת המשטרה, החיסול בוצע על רקע סכסוך אישי של לוי עם המנוח. נציג המשטרה טען בדיון כי בידיהם "ראיות הקושרות את החשוד". מנגד, פרקליטיו של לו עורכי הדין ארז אבוהב, איתי רוזין ושלווה פלטושניק - טענו כי מרשם מכחיש כל קשר לאירוע.

 

"מצאתי כי קיים חשד סביר הקושר את החשוד לעבירה המיוחסת לו", כתב השופט אביב שרון בהחלטתו. "למנוח היו סכסוכים עם גורמים אחרים אבל נחה דעתי כי חומרים אלה מחזקים את החשד נגד החשוד שבפניי".

שי שירזי (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
שי שירזי(צילום: שאול גולן)

 

אתמול דווח על התפתחות משמעותית שחלה בחקירת חיסולו של שירזי הבן. בניגוד לסברה כי המחסל ביקש לפגוע באביו של שי, ריקו, שנמצא בכלא, הרי שבימים האחרונים גברו ההערכות בעולם התחתון שמזמין החיסול הכיר את שי שירזי אישית, והרקע לחיסול הוא סכסוך כספי עם עבריין אחר. הגורם בעולם בתחתון ציין כי לוי התקרב לאחרים, בהם אבי אבוטבול שהיה בעבר גם חבר קרוב של שירזי וברוך בוקל. אלא שלפי הערכות, סכסוך אישי ביניהם היה מה שהביא, לפי החשד, לפיצוץ הגדול.

 

יש לציין כי במשטרה סימנו את לוי כבר שעות לאחר הרצח כחשוד מרכזי. הם הזמינו לחקירה באמתלות שונות מקורבים של החשוד ושאלו אותם לגביו. בתרגיל חקירה הם עצרו אותו על ידי יחידה אחרת בחשד לניסיון רצח של אדם אחר בנתניה. במהלך כל השבוע המשיכו חוקרי היאחב"ל לאסוף ראיות נגד לוי ואתמול רגע לפני השחרור שלו בתיק האחר הוא נעצר שוב. בשל צו איסור פרסום לא ניתן לפרט אבל בידי המשטרה ראיות הקשורות לאירוע הרצח וכעת מנסים במשטרה לקשור את הראיות לחשוד.

עורכי הדין אבוהב ורוזין ()
עורכי הדין אבוהב ורוזין

על פי הערכה אחרת בקרב עבריינים, בימים לפני שנרצח שירזי היה ככל הנראה תחת מעקב של גורמים עברייניים שביקשו לפגוע בו. הם ניצלו חלון הזדמנויות קצר שהיה להם, וכאשר שירזי יצא מביתו לסיבוב קצר - הוא נורה מטווח קצר.

 

שירזי (32) היה בנו של ראש ארגון הפשע ריקו שירזי. הוא נורה למוות בשכונת המשתלה בצפון תל אביב כשישב במכונית ברמזור בפינת הרחובות אלי תבין ומשה סנה. אדם נוסף כבן 45 נפצע קל. בשנים האחרונות ניסה שירזי לפנות לפן החוקי, ניהל עסקים לגיטימיים לכל דבר, ומאז שהשתחרר מהכלא לפני כשנה וחצי לא הסתבך בפרשיות אחרות. אבל מבחינת המשטרה הוא תמיד היה תחת הרדאר.

 

"בתקופה האחרונה הוא הסתובב ללא מאבטחים", סיפר עו"ד ג'קי סגרון, שהיה פרקליטו של שי שירזי. "הוא שמר על עצמו, לא התרועע עם עבריינים, נמנע מכל פעילות עבריינית ועבד בשקיפות מלאה מול רשויות החוק ורשות המסים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר, מוטי קמחי
שירזי והחשוד ברצח
צילום: צביקה טישלר, מוטי קמחי
מומלצים