שתף קטע נבחר

פרשת רצח שי שירזי: נעצר בן למשפחת פשע

יומיים לאחר מעצרו של מיכאל לוי מנתניה בחשד לרצח בנו של ראש ארגון הפשע ריקו שירזי, נעצר בן למשפחת פשע מוכרת. האיש היה חברו הקרוב של שי שירזי ואף ביקש ממנו לפגוע בקרוב משפחתו, "אם אתה אוהב אותי"

 

שירזי והחשוד שהיה חברו (צילום: עופר עמרם, שאול גולן) (צילום: עופר עמרם, שאול גולן)
שירזי והחשוד שהיה חברו(צילום: עופר עמרם, שאול גולן)

התפתחות נוספת בפרשת רצח שי שירזי: ל-ynet נודע כי היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות (יאחב"ל) עצרה היום (ג') חשוד נוסף, בן למשפחת פשע מוכרת, במעורבות ברצח העבריין שי שירזי, בנו של ראש ארגון הפשע ריקו שירזי.

 

החשוד, שריצה עונש מאסר ארוך בעבר, היה במשך תקופה ממושכת חברו הקרוב של שי שירזי. אותו חשוד הורשע בעבר בכך שביקש לפגוע בבן משפחתו וביקש משירזי לעשות זאת, "אם אתה אוהב אותי". הוא נעצר יומיים לאחר מעצרו של מיכאל לוי בחשד לרצח.

 

בניגוד לסברה כי המחסל ביקש לפגוע בריקו שירזי הכלוא, הרי שבימים האחרונים גברו ההערכות בעולם התחתון שמזמין החיסול הכיר את שי שירזי אישית, והרקע לחיסול הוא סכסוך כספי עם עבריין אחר. הגורם בעולם בתחתון ציין כי לוי התקרב לאחרים, בהם אבי אבוטבול וברוך בוקל. אלא שלפי הערכות, סכסוך אישי ביניהם היה מה שהביא, לפי החשד, לפיצוץ הגדול.

 

מיכאל לוי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מיכאל לוי(צילום: מוטי קמחי)

שי שירזי (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
שי שירזי(צילום: שאול גולן)

שלשום נעצר מיכאל לוי, צעיר בן 29 מנתניה, בחשד לרצח שירזי לפני שבוע בתל אביב. מעצרו של לוי הוארך בבית משפט השלום בראשון לציון בתשעה ימים. גורם בעולם התחתון סיפרו כי לוי היה בעבר מקורב לשי שירזי, "אך לפני כמה חודשים התגלע ביניהם סכסוך ונהייה נתק".

 

לפי הערכת המשטרה, החיסול בוצע על רקע סכסוך אישי של לוי עם המנוח. נציג המשטרה טען בדיון כי בידיהם "ראיות הקושרות את החשוד". מנגד, פרקליטיו של לו עורכי הדין ארז אבוהב, איתי רוזין ושלווה פלטושניק - טענו כי מרשם מכחיש כל קשר לאירוע.

 

"מצאתי כי קיים חשד סביר הקושר את החשוד לעבירה המיוחסת לו", כתב השופט אביב שרון בהחלטתו להאריך את מעצר לפי. "למנוח היו סכסוכים עם גורמים אחרים אבל נחה דעתי כי חומרים אלה מחזקים את החשד נגד החשוד שבפניי". עם זאת, היום נעצר גם חשוד נוסף, המשתייך כאמור למשפחת פשע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים