שתף קטע נבחר

רק זה היה חסר: טראמפ מתכסח עם בריטניה

אחרי המוסלמים ומכסיקו, המועמד לנשיאות פתח חזית עם בת הברית הכי חשובה של ארה"ב: רה"מ הבריטי תקף את הצעתו לאסור כניסת מוסלמים לארה"ב, וטראמפ אומר - "כשאהיה נשיא לא יהיו לנו יחסים טובים". על ראש העיר המוסלמי של לונדון שתקף אותו: "חצוף. תמסרו לו שאני אזכור את זה"

ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, הדגיש בצהריים (יום ב') כי הוא עומד מאחורי ההצהרות שהשמיע נגד הצעתו של המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית דונלד טראמפ לאסור זמנית כניסת מוסלמים לארה"ב. "ראש הממשלה הבהיר לגמרי את עמדותיו לגבי ההצהרות של טראמפ. הוא לא מסכים איתן", נמסר מלשכתו של קמרון. "הוא עדיין סבור שאיסור על מוסלמים להיכנס לארה"ב הוא מעשה פלגני, טפשי ושגוי. הוא עומד מאחורי דבריו".

 

כשדוברו של קמרון נשאל את מי מעדיף קמרון לראות כנשיא הבא של ארה"ב, השיב הדובר כי לא ישמיע הצהרות כאלה לגבי בחירות שנערכות במדינה אחרת, אבל הדגיש כי קמרון הבהיר שיעבוד עם כל נשיא אמריקני שייבחר. "הוא מחויב לשמירה על היחסים המיוחדים של בריטניה עם ארה"ב", אמר, וציין כי אם תוצע פגישה בין קמרון לטראמפ, ראש ממשלת בריטניה ישקול זאת.

טראמפ. "סאדיק חאן? מה הוא יודע עליי?" (צילום: EPA) (צילום: EPA)
טראמפ. "סאדיק חאן? מה הוא יודע עליי?"(צילום: EPA)

בריאיון עם טראמפ שנערך בשבת ושודר בבריטניה במלואו רק הבוקר, אמר טראמפ כי אם ייבחר לנשיא ארה"ב, הוא סבור שעלולה להיות לו מערכת יחסים לא טובה עם ראש הממשלה דיוויד קמרון, לנוכח הביקורת שמתח קמרון על קריאתו של טראמפ לאסור זמנית באופן מוחלט את כניסתם של מוסלמים לארה"ב.

דיוויד קמרון. בן הברית מספר 1 (צילום: AP) (צילום: AP)
דיוויד קמרון. בן הברית מספר 1(צילום: AP)

דבריו של טראמפ הבוקר בתוכנית "בוקר טוב בריטניה" ברשת ITV צפויים להקשות את היחסים בין בריטניה לארה"ב, בת בריתה הקרובה ביותר. "נראה שאנחנו לא הולכים לתחזק מערכת יחסים טובה", אמר טראמפ בריאיון מניו יורק. "מי יודע, אני מקווה שיהיו לי יחסים טובים איתו אבל הוא גם לא רוצה לטפל בבעיה".

ראש העיר המוסלמי של לונדון. "נלחם כל חייו בקיצונים" (צילום: AP) (צילום: AP)
ראש העיר המוסלמי של לונדון. "נלחם כל חייו בקיצונים"(צילום: AP)

בריאיון לטלוויזיה הבריטית תיאר טראמפ את ראש העיר החדש והמוסלמי של לונדון, סאדיק חאן, "חצוף" על שכינה את טראמפ בור. "הוא לא מכיר אותי, הוא לא פגש אותי, הוא לא יודע מי ומה אני. אני חושב שאלה היו הצהרות חצופות מאוד, ובכנות, תגידו לו שאני אזכור את הדברים האלה שלו. אלה הצהרות דוחות ביותר". טראמפ

הכחיש כי הוא במלחמה עם חאן: "אני פשוט חושב שזה גס מאוד מצדו. בירכתי אותו כששמעתי שהוא ניצח בבחירות".

 

לשכתו של סאדיק חאן הדפה בזעם את דבריו של טראמפ, ואמרה שהבוחרים האמריקנים ידחו את עמדותיו גם הם. "סאדיק הקדיש את כל חייו למלחמה בקיצונים, אבל דבריו של טראמפ הופכים את המאבק הזה לקשה יותר עבור כולנו. זה משחק ישירות לידי הקיצונים והופך הן את ארה"ב והן את בריטניה לבטוחות פחות", נמסר מלשכתו של חאן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
טראמפ. "קמרון לא רוצה לטפל בבעיה"
צילום: רויטרס
מומלצים