שתף קטע נבחר

הבור התקציבי: 15 מיליארד שקל ב-2017

הנתונים שהוצגו לשר האוצר כחלון נובעים כתוצאה מעודף התחייבויות וחוסר בהכנסות. חצי מהבור מוסבר על ידי האוצר בהסכמים הקואליציוניים

בניית התקציב הדו-שנתי החלה במשרד האוצר, וכעת נחשף כי קיים בור של 15 מיליארד שקל בתקציב של שנה הבאה כתוצאה מעודף התחייבויות וחוסר בהכנסות. חצי מהבור מוסבר על ידי האוצר בהסכמים הקואליציוניים שנחתמו בעת הרכבת הממשלה ותוקצבו בתקציב הקודם.

 

הנתונים הוצגו היום לשר האוצר, משה כחלון, בישיבה ראשונה על מצרפי תקציב המדינה (פערי הגירעון אל מול יעד ההוצאה). במהלך הישיבה הציג הכלכלן הראשי, יואל נווה, את תחזית הצמיחה ואגף התקציבים הציג את תחזית ההוצאות.יש לציין כי לפי אומדנים ראשוניים של הלמ"ס שפורסמו היום, התוצר ברבעון הראשון של השנה עלה ב-0.8% בלבד, זאת לעומת תחזיות מוקדמות שעמדו על 2.6%.

 

מאחר שתקציב הביטחון נקבע בהסכם בין מנכ"ל האוצר, שי באב"ד, למנכ"ל משרד הביטחון לשעבר, דן הראל, והוא יעמוד בחמש השנים הבאות על 60 מיליארד שקל לשנה עיקר הקיצוצים יושתו על יתר המשרדים האזרחיים.

 

למרות זאת כחלון טען הערב בנאום במכללה האקדמית בנתניה, כי בתקציב יהיו תוספות התקציביות של 2.5 מיליארד שקל לבריאות - חיזוק הרפואה הציבורית בבתי החולים, כ-2.5 מיליארד שקל לתחבורה - רכבות, כבישים, תחבורה ציבורית, וכמיליארד וחצי שקל לחינוך". אולם כמו בשנה שעברה, כחלון לא פירט מה מתוך הסכומים הללו הוא כתוצאה מגידול טבעי ומה מהווה תוספת אמיתית בתקציב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
שר האוצר, משה כחלון
צילום: מוטי קמחי
מומלצים